TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu  [X]

Karta sieciowa a prędkość połączenia internetowego

Wszystko co wiąże się ze sprzętem komputerowym.

Karta sieciowa a prędkość połączenia internetowego

Postprzez robkazus » 20 Kwi 2015, 11:15

PostUA: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; WOW64; rv:37.0) Gecko/20100101 Firefox/37.0


Witam Wszystkich
Mam mały problem z kartą sieciową w moim komputerze, ale od początku:
Mam internet z firmy UPC 250 Mb/s no i mały problem z tym związany, ponieważ kiedy wchodzę gdziekolwiek na test prędkości łącza internetowego to zawsze wychodzi mi około 90 Mb/s. Wiec telefon i dzwonię, że płacę za 250 Mb/s, a mam 90 Mb/s chyba coś jest nie tak. No to gościu wszystko posprawdzał i mówi mi,że u nich wszystko ok i prawdopodobnie to moja karta sieciowa ma max 100 Mb/s. No myślę sobie komp już ma ze 6 lat to pewno człowiek ma rację więc wstaje rano i bieg do sklepu i kupuję TP-LINK TG-3269. Z bananem na twarzy wracam do domu montuję kartę do płyty głównej i lipa bo mój komputer wcale jej nie wykrywa,a sterowniki nie są do zainstalowania z pliku exe tylko do ręcznego wskazania folderu ze sterownikami, a jak mam wskazać jak w menadżerze nie ma tej karty tylko ta zintegrowana na płycie głównej. A najlepsze że komputer jej nie widzi,a kabel sieciowy w nią wetknięty i internet działa tylko z prędkością tych nieszczęsnych 90 Mb/s.No i teraz nie wiem co robić czy mój komputer jest za stary i dlatego nie wykrywa karty?Jakby ktoś coś wiedział to browarka postawie. :564:

Kilka informacji o dziadku:
płyta główna-Gigabyte GA-P35-DS3
karta grafiki- Nvidia gforce GTX 460 SE
RAM- 8192 MB
procesor-Intel Core 2Quad q6600 2.4 GHz
Windows 7 home premium 64 bitowy (wcześniej xp ale zmieniłem ze 2 lata temu)

dziękuje za zainteresowanie z góry i pozdrawiam.
robkazus
Forumowicz
Forumowicz
 
Posty: 9
Dołączenie: 24 Gru 2013, 17:41

Re: Karta sieciowa a prędkość połączenia internetowego

Postprzez homik354 » 21 Kwi 2015, 23:46

PostUA: Mozilla/5.0 (Windows NT 5.1; rv:37.0) Gecko/20100101 Firefox/37.0


Sprawdź w Biosie ustawienia związane z PCI.Na płycie masz 3 sloty PCI spróbuj więc włożyć kartę do innego slotu.Sterowniki możesz pobrać ze strony http://www.tp-link.com.pl/products/deta ... -3269#down
homik354
Postujący
Postujący
 
Posty: 183
Dołączenie: 05 Wrz 2010, 12:26

Re: Karta sieciowa a prędkość połączenia internetowego

Postprzez robkazus » 22 Kwi 2015, 01:42

PostUA: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; WOW64; rv:37.0) Gecko/20100101 Firefox/37.0


Witam no juz zmieniałem sloty i nie było żadnej reakcji, ale zaniosłem kompa do kumpla i okazało się ze moja karta wbudowana na płycie głównej ma 1Gb/s a ja nadal mam 90Mb/s więc wina po stronie UPC.Dzieki za zainteresowanie jutro dzwonie do UPC zobaczę co mi powiedzą.pozdrawiam
robkazus
Forumowicz
Forumowicz
 
Posty: 9
Dołączenie: 24 Gru 2013, 17:41


Powróć do Sprzęt komputerowy

Kto jest na forum

Zarejestrowani użytkownicy: Brak zarejestrowanych użytkowników

cron