TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu  [X]

Grzanie się komputera, wiatraki chodzą na maxa, Bluescreen

Logi, zabezpieczenie komputera, danych. Programy antywirusowe antyspyware, firewall itp.
Regulamin forum
1. Każdy temat powinien odzwierciedlać treść wątku.
2. W przypadku wklejania logów; należy je wykonać od razu przynajmniej z dwóch narzędzi: FRST oraz z GMER
3. Wszelkie logi proszę publikować na przeznaczonych do tego stronach a w poście wklejać tylko link.
4. Nie wskazane jest skracanie logów, należy wkleić cały - od początku, do końca.
5. Nie wskazane jest podczepianie się do tematów innych użytkowników - proszę założyć nowy temat w dziale Bezpieczeństwo, ułatwi to pomoc sprawdzającemu.
6. Osoby nie posiadające odpowiedniej wiedzy, nie powinny sprawdzać logów, ponieważ grozi to poważnym uszkodzeniem systemu lub aplikacji zainstalowanych na komputerze.
7. Należy dokładnie opisać problem, występujące objawy oraz wszelkie podjęte działania.
8. Każdy skrypt jest unikatowy, napisany dla każdego przypadku z osobna, więc nie może być stosowany przez innych.
9. W przypadku zamieszczenia zrzutu ekranu (screenshot'a) proszę korzystać z zewnętrznego serwisu oferującego hosting zdjęć.

Re: Grzanie się komputera, wiatraki chodzą na maxa, Bluescre

Postprzez rbaggio10 » 15 Kwi 2020, 09:17

PostUA: Mozilla/5.0 (Windows NT 10.0; Win64; x64) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/81.0.4044.92 Safari/537.36


jakieś info? :)
rbaggio10
Forumowicz
Forumowicz
 
Posty: 52
Dołączenie: 13 Mar 2014, 19:24
Sprzęt: ASUS N750JV

Re: Grzanie się komputera, wiatraki chodzą na maxa, Bluescre

Postprzez Illidan » 16 Kwi 2020, 00:33

PostUA: Mozilla/5.0 (Windows NT 10.0; Win64; x64) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/81.0.4044.92 Safari/537.36


Przepraszam, że tyle czekałeś, ale jak pisałem, problemy ze sprzętem mnie trochę zbiły mnie na inny tor. Ok, wiec tak, w Autoruns wszystkie żółte wpisy możesz odhaczyć, albo najlepiej usunąć. Teraz dalej...Wyłączasz/ odhaczasz:
1. Zakładka Logon:
AdobeGCInvoker-1.0
AdobePSE18AutoAnalyzer
Dropbox
SunJavaUpdateSched
Adobe Acrobat Synchronizer
BitTorrent BitTorrent
CCleaner Smart Cleaning
GoogleDriveSync
OneDrive
ControlCenter4
BrStsMon00
-z tych kluczy całość do wyłaczenia:
HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Active Setup\Installed Components
HKLM\SOFTWARE\Wow6432Node\Microsoft\Active Setup\Installed Components
2.Internet Explorer
Jeśli nie korzystasz z tej przeglądarki, to wyłącz wszystkie wiersze.
3Scheduled Tasks
\Adobe Acrobat Update Task
\Adobe Flash Player NPAPI Notifier
\Adobe Flash Player Updater
\[email protected]
\AdobeGCInvoker-1.0 Adobe GC Invoker Utility
\CCleaner Update
\CCleanerSkipUAC
\DropboxUpdateTaskMachineCore
\DropboxUpdateTaskMachineUA
\GoogleUpdateTaskMachineCore Google
\GoogleUpdateTaskMachineUA
\Microsoft\Office\Office Automatic Updates 2.0
\Microsoft\Office\Office ClickToRun Service Monitor
\Microsoft\Office\Office Feature Updates
\Microsoft\Office\Office Feature Updates Logon Microsoft Office SDX Helper
\Microsoft\Office\OfficeTelemetryAgentFallBack2016
\Microsoft\Office\OfficeTelemetryAgentLogOn2016
\Mozilla\Firefox Default Browser Agent 308046B0AF4A39CB Firefox Default Browser Agent
4. Zakładka Services
AdobeFlashPlayerUpdateSvc
AdobeUpdateService AdobeUpdateService: Adobe Update Service
ClickToRunSvc
dbupdate
dbupdatem
gupdate
gupdatem
MozillaMaintenance
WinDefend
Restart systemu. Ocena działania. Jeśli by coś nie działało jak należy, to włączasz daną usługę, wpis z powrotem.
Awatar użytkownika
Illidan
Zacny pisarz
Zacny pisarz
 
Posty: 1199
Dołączenie: 29 Paź 2017, 23:25
Miejscowość: Gliwice
Pochwały: 26

Re: Grzanie się komputera, wiatraki chodzą na maxa, Bluescre

Postprzez rbaggio10 » 16 Kwi 2020, 08:24

PostUA: Mozilla/5.0 (Windows NT 10.0; Win64; x64) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/81.0.4044.92 Safari/537.36


Illidan napisał(a):Przepraszam, że tyle czekałeś, ale jak pisałem, problemy ze sprzętem mnie trochę zbiły mnie na inny tor. Ok, wiec tak, w Autoruns wszystkie żółte wpisy możesz odhaczyć, albo najlepiej usunąć. Teraz dalej...Wyłączasz/ odhaczasz:
1. Zakładka Logon:
AdobeGCInvoker-1.0
AdobePSE18AutoAnalyzer
Dropbox
SunJavaUpdateSched
Adobe Acrobat Synchronizer
BitTorrent BitTorrent
CCleaner Smart Cleaning
GoogleDriveSync
OneDrive
ControlCenter4
BrStsMon00
-z tych kluczy całość do wyłaczenia:
HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Active Setup\Installed Components
HKLM\SOFTWARE\Wow6432Node\Microsoft\Active Setup\Installed Components
2.Internet Explorer
Jeśli nie korzystasz z tej przeglądarki, to wyłącz wszystkie wiersze.
3Scheduled Tasks
\Adobe Acrobat Update Task
\Adobe Flash Player NPAPI Notifier
\Adobe Flash Player Updater
\[email protected]
\AdobeGCInvoker-1.0 Adobe GC Invoker Utility
\CCleaner Update
\CCleanerSkipUAC
\DropboxUpdateTaskMachineCore
\DropboxUpdateTaskMachineUA
\GoogleUpdateTaskMachineCore Google
\GoogleUpdateTaskMachineUA
\Microsoft\Office\Office Automatic Updates 2.0
\Microsoft\Office\Office ClickToRun Service Monitor
\Microsoft\Office\Office Feature Updates
\Microsoft\Office\Office Feature Updates Logon Microsoft Office SDX Helper
\Microsoft\Office\OfficeTelemetryAgentFallBack2016
\Microsoft\Office\OfficeTelemetryAgentLogOn2016
\Mozilla\Firefox Default Browser Agent 308046B0AF4A39CB Firefox Default Browser Agent
4. Zakładka Services
AdobeFlashPlayerUpdateSvc
AdobeUpdateService AdobeUpdateService: Adobe Update Service
ClickToRunSvc
dbupdate
dbupdatem
gupdate
gupdatem
MozillaMaintenance
WinDefend
Restart systemu. Ocena działania. Jeśli by coś nie działało jak należy, to włączasz daną usługę, wpis z powrotem.


Jest trochę lepiej, ale wciąż czasami odpalają się te wiatraki i ten chwilowy skok CPU w menedżerze jest na poziomie 100%

Wpis z Autoruns:
https://www103.zippyshare.com/v/zukmtYac/file.html
rbaggio10
Forumowicz
Forumowicz
 
Posty: 52
Dołączenie: 13 Mar 2014, 19:24
Sprzęt: ASUS N750JV

Re: Grzanie się komputera, wiatraki chodzą na maxa, Bluescre

Postprzez Illidan » 17 Kwi 2020, 01:41

PostUA: Mozilla/5.0 (Windows NT 10.0; Win64; x64) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/81.0.4044.92 Safari/537.36


System masz czysty. Problem raczej będzie nadmiarze zbędnego oprogramowania, które działa z systemem i powoduje takie rzeczy. Jak widzisz, sporo tego wyłączyliśmy i usunęliśmy, jest lepiej, ale jeszcze cos jest na rzeczy.
Zrób jeszcze porządna defragmentacje dysku twardego. Posumujmy... Błąd z BSOD już się nie pojawia? To naprawione? Co do temperatury i wentylatorów jak nie ma poprawy, to jak pisałem wyżej, musisz rozkręcić komputer, i raz jeszcze nałożyć porządniejszą pastę temoprzewodząca i porządnie skręcić wszystko dokładnie do kupy. Pozostały jeszcze w takim razie problemy softwarowe. Zrób jeszcze taki myk, odpal system w czystym rozruchu i zobacz jak sio wszystko kula, jak procesy itp. poniżej jak to zrobić. Co do Autoruns, to tu możemy już iść w eksperyment, jak chcesz i dalej wyłączać to i owo, ale nie daję już gwarancji, czy czegoś nie pogorszymy i że to jeszcze cos da.
Awatar użytkownika
Illidan
Zacny pisarz
Zacny pisarz
 
Posty: 1199
Dołączenie: 29 Paź 2017, 23:25
Miejscowość: Gliwice
Pochwały: 26

Re: Grzanie się komputera, wiatraki chodzą na maxa, Bluescre

Postprzez rbaggio10 » 18 Kwi 2020, 13:16

PostUA: Mozilla/5.0 (Windows NT 10.0; Win64; x64) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/81.0.4044.92 Safari/537.36


Illidan napisał(a):System masz czysty. Problem raczej będzie nadmiarze zbędnego oprogramowania, które działa z systemem i powoduje takie rzeczy. Jak widzisz, sporo tego wyłączyliśmy i usunęliśmy, jest lepiej, ale jeszcze cos jest na rzeczy.
Zrób jeszcze porządna defragmentacje dysku twardego. Posumujmy... Błąd z BSOD już się nie pojawia? To naprawione? Co do temperatury i wentylatorów jak nie ma poprawy, to jak pisałem wyżej, musisz rozkręcić komputer, i raz jeszcze nałożyć porządniejszą pastę temoprzewodząca i porządnie skręcić wszystko dokładnie do kupy. Pozostały jeszcze w takim razie problemy softwarowe. Zrób jeszcze taki myk, odpal system w czystym rozruchu i zobacz jak sio wszystko kula, jak procesy itp. poniżej jak to zrobić. Co do Autoruns, to tu możemy już iść w eksperyment, jak chcesz i dalej wyłączać to i owo, ale nie daję już gwarancji, czy czegoś nie pogorszymy i że to jeszcze cos da.


Defraga zrobiłem. BSOD dalej się pojawia jak chce GMER'em zrobić skanowanie... :/ Pastę już jest nowa :)
rbaggio10
Forumowicz
Forumowicz
 
Posty: 52
Dołączenie: 13 Mar 2014, 19:24
Sprzęt: ASUS N750JV

Re: Grzanie się komputera, wiatraki chodzą na maxa, Bluescre

Postprzez Illidan » 18 Kwi 2020, 15:40

PostUA: Mozilla/5.0 (Linux; Android 8.0.0; AGS2-W09 Build/HUAWEIAGS2-W09; wv) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Version/4.0 Chrome/80.0.3987.162 Safari/537.36


Tylko po co GMER? Zrobiłeś logi z FRST, zrobiłeś skany innymi programami, wystarczy. Nie wiem, czy GMER jest w ogóle jeszcze rozwijany, bo i stąd może te problemy. Może by go użyć trzeba wyłączyć systemu. Czy ten. BSoD to tylko podczas próby użycia GMER? Chcesz zrobić skanowanie, użyj Malwaresbytes lub RogueKiller, z tego RogueKiller pokaż log. Jak temperatury po zmianie pusty? Co ma za chłodzenie? Referencyjne? Jak sytuacja z komputerem teraz?
Awatar użytkownika
Illidan
Zacny pisarz
Zacny pisarz
 
Posty: 1199
Dołączenie: 29 Paź 2017, 23:25
Miejscowość: Gliwice
Pochwały: 26

Re: Grzanie się komputera, wiatraki chodzą na maxa, Bluescre

Postprzez rbaggio10 » 20 Kwi 2020, 17:51

PostUA: Mozilla/5.0 (Windows NT 10.0; Win64; x64) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/81.0.4044.92 Safari/537.36


Illidan napisał(a):Tylko po co GMER? Zrobiłeś logi z FRST, zrobiłeś skany innymi programami, wystarczy. Nie wiem, czy GMER jest w ogóle jeszcze rozwijany, bo i stąd może te problemy. Może by go użyć trzeba wyłączyć systemu. Czy ten. BSoD to tylko podczas próby użycia GMER? Chcesz zrobić skanowanie, użyj Malwaresbytes lub RogueKiller, z tego RogueKiller pokaż log. Jak temperatury po zmianie pusty? Co ma za chłodzenie? Referencyjne? Jak sytuacja z komputerem teraz?


Myślałem po prostu, że logi z GMER są potrzebne. BOSD tylko przy użyciu GMER. Po zmianie pasty jest trochę chłodniej. Karta to GeForce GT 750M. Problem jest też tego typu teraz, że po tych zmianach nie następuje uśpienie tylko komp się całkowicie wyłącza...
rbaggio10
Forumowicz
Forumowicz
 
Posty: 52
Dołączenie: 13 Mar 2014, 19:24
Sprzęt: ASUS N750JV

Re: Grzanie się komputera, wiatraki chodzą na maxa, Bluescre

Postprzez Illidan » 20 Kwi 2020, 20:45

PostUA: Mozilla/5.0 (Windows NT 10.0; Win64; x64) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/81.0.4044.113 Safari/537.36


Wpływ na uśpienie może mieć plan zasilania i jego ustawienia. Tu by trzeba było to sprawdzić, bo możliwe, że masz ustawiony inny plan teraz i jest inne zachowanie funkcji. Czy opcja ta wcześniej dobrze działała? No to skoro problem przy GMER tylko z BSoD to myślę, że możemy to zostawić. Ostatnia aktualizacja GMER jest z 2016! Także program ten nie ma wsparcia i stad problemy mogą być. Obecnie jak wspomniałem, zalecam używanie innych narzędzi, jak wyżej, które są obecnie nadal wspierane i rozwijane.
Awatar użytkownika
Illidan
Zacny pisarz
Zacny pisarz
 
Posty: 1199
Dołączenie: 29 Paź 2017, 23:25
Miejscowość: Gliwice
Pochwały: 26

Re: Grzanie się komputera, wiatraki chodzą na maxa, Bluescre

Postprzez rbaggio10 » 21 Kwi 2020, 08:58

PostUA: Mozilla/5.0 (Windows NT 10.0; Win64; x64) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/81.0.4044.92 Safari/537.36


Illidan napisał(a):Wpływ na uśpienie może mieć plan zasilania i jego ustawienia. Tu by trzeba było to sprawdzić, bo możliwe, że masz ustawiony inny plan teraz i jest inne zachowanie funkcji. Czy opcja ta wcześniej dobrze działała? No to skoro problem przy GMER tylko z BSoD to myślę, że możemy to zostawić. Ostatnia aktualizacja GMER jest z 2016! Także program ten nie ma wsparcia i stad problemy mogą być. Obecnie jak wspomniałem, zalecam używanie innych narzędzi, jak wyżej, które są obecnie nadal wspierane i rozwijane.


Jeśli chodzi o plan to nic nie zmieniałem. Sprawdziłem i jest tak samo jak było wcześniej. I nie było problemów. Wydaje mi się (choć pewny nie jestem), że występuje to od momentu działania z Autoruns. A temat GMER zostawiam już :)
rbaggio10
Forumowicz
Forumowicz
 
Posty: 52
Dołączenie: 13 Mar 2014, 19:24
Sprzęt: ASUS N750JV

Re: Grzanie się komputera, wiatraki chodzą na maxa, Bluescre

Postprzez Illidan » 21 Kwi 2020, 12:25

PostUA: Mozilla/5.0 (Windows NT 10.0; Win64; x64) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/81.0.4044.113 Safari/537.36


Skoro podejrzewasz, że to wina wyłączenia czegoś w Autoruns to metoda prób i błędów trzeba ewentualnie dojść co to. Czyli po kolei włączać wyłączone elementy. Nie sadze by Autoruns miało wpływ na to, ale...jak już to zakładka "Services".
Nie mniej spróbowałbym edytować plan zasilania i sprawdzić jak jest on ustawiony. Na taki stan rzeczy ma też wpływ sterownik płyty głównej, często i BIOS, ale to raczej wykluczymy, skoro mówisz, że to od niedawna tak się dzieje.
Awatar użytkownika
Illidan
Zacny pisarz
Zacny pisarz
 
Posty: 1199
Dołączenie: 29 Paź 2017, 23:25
Miejscowość: Gliwice
Pochwały: 26

Re: Grzanie się komputera, wiatraki chodzą na maxa, Bluescre

Postprzez rbaggio10 » 21 Kwi 2020, 13:47

PostUA: Mozilla/5.0 (Windows NT 10.0; Win64; x64) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/81.0.4044.92 Safari/537.36


Illidan napisał(a):Skoro podejrzewasz, że to wina wyłączenia czegoś w Autoruns to metoda prób i błędów trzeba ewentualnie dojść co to. Czyli po kolei włączać wyłączone elementy. Nie sadze by Autoruns miało wpływ na to, ale...jak już to zakładka "Services".
Nie mniej spróbowałbym edytować plan zasilania i sprawdzić jak jest on ustawiony. Na taki stan rzeczy ma też wpływ sterownik płyty głównej, często i BIOS, ale to raczej wykluczymy, skoro mówisz, że to od niedawna tak się dzieje.


Edytowanie zakładki Services nie pomogło. Co do planów zasilania to:

https://zapodaj.net/bdad7e753845b.jpg.html

https://zapodaj.net/f76a98528abf3.jpg.html

to tak to wygląda.
rbaggio10
Forumowicz
Forumowicz
 
Posty: 52
Dołączenie: 13 Mar 2014, 19:24
Sprzęt: ASUS N750JV

Re: Grzanie się komputera, wiatraki chodzą na maxa, Bluescre

Postprzez Illidan » 21 Kwi 2020, 14:19

PostUA: Mozilla/5.0 (Windows NT 10.0; Win64; x64) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/81.0.4044.113 Safari/537.36


Ok, w takim razie ponownie odhacz "Services" i zrób podobnie z kolejną zakładką. Metoda prób i błędów. Ale jak pisałem, nie sądzę, aby tu był problem.
Otwórz wiersz poleceń jako administrator i wpisz
powercfg -h on
Zatwierdź "Enterem". Następnie wyłącz normalnie system i uruchom komputer ponownie. I teraz zobacz, czy działa tryb uśpienia przez zamknięcie kalpy. Jeśli nie problem może leżeć po stronie Biosu, sterowników, podaj dokładny model laptopa.
Przypomnij mi czy sterowniki aktualizowałeś? Czy tego jeszcze nie przerabialismy?
Awatar użytkownika
Illidan
Zacny pisarz
Zacny pisarz
 
Posty: 1199
Dołączenie: 29 Paź 2017, 23:25
Miejscowość: Gliwice
Pochwały: 26

Re: Grzanie się komputera, wiatraki chodzą na maxa, Bluescre

Postprzez rbaggio10 » 21 Kwi 2020, 15:31

PostUA: Mozilla/5.0 (Windows NT 10.0; Win64; x64) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/81.0.4044.92 Safari/537.36


Illidan napisał(a):Ok, w takim razie ponownie odhacz "Services" i zrób podobnie z kolejną zakładką. Metoda prób i błędów. Ale jak pisałem, nie sądzę, aby tu był problem.
Otwórz wiersz poleceń jako administrator i wpisz
powercfg -h on
Zatwierdź "Enterem". Następnie wyłącz normalnie system i uruchom komputer ponownie. I teraz zobacz, czy działa tryb uśpienia przez zamknięcie kalpy. Jeśli nie problem może leżeć po stronie Biosu, sterowników, podaj dokładny model laptopa.
Przypomnij mi czy sterowniki aktualizowałeś? Czy tego jeszcze nie przerabialismy?


akcja z cmd nie pomogła. tak, sterowniki były aktualizowane SnailDriver'em. Laptop to ASUS N750JV:

https://zapodaj.net/7ab8e5a1b900c.jpg.html
rbaggio10
Forumowicz
Forumowicz
 
Posty: 52
Dołączenie: 13 Mar 2014, 19:24
Sprzęt: ASUS N750JV

Re: Grzanie się komputera, wiatraki chodzą na maxa, Bluescre

Postprzez Illidan » 21 Kwi 2020, 15:41

PostUA: Mozilla/5.0 (Linux; Android 9; 5053K_EEA) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/81.0.4044.111 Mobile Safari/537.36


Można spróbować przywrócić sterowniki, ewentualnie ręcznie pobrać ze strony Asus pod model. Możesz jeszcze sprawdzić czy jest aktualizacja BIOS dla łapka. Puki co nie mam 8nnego pomysłu na to. U mnie kiedyś w stacjonarnym z kolei się po uśpieniu niewybudzał,raz winny był BIOS raz sterownik do Chipsetu prawdopodobnie. Także jak co na tym zależy, to tu możemy spróbować, sterowniki i BIOS.
Awatar użytkownika
Illidan
Zacny pisarz
Zacny pisarz
 
Posty: 1199
Dołączenie: 29 Paź 2017, 23:25
Miejscowość: Gliwice
Pochwały: 26

Poprzednia

Powróć do Bezpieczeństwo

Kto jest na forum

Zarejestrowani użytkownicy: Bing [Bot]

cron