Tutaj możecie pisać o czym się tylko podoba, tematyka dowolna... niekoniecznie związana z oprogramowaniem.
17 Gru 2016, 11:58
co myslicie o jezdzie na oponach letnich zimą? czy grożą jakies kary itp? co myslcie o kupnie opon całorocznych?
Kolejna sprawa, to jak bezpiecznie jeździć zimą, aby nie spowodować wypadku?
17 Gru 2016, 16:51
Zasada jest taka - jak lód na drodze to nawet i zimówki nie pomogą. Zimówki są dobre do jazdy na ubitym śniegu i pomagają podjechać zimą pod górkę. Nieco ułatwiają hamowanie na śniegu. Po za tym nie ma różnicy pomiędzy zimowymi a letnimi - no może prócz tego, że zimówki nie lubią mokrej nawierzchni wydłużają znacząco drogę hamowania. A jak jeździć zimą ? to proste - wolniej, zachowywać większe odległości od samochodu, co jedzie przed nami, nie dodawać gwałtownie gazu i nie hamować gwałtownie - aby nie wpaść w poślizg - jeśli mamy ABS to załatwia sprawę hamowania, jeżeli nie hamujemy pulsacyjnie. Jak przy ruszaniu z miejsca koła buksują to zamiast to wrzucać drugi bieg. I to tyle.
18 Gru 2016, 13:22
Opony zimowe to podstawa - mowa o zimie, gdy mamy temperatury w okolicach 0 stopni C i poniżej 0. Nie słuchaj się ludzi, którzy twierdzą, że nie ma różnicy między letnią a zimową, widocznie nie są kierowcami, albo niewiele jeżdżą. Pokrótce, chodzi o to jakie właściwości jezdne mają w danych temperaturach oraz o różnice w strukturze, budowie opony. Nie potrzeba śniegu, żeby odczuć różnice
Więcej aspektów technicznych znajdziesz w sieci
Ps. jeśli założyłeś ten temat, aby tylko wrzucić tutaj jakiś link, to daruj sobie
31 Sty 2017, 13:26
skwd napisał(a):co myslicie o jezdzie na oponach letnich zimą? czy grożą jakies kary itp? co myslcie o kupnie opon całorocznych?
Kolejna sprawa, to jak bezpiecznie jeździć zimą, aby nie spowodować wypadku?
Przyznam szczerze że opony zimowe zostały wymyslone po to żeby jeździć na nich zimą więc nie ma co kombinować i po prostu trzeba zainwestować w swoje bezpieczeństwo. Zwłaszcza, że to nie jest zakup na jeden sezon a na kilka lat. A jak narobisz przez takką oszczędność sobie i komuś kłopotów to wcale wesoło nie będzie. Tutaj masz stosowny artykuł
- Kod:
http://squad.com.pl/artykul/jak-nie-dac-sie-zimie-za-kierownica-i-odpowiednio-przygotowac-auto-do-trasy.html
Przeczytaj sobie
A poza oponami w kwestii bezpieczeństwa ważne jest odśnieżenie auta, wyskrobanie szyb no i oczywiście zapas płynu
31 Sty 2017, 16:13
kar żadnych nie ma z tego co mi wiadomo, natomiast tutaj chodzi o bezpieczeństwo - opony letnie na śliskiej powierzchni to pewny rów.
19 Lut 2017, 14:20
dokładnie, ja bym nie ryzykował
19 Lut 2017, 16:25
Karą może być twoja niepełnosprawność i zagrożenie życia dla innych uczestników ruchu drogowego...
21 Lut 2017, 15:35
Przy takich skokach temperatur zimą to czasem nie wiadomo, bo jak pada deszcz i jest powyżej 6 stopni to zimówka się fatalnie sprawdza. Tylko, że jak zaraz się pojawi mróz to na lodzie letnia to jeszcze gorzej. Także lepiej zmieniać te oponki.
21 Lut 2017, 22:30
I nie tylko opony.
Warto dbać o ogólny stan auta. Nie mówię tylko o elementach mechanicznych, wypadałoby także regularnie zmieniać olej, a nie przed sprzedażą
22 Lut 2017, 11:39
No niby takie oczywiste, a masa ludzi o tym zapomina
Powered by phpBB © phpBB Group.
phpBB Mobile / SEO by Artodia.