TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu  [X]

Znikła opcja wejścia do UEFI po zmianie rozmiaru partycji

Tematyka związana z produktami firmy Microsoft.

Znikła opcja wejścia do UEFI po zmianie rozmiaru partycji

Postprzez tomsten » 23 Maj 2016, 19:41

PostUA: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.3; WOW64; rv:46.0) Gecko/20100101 Firefox/46.0


Cześć, mam niekiepski problem z win8.1 x64 pro i UEFI. Chciałem zainstalować sobie ubuntu obok windy, instalkę zrobiłem za pomocą yumi na kluczu usb. Wszystko ładnie pięknie, ale okazało się że z poziomu instalki nie zmniejszę rozmiaru partycji rozruchowej. No to bach, gparted... Pojawił się kłopot bo yumi go nie umiał umieścić na pendrive-ie więc stwierdziłem że użyję czegoś innego. Zainstalowałem easeus partition master 10.5 i dostosowałem partycje spod windows-a a po dwóch restartach cieszyłem się z podziału dysku. Sęk w tym, że po zmianie rozmiaru partycji straciłem dostęp do wejścia w UEFI, wcześniej po wybraniu w uruchamianiu zaawansowanym "uruchom ponownie" w ustawieniach odzyskiwania miałem do wyboru więcej opcji wśród których było też wejście do UEFI. Teraz? mam tylko "przejdź do systemu 8.1", "odzyskaj dane z pomocą usb lub cd/dvd" oraz "wyłącz komputer". Myślałem że ponowne scalenie partycji pomoże jednak po kolejnych dwóch restartach to samo :/ odzyskiwanie miałem wyłączone, odświeżenia zrobić się nie da bo "nie można odnaleźć środowiska odzyskiwania". Jak teraz dostać się do UEFI?

//edit:
Znalazłem jak wejść do UEFI w lapkach ASUS (w tym mojego K455L):
1) Wyłączyć kompa,
2) Trzymając F2 włączyć go,
3) F2 puścić gdy UEFI się pokaże.

Ta sprawa OK, ale czy wie ktoś jak przywrócić/uruchomić opcje które znikły np konsolę, wyłączenie sprawdzania podpisów sterowników czy ograniczony tryb graficzny?
tomsten
Forumowicz
Forumowicz
 
Posty: 16
Dołączenie: 07 Lis 2015, 15:36

Powróć do Microsoft Windows

Kto jest na forum

Zarejestrowani użytkownicy: Brak zarejestrowanych użytkowników

cron