wpisz w google "MOJE IP" i pierwsza lepsza strona Ci pokaze jaki jest twoj adres IP oraz HOST
Host to komputer centralny, komputer macierzysty.
Komputer włączony do Sieci połączeniem stałym, posiadający stały adres, udostępniający swoje usługi użytkownikom łączącym się ze swoich komputerów. Powszechną praktyką jest współistnienie na jednym hoście wielu usług, np. WWW, FTP i SSH. Komputer lokalny użytkownika nazywany jest wtedy zdalnym terminalem (ang. remote terminal).
Każdy komputer podłączony do Internetu lub innej sieci używającej protokołu TCP/IP i posiadający unikalny adres IP. Jeżeli użytkownik łączy się z Internetem dzwoniąc do swojego dostawcy usług internetowych, jego komputer otrzymuje dynamiczny adres IP i na czas trwania połączenia staje się hostem. W tym znaczeniu “host” jest po prostu dowolną maszyną uczestniczącą w wymianie danych przez sieć.
W publikacjach angielskojęzycznych jako czasownik to host - dostarczać infrastrukturę dla usług komputerowych. Przykładowo wyrażenia to host Web server lub hosted by mogą odnosić się do firmy zapewniającej sprzęt, oprogramowanie oraz połączenie dla czyjejś witryny WWW.
Porty protokołu to pojęcie związane z protokołami transportowymi TCP i UDP używanymi w Internecie do identyfikowania procesów działających na ogległych systemach.
Numery portów reprezentowane są przez liczby naturalne z zakresu od 1 do 65535. Niektóre numery portów (od 0 do 1023) są ogólnie znane (ang. well-known port numbers) i zarezerwowane na standardowo przypisane do nich usługi takie jak np. WWW czy poczta elektroniczna. Dzięki temu możemy identyfikować nie tylko procesy, ale ogólnie znane usługi działające na odległych systemach.
Różne usługi mogą używać tych samych numerów portów pod warunkiem, że korzystają z innego protokołu TCP albo UDP chociaż niektóre usługi korzystają jednocześnie z danego numeru portu i obydwu protokołów np. DNS korzysta z portu 53 za pomocą TCP i UDP jednocześnie. Poszczególne numery portów przydzielone są przez IANA, a aktualna ich lista znajduję się na stronie
http://www.iana.org/assignments/port-numbers (dokument po ang.).
Lista niektórych standardowych usług:
20 FTP
21 FTP
22 SSH
23 Telnet
25 SMTP
53 DNS
70 Gopher
80 HTTP
109 POP2
110 POP3
119 NNTP
143 IMAP
443 HTTPS
995 POP3S (POP3 z użyciem SSL)
1214 Kazaa
W systemach typu Unix/Linux lista portów i nazw odpowiadających im usług znajduje się w pliku /etc/services
WWW.WIKIPEDIA.PL