TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu  [X]

System Android. Tablet Samsung albo Acer

Tematyka związana z rodziną systemów operacyjnych Unix. Klony i pochodne danego systemu operacyjnego oraz inne typy OS

System Android. Tablet Samsung albo Acer

Postprzez Czarodziejczarek » 29 Paź 2012, 19:14

PostUA: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; WOW64; rv:16.0) Gecko/20100101 Firefox/16.0


Witam mam pytanie dotyczące tabletów samsung i acer chcę zrobić sobie prezent na święta i interesuje mnie pewna sprawa ponieważ nie ogarniam tematu :-(
Pierwszy Tablet: Samsung
Drugi tablet: Acer.
Z tego co wynalazłem w sieci i doczytałem samsung, którego chciałbym kupić zawiera opcję 3G, natomiast Acer nie ma tej opcji oczywiście jest też różnica w cenie :-( Czy może ktoś mi opisać czym jest to 3G wiem, że to są pasma częstotliwości min. GPRS, UMTS, EDGE, WCDMA, HSUPA, HSPA+ itp ale czy tablet samsung też zawiera slot na kartę SIM, bo internet w domu mogę mieć za pomocą Wifi ale na ulicy, w drodze, czy w lesie jak uzyskam dostęp do internetu ??? Zakładam, że acer tej możliwości nie ma ze względu na brak 3G. Proszę o odpowiedź :-) Jestem zielony w tym temacie...
Znalazłem kiedyś fajną stronę:
www.google.pl
Awatar użytkownika
Czarodziejczarek
Postujący
Postujący
 
Posty: 430
Dołączenie: 20 Lut 2008, 23:57
Miejscowość: Berlin - Słupsk
Pochwały: 1

Re: System Android. Tablet Samsung albo Acer

Postprzez rumun » 29 Paź 2012, 20:54

PostUA: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.2; WOW64) AppleWebKit/537.11 (KHTML, like Gecko) Chrome/23.0.1271.52 Safari/537.11


Zacznijmy od podstawowych pojęć - jeżeli tablet jest z 3G oznacza to, że posiada slot na kartę SIM po umieszczeniu której będziesz miał dostęp do Internetu za pośrednictwem sieci komórkowej. Samsung Galaxy Tab 2 obsługuje sieci GPRS, UMTS, EDGE, WCDMA, HSUPA, HSPA+ więc bez problemu obsłuży każdą sieć. Acer Iconia A210 nie posiada takiej łączności więc będziesz mógł używać jedynie Wi-Fi.

Obydwa urządzenia są kiepskie i nie posiadają najnowszego Androida. Nie pakowałbym w to pieniędzy. Jak chcesz już kupić tablet z Androidem to zastanów się nad Google Nexus. Właśnie teraz będzie premiera modelu z 10-calowym wyświetlaczem. Tutaj znajdziesz szczegóły: http://www.google.com/nexus/10/

Polecam rozważyć zakup iPada. W końcu do wzór wśród tabletów. Na pewno będzie stabilniejszy i przyjemniejszy w użytkowaniu od sprzętu na Androidzie.
Programy, Gry, Download https://www.instalki.pl/
Sklep z oprogramowaniem https://www.vebo.pl/
Windows 7 https://windows7.pl/
Awatar użytkownika
rumun
Administrator
Administrator
 
Posty: 1499
Dołączenie: 10 Maj 2004, 20:52
Miejscowość: PL
Pochwały: 14

Re: System Android. Tablet Samsung albo Acer

Postprzez Czarodziejczarek » 29 Paź 2012, 22:14

PostUA: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; WOW64; rv:16.0) Gecko/20100101 Firefox/16.0


Dziękuję ślicznie za odpowiedź :-)
Znalazłem kiedyś fajną stronę:
www.google.pl
Awatar użytkownika
Czarodziejczarek
Postujący
Postujący
 
Posty: 430
Dołączenie: 20 Lut 2008, 23:57
Miejscowość: Berlin - Słupsk
Pochwały: 1

Re: System Android. Tablet Samsung albo Acer

Postprzez Czarodziejczarek » 02 Lis 2012, 23:41

PostUA: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; WOW64; rv:16.0) Gecko/20100101 Firefox/16.0


jeszcze jedno pytanie czy ten tablet posiada także 3G.
Zakładka Detail-Infos potem wartość Kommunikationsformen. Tam jest napisane, że jest ale w detail-infos nie, więc tak się pytam:
Samsung. Twoją propozycje rozważę jeśli chodzi o Aple :-)
Znalazłem kiedyś fajną stronę:
www.google.pl
Awatar użytkownika
Czarodziejczarek
Postujący
Postujący
 
Posty: 430
Dołączenie: 20 Lut 2008, 23:57
Miejscowość: Berlin - Słupsk
Pochwały: 1

Re: System Android. Tablet Samsung albo Acer

Postprzez Czarodziejczarek » 14 Lis 2012, 08:57

PostUA: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; WOW64; rv:16.0) Gecko/20100101 Firefox/16.0


Witam mam pytanie dalsze jeśli chodzi o tableta z systemem android to jest aktualne post wyżej a teraz pytanie co do tableta z systemem win 8 czy kupując takiego tableta:Tablet z Systemem WIN8 otrzymuje płytkę lub coś żeby zrobić sobie reinstalacja systemu i czy można zmienić język na Polski, jak tam zainstalować office 2007-2010 itd - pakiet biurowy itp Nie mam zielonego pojęcia. jeśli chodzi o tego Tableta to mam rozumieć że po włożeniu karty Sim będę miał internet wszędzie tak jak teblet z androidem ???
Pozdrawiam.
Znalazłem kiedyś fajną stronę:
www.google.pl
Awatar użytkownika
Czarodziejczarek
Postujący
Postujący
 
Posty: 430
Dołączenie: 20 Lut 2008, 23:57
Miejscowość: Berlin - Słupsk
Pochwały: 1

Re: System Android. Tablet Samsung albo Acer

Postprzez merco » 30 Lis 2012, 06:43

PostUA: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; WOW64; rv:16.0) Gecko/20100101 Firefox/16.0


Czarodziejczarek napisał(a):mam rozumieć że po włożeniu karty Sim będę miał internet wszędzie tak jak teblet z androidem ???
Pozdrawiam.


Jeżeli zasięg obejmie akurat to miejsce w którym jesteś, to tak. Możesz się zorientować czym jest Aero2 - darmowy internet.
merco
Forumowicz
Forumowicz
 
Posty: 5
Dołączenie: 30 Lis 2012, 06:30

Re: System Android. Tablet Samsung albo Acer

Postprzez b0rygo » 09 Gru 2012, 23:40

PostUA: Mozilla/5.0 (compatible; MSIE 10.0; Windows NT 6.2; WOW64; Trident/6.0)


Nie polecam tabletów z Windows 8. Bawiłem się takowymi i obsługa nie jest zbyt fajna. Dużo lepiej wybrać coś z Androidem. Jeżeli kupisz urządzenie z Windowsem to będzie to Windows RT (specjalna wersja na tablety). Nie zainstalujesz tam desktopowej wersji Office. Pudełka z systemem też nie dostaniesz ;) to nie komp stacjonarny. W razie problemów będziesz mógł odtworzyć system do stanu początkowego poprzez specjalną funkcję w systemie. Nie wiem dokładnie jak Microsoft to rozwiązał. Tablet z Windowsem sobie odpuść, ten system jest jeszcze zbyt świeży, ma mało aplikacji itp.

Ostatnio szukałem sprzętu z Androidem i znalazłem coś takiego Shiru Shogun 10,1. Znajomy go kupił i jak na sprzęt za niecałe 800zł śmiga niesamowicie.
http://www.vobis.pl/shiru-shogun-10-1-i ... 76229.html

------proszę korzystać z opcji edytuj-------

Wracając do Samsunga o który wcześniej pytałeś. Musisz kupić wersję GALAXY Tab 2 10.1 (3G + Wi-Fi) aby mieć 3G. Wkładasz kartę SIM i internet śmiga gdzie chcesz ;) o ile jest zasięg. Szukaj modelu oznaczonego kodem producenta: GT-P5100TSAXEO
Awatar użytkownika
b0rygo
Forumowicz
Forumowicz
 
Posty: 74
Dołączenie: 25 Lis 2012, 23:03

Re: System Android. Tablet Samsung albo Acer

Postprzez Thomas_00 » 23 Sty 2015, 14:21

PostUA: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; rv:35.0) Gecko/20100101 Firefox/35.0


Ja jakoś nie mam przekonania do tych systemów operacyjnych jak Windows 8 ponieważ to jakoś zamula. Myślę, że lepiej jest mieć znacznie coś na Androidzie, który jest oparty przecież na Linuxie. Tutaj bezapelacyjnie polecam Samsunga. Teraz już chyba nawet wchodzi Windows 10 i jakaś nowa przeglądarka od Microsoftu - Spartan, ciekawe co to będzie...
Thomas_00
Forumowicz
Forumowicz
 
Posty: 3
Dołączenie: 23 Sty 2015, 14:18
Sprzęt: Lenovo


Powróć do Unix / Linux / Inne typy OS

Kto jest na forum

Zarejestrowani użytkownicy: Bing [Bot]

cron