TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu  [X]

lokalna kopia witryny

Problemy dotyczące sieci Internet, konfiguracja sieci LAN, WLAN, konfiguracja serwerów. Rozdzielanie połączeń internetowych. Rozwiązywanie problemów związanych ze sprzętem i oprogramowaniem. Routery, huby, switche, anteny itp.

lokalna kopia witryny

Postprzez kamien8 » 25 Sie 2014, 15:46

PostUA: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.3; WOW64; rv:31.0) Gecko/20100101 Firefox/31.0


Witajcie,

na wstępie chciałem wyrazić swoją wątpliwość, czy piszę we właściwym miejscu. Problem (dla mnie) nie jest banalny i nie wiem, gdzie szukać wsparcia.

Sytuacja wygląda następująco.
Jest sobie przykładowa witryna w necie oparta na CMS Wordpress. Dla przykładu niech to będzie www.qwertyy.pl. Aby nie wprowadzać zmian na żywca, chciałbym stworzyć środowisko wirtualne 1:1 odzwierciedlające to, co w necie. Czyli żeby na mojej wirtualce, po wpisaniu adresu www.qwertyy.pl operować na lokalnej kopii witryny.
Na teraz doszedłem do momentu, gdzie skopiowana witryna jest widoczna poprzez http://localhost/qwertyy. Ale to mnie nie satysfakcjonuje, bo wymusza zamianę linków w bazie danych.

Reasumując mam wirtualkę z win 7 oraz zainstalowanymi PHP, MySQL, Apache. Potrzebuję skonfigurować całość tak, aby po skopiowaniu witryny i bazy do wirtualki mieć w pełni funkcjonującą kopię strony.


Pozdrowienia,
Adam
kamien8
Forumowicz
Forumowicz
 
Posty: 27
Dołączenie: 05 Lut 2010, 10:39

Re: lokalna kopia witryny

Postprzez Kylos.pl » 26 Sie 2014, 07:50

PostUA: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; WOW64) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/36.0.1985.143 Safari/537.36 OPR/23.0.1522.77


Aby zrobić kopię strony w CMS WordPress wchodzimy do zakładki Narzędzia, następnie wybieramy Eksport.
Wybieramy, co chcemy wyeksportować:
wszystkie treści (plik będzie zawierał wszystkie wpisy, strony, komentarze, własne pola, terminy, menu oraz rodzaje wpisów)
wpisy
strony

Czy wykonanie tych czynności nie rozwiązuje problemu?
Kylos - najatrakcyjniejszy cenowo hosting w Polsce, potwierdzony certyfikatem PC World!
Kylos.pl
Forumowicz
Forumowicz
 
Posty: 6
Dołączenie: 02 Sie 2013, 13:38


Powróć do Sieć Internet, Sieci LAN, WLAN

Kto jest na forum

Zarejestrowani użytkownicy: Majestic-12 [Bot]

cron