TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu  [X]

Jaki windows?

Tematyka związana z produktami firmy Microsoft.

Jaki windows?

Postprzez heniu80 » 08 Paź 2015, 09:45

PostUA: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; WOW64) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/45.0.2454.101 Safari/537.36


Witam, windows 8.1 czy 10 ? Jaki polecacie plusy i minusy ? Pozdrawiam
heniu80
Forumowicz
Forumowicz
 
Posty: 2
Dołączenie: 08 Paź 2015, 09:37
Sprzęt: lenovo

Re: Jaki windows

Postprzez b0rygo » 08 Paź 2015, 11:23

PostUA: Mozilla/5.0 (Windows NT 10.0; WOW64) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/45.0.2454.101 Safari/537.36


Bierz 10. Nie ma wielkiej różnicy ale dziesiątka to najnowszy więc usprawniony. Do tego masz obsługę DX12 więc bardziej przyszłościowy pod gry.
Awatar użytkownika
b0rygo
Forumowicz
Forumowicz
 
Posty: 74
Dołączenie: 25 Lis 2012, 23:03

Re: Jaki windows?

Postprzez Koliber » 09 Paź 2015, 21:26

PostUA: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; WOW64) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/45.0.2454.93 Safari/537.36 OPR/32.0.1948.69


To zależy od twoich oczekiwań względem systemu. Generalnie mam styczność na co dzień zarówno z 8.1 jak i systemem Windows 10. Pierwszego używam w konkretnych celach, drugi pozostaje na dysku jako OS testowy. Osobiście odwrotnie niż kolega wyżej, odradzam ci instalacji W10. Na chwilę obecną, pomimo, iż wyszedł z fazy beta-testów i trafił oficjalnie do sprzedaży (lub darmowej aktualizacji), to nadal pozostaje niedopracowany. Po pierwsze: do Microsoftu trafia wiele informacji o tobie i twoich działaniach, jeśli nie zainstalujesz oprogramowania firm zewnętrznych blokujących nad-aktywność 10-tki względem użytkownika. Po drugie wiele aplikacji (w tym starszych gier z lat 2003-2008 zabezpieczonych DRM oraz programów pirackich, które W10 blokuje) i sterowników, a także sprzętu (w tym laptopów) nie jest z tym OS-em oficjalnie zgodnych. Bywają problemy nawet z takim oprogramowaniem jak pakiety zabezpieczające (choćby osławiony KIS_16). Na chwilę obecną Windows 10 jest wciąż niedopracowany i wymaga wiele uwagi od strony nie tylko producentów jak i jego twórców. co potrwa zapewne około roku lub półtora. Zalecam instalację W8.1, który możesz odpowiednio skonfigurować do własnych potrzeb, a także dopasować rozmiar lub całkowicie usunąć kafelki, (nie wszystkim odpowiadają); pojawiło się z powrotem także menu Start, aczkolwiek uruchamiane prawym przyciskiem myszy (nie lewym, który przełącza kafelki w tryb pełnoekranowy) i z pewnością wiele rzeczy w 8.1 zostało usprawnionych. Sam go używam i mogę napisać tylko tyle, że przyzwyczaiłem się dość szybko do nieco zmienionego interfejsu na tyle, iż zaprzestałem korzystać z dobrej i wciąż popularnej 7-ki. W dodatki bywa szybszy od 7-ki i u mnie był stabilniejszy. Co do Windows 10, owszem, tylko ten jest zgodny z DX12 (nie ma nawet kart graficznych w pełni zgodnych z tym standardem, powtarzam W PEŁNI; to dopiero ma zaoferować następna generacja układów GPU), lecz na rynku jest zaledwie kilka gier zgodnych z tymi bibliotekami i upłynie sporo czasu zanim na dobre zdominują rynek. Tak więc popieram raczej instalację jego starszego brata. Ostateczna decyzja w końcu i tak należy do ciebie. Więcej o obecnych systemach operacyjnych dowiesz się z wyszukiwarki Google'a. Artykułów na ten temat jest masa.
Koliber
Forumowicz
Forumowicz
 
Posty: 15
Dołączenie: 28 Wrz 2015, 01:55
Sprzęt: kluski


Powróć do Microsoft Windows

Kto jest na forum

Zarejestrowani użytkownicy: Bing [Bot]

cron