Posty związane z oprogramowaniem. Odpowiedzi na nurtujące Was pytania.
Wyślij odpowiedź

IncrediMeil

18 Cze 2005, 08:46

Cześć! mam problem z IncrediMeil, ostatnio dostałem 50 takich samych meili co się dzieje i czy jest ten program po Polsku. POMOCY!!!!!!!!

18 Cze 2005, 09:05

spolszczenie było w jednym z niezbedników niewiem w którym,bo nigdy tego niezbednika nie kupilem;)

18 Cze 2005, 12:22

dobra! ale co to może być że ciągle przychodzą te same meile

18 Cze 2005, 13:40

spam<<czyli reklamy od firmy która wydala ten program

oni w taki sposub na nim zarabiaja ;)

26 Cze 2005, 01:07

Można sobie poradzić z powodzią nieproszonych e-maili. W tej sytuacji musisz nauczyć się chronić swoją skrzynkę pocztową przed spamem. Możesz Wykorzystać w tym celu bezpłatny program SpamPal (zajrzyj na stronę: www.spampal.org ). SpamPal rozpoznaje spam na podstawie specjalnych list podejrzanych adresów nadawczych. Jest on co dwa tygodnie aktualizowany z internetowych baz danych. Dzięki temu SpamPal jest w stanie skutecznie chronić nas przed często zmieniającymi adresy e-mail nadawcami. Teraz coś o instalacji i aktualizacji... Podczas pierwszego uruchomienia SpamPal automatycznie aktualizuje listę spamerów. Następnie konfigurujemy aplikację. W okienku Welcone to SpamPal zaznaczamy wszystkie dostępne opcje (Assume all mail from China, Korea and Taiwan is spam, Use RegExFilter plugin, Use UrlBody plugin) i klikamy na Finish. Wybierając Use RegExFilter plugin, włączyliśmy mechanizm skanujący zawartość e-maili w poszukiwaniu wykorzystywanych przez spamerów wyrażeń. Ta finkcja SpamPal zapewnia dodatkową ochronę przed spamerami-niestety, tylko piszącymi po angielsku i niemiecku. Program SpamPal pracuje jako proxy POP3, czyli pośrednik pomiędzy serwerem pocztowym a klientem e-mail zainstalowanym na naszym komputerze. Program filtruje wszystkie wiadomości, zanim trafiają do naszej skrzynki odbiorczej. Nie usuwa ich jednak, tylko oznacza jako spam, dodając do tytułu informację: Subject: **SPAM** EE Times Newsletter. Dlatego musimy odpowiednio skonfigurować nasz program pocztowy, aby odbierał e-maile sprawdzone przez SpamPal, oraz stworzyć regułę, która będzie automatycznie kasowała niechcianie wiadomości. Na przykładzie Outlook Expressa, inne programy pocztowe konfigurujemy w podobny sposób. Klikamy na Narzędzia i Konta... . W oknie Konta internetowe klikamy na skrzynkę, którą chcemy chronić przed spamem. Zaznaczamy ją i wybieramy Właściwości. Przechodzimy na zakładkę Serwery. W miejsce serwera poczty przychodzącej (POP3) wpisujemy localhost . Zmieniamy nazwę konta (czyli użytkownika) w rubryce Nazwa konta. Dodajemy do niej znak @, a za nim wpisujemy pełną nazwę serwera POP3 (czyli to, co przed chwilą usunęliśmy z pola Poczta przychodząca (POP3)). Przykład:
Poczta przychodząca (POP3): www.poczta.fm
Po zmianie:
Poczta przychodząca (POP3): localhost
Krok drugi przed zmianą nazwy konta:
Nazwa konta: tomek.kowalski
Po zmianie:
Nazwa konta: [email protected]
Powyżej są to przykłady, jakie należy wprowadzić, aby Outlook Express odbierał pocztę przefiltrowaną przez SpamPala (oczywiście ty konfigurujesz program według swoich danych w rubrykach). Klikamy na OK. Oczywiście całą procedurę musimy powtórzyć dla wszystkich używanych przez nas skrzynek pocztowych, o ile tak owe posiadamy. Pozostało nam już tylko stworzenie reguły, według której Outlook Express będzie kasował wiadomości oznaczone jako spam. Aby tego dokonać w Outlooku klikamy na Narzędzia-->Reguły wiadomości-->Poczta... . Zaznaczamy: Kiedy w polu Temat znajdują się określone wyrazy oraz: Usuń ją . Klikamy na hiperłącze: znajdują się określone wyrazy . W nowym oknie wpisujemy **SPAM** i wybieramy Dodaj. Regułę akceptujemy, klikając dwa razy na przycisk OK. Outlook Express będzie automatycznie umieszczał w Koszu wiadomości oznaczone jako spam. Może się zdarzyć, że do naszej skrzynki będzie nadal trafiał spam nierozpoznany przez program SpamPal. Dzieje się tak, gdy adres nadawcy komercyjnych wiadomości nie jest umieszczony na czarnej liście aplikacji. Na szczęście możemy szybko dodać do niej spamera. Klikamy prawym przyciskiem myszy na ikonę programu (taki fioletowy parasol...) na pasku zadań i wybieramy Add to Blacklist... . W pole Enter address or netblock: wpisujemy adres e-mail lub domenę, z której przychodzi do nas spam. Klikamy na Add. SpamPal czasami oznacza jako spam e-maile od naszych znajomych lub z serwisów informacyjnych i list mailingowych. Ma to miejsce, gdy serwer pocztowy nadawcy znajduje się na na czarnej liście programu antyspamowego-przykładem jest Wirtualna Polska (domena.wp.pl). Aby ważne wiadomości nie były kasowane, musimy wciągnąć ich nadawców na tak zwaną białą listę. Klikamy przyciskiem na tą samą ikonkę co przy poprzednio i wybieramy Add to Whitelist... . W pole Enter address or netblock: wpisujemy adres e-mail lub domenę, z której wiadomości powinny być ignorowane przez SpamPal. Klikamy na przycisk Add. Trochę pracy trzeba włożyć w konfigurację programu, ale jest to warte zachodu... Jeżeli raz na zawsze chcemy się pozbyć niechcianych e-maili.
Wyślij odpowiedź