TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu  [X]

Netia - problem z prędkością -Asmax 1004g, wymiana na nowszy

Problemy dotyczące sieci Internet, konfiguracja sieci LAN, WLAN, konfiguracja serwerów. Rozdzielanie połączeń internetowych. Rozwiązywanie problemów związanych ze sprzętem i oprogramowaniem. Routery, huby, switche, anteny itp.

Netia - problem z prędkością -Asmax 1004g, wymiana na nowszy

Postprzez Yoo! » 25 Gru 2014, 01:15

PostUA: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; WOW64) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/39.0.2171.95 Safari/537.36 OPR/26.0.1656.60


Witam,
koledzy mam następujący problem, bowiem ok.pół roku temu zmieniałem taryfę w Netii na szybszą.
Jak się okazuję chyba jednak nie dokońca, bowiem jakiś czas temu internet strasznie zaczął mi zamulać.
Po kontakcie z BOK Netia dowiedziałem się, że uzyskana przeze mnie prędkość jest odpowiednia i taka ma być, no więc tłumaczę im, że internet śmigał mi o wiele szybciej przed zmianą go na "szybszy", ale oni uparcie pozostają przy swoim.
Liczba kresek na zasięgu wi-fi dochodzi prawie do końca.
Na chwilę obecną mam taryfę Max10, przy tej prędkości uzyskałem na teście taki oto wynik:
http://results.tester.netia.pl/hplsjjmmfb

Wiem na 1000%, że nie jest to wina komputera, ponieważ internet muli tak samo na trzech innych urządzeniach.
Laptop to Lenovo z Win 8.1, na tablecie i TV tak samo......zamuuulaa.
Obecny router czyli Asmax 1004g był resetowany i konfigurowany od nowa.

Chciałbym się dowiedzieć czy wymiana routera na jakiś nowszy, lepszy da jakką kolwiek poprawę, ponieważ mam możliwość wymiany na Netia spot, choć nie wiem czy warto wymieniać znów na jakiś Netiowski, a nie lepiej kupić coś swojego, lepszego, na własną rękę, ponieważ czytałem nie zbyt dobre opinie na temat tego NetiaSpot.

Doradźcie coś, bo już mnie szlag trafia z tym netem :(
Awatar użytkownika
Yoo!
Zacny pisarz
Zacny pisarz
 
Posty: 1100
Dołączenie: 28 Cze 2005, 08:53
Miejscowość: PL

Re: Netia - problem z prędkością -Asmax 1004g, wymiana na no

Postprzez beauty4ever.pl » 30 Gru 2014, 14:11

PostUA: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; WOW64; rv:34.0) Gecko/20100101 Firefox/34.0


mój znajomy miał podobny problem tylko z neostradą... tłumaczyli się, że u niego w okolicy mocniejszy sygnał i większa prędkość po prostu nie będzie chodzić bo warunki na to nie pozwalają ;/ najlepsze, że płaci cały czas już z 3 lata jakby miał internet 5mb a lata mu zaledwie 1 co w obecnych czasach i ofertach jest po prostu żałosne :p oni cały czas udają, że coś naprawiają i tak to się już ciągnie wiele lat... naprawdę musisz mocno się nad tym zastanowić i zakręcić, męczyć ich i dręczyć telefonami. może coś wtedy zdziałasz
beauty4ever.pl
Forumowicz
Forumowicz
 
Posty: 1
Dołączenie: 30 Gru 2014, 14:01
Sprzęt: fujitsu

Re: Netia - problem z prędkością -Asmax 1004g, wymiana na no

Postprzez Yoo! » 30 Gru 2014, 18:15

PostUA: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; WOW64; rv:34.0) Gecko/20100101 Firefox/34.0


beauty4ever.pl napisał(a):mój znajomy miał podobny problem tylko z neostradą... tłumaczyli się, że u niego w okolicy mocniejszy sygnał i większa prędkość po prostu nie będzie chodzić bo warunki na to nie pozwalają ;/ najlepsze, że płaci cały czas już z 3 lata jakby miał internet 5mb a lata mu zaledwie 1 co w obecnych czasach i ofertach jest po prostu żałosne :p oni cały czas udają, że coś naprawiają i tak to się już ciągnie wiele lat... naprawdę musisz mocno się nad tym zastanowić i zakręcić, męczyć ich i dręczyć telefonami. może coś wtedy zdziałasz


Nie ma co z nimi dyskutować, w moim przypadku nie są nic w stanie zrobić. Jedyne co moge zrobic to zerwać umowe, co będzie mnie kosztowało ok.400zł i szczerze się nad tym zastanawiam, bo umowę mam do 2016r.
Nigdy więcej Netii, ani żadnych tego typu firm. U mnie w domu mam neta z kablówki, żona w poprzedniej chaciemiała osiedlówkę. Znajomi mają z kablówki i nikt nigdy nie narzekał, a Netia to jedne wielkie G i tyle.
Awatar użytkownika
Yoo!
Zacny pisarz
Zacny pisarz
 
Posty: 1100
Dołączenie: 28 Cze 2005, 08:53
Miejscowość: PL

Re: Netia - problem z prędkością -Asmax 1004g, wymiana na no

Postprzez mateo8898 » 30 Gru 2014, 20:52

PostUA: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.2; WOW64; rv:34.0) Gecko/20100101 Firefox/34.0


Wszystkie komputery łączą się bezprzewodowo z routerem?
Awatar użytkownika
mateo8898
Moderator
Moderator
 
Posty: 15377
Dołączenie: 15 Maj 2009, 14:55
Pochwały: 966

Re: Netia - problem z prędkością -Asmax 1004g, wymiana na no

Postprzez Pangia » 31 Gru 2014, 17:01

PostUA: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; WOW64; rv:32.0) Gecko/20100101 Firefox/32.0


Bo do takich ludzików idzie się z grubej rury: RPO powinien ich postraszyć.
Pangia
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
 
Posty: 781
Dołączenie: 27 Wrz 2009, 11:16
Pochwały: 10


Powróć do Sieć Internet, Sieci LAN, WLAN

Kto jest na forum

Zarejestrowani użytkownicy: Brak zarejestrowanych użytkowników

cron