TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu  [X]

POMOCY-jaki kalkulator

Modele, obsługa, konfiguracja, akcesoria - TI

POMOCY-jaki kalkulator

Postprzez Pikalk » 26 Lut 2005, 17:45

PostUA:


Cześć!
Poszukuję kalkulatora który ma funkcje matematyczno fizyczne oraz chemiczne ponieważ to i informatykę będę studiował. Zastanawiam się nad: hp49G+ i ich nowym projektem zajrzyjcie na www.hpcalc.org/qonos.php , TI 89, 89 Titanium, V200 (Voyager 200), CASIO ClassPad300.
Podajcie ich wady i zalety czym się różnią co polecacie. Co o nich sądzicie. Pomóżcie mi wybrać.

Za odpowiedzi wielkie thx. (dzięki)
Pikalk
Forumowicz
Forumowicz
 
Posty: 15
Dołączenie: 26 Lut 2005, 17:42
Miejscowość: Białystok

Postprzez Adrian » 27 Lut 2005, 11:34

PostUA:


Odpowiedzieć na pytanie nie jest łatwo

TI-89 ma większą rozdzielczość ekranu - 160x100 hp 49g zaś 131x64

hp 49g obsługuje RPN* TI-89 nie

hp 49g+ ma znacznie szybszy procesor 75Mhz, TI-89 12 MHz
- jednak TI89 nadal w niektórych zastosowaniach jest szybszy

TI oferuje lepszy support

w porównaniu z TI89T hp 49g+ posiada mniej pamięci - ale obsługuje karty SD (do 512MB!)

Oba kalkulatory można programować zarówno w basic'u, asemblerze jak i C (zdecydowanie więcej bibliotek C oferuje TI).
Ogolnie na kalkulatory TI napisano więcej oprogramowania.

Zestaw funkcji matematycznych także jest bardzo podbny.

Bardzo dobre porównanie (ale dla poprzednich wersji kalk. ) TI-89 z HP 49g znajduje się na stronie (j. angielski): http://www.technoplaza.net/calculators/49vs89.php

Porównanie TI89 z Hp 49+ http://www.technicalc.org/tifaq/?tivshp.htm

--------------------------------------------------------------------------------------
* RPN (Revers Polish Notation, Jan Łukasiewicz 1920 r), użycie tej notacji pozwala na eliminacje nawiasów przy wykonywaniu działań, przez umieszczenie operatorów przed (prefix) albo za (postfix) operandami. Np. zapis z nawiasami (infix) (2 + 3) * 4 zostaje zastąpiony przez
notacje prefix: * 4 + 2 3
lub notacje postfix: 2 3 + 4 *
Awatar użytkownika
Adrian
Forumowicz
Forumowicz
 
Posty: 48
Dołączenie: 13 Maj 2004, 19:04

Postprzez Mirahz » 27 Lut 2005, 14:24

PostUA:


Polecam produkty TI; dlaczego?
- cena,
- dostepnosci,
- ilosc polskich uzytkownikow.
Awatar użytkownika
Mirahz
Administrator
Administrator
 
Posty: 1802
Dołączenie: 10 Maj 2004, 20:40
Miejscowość: Polska
Pochwały: 6
Sprzęt: Samsung NP530, Huawei P30 Pro

Postprzez Sneake » 28 Lut 2005, 00:52

PostUA:


Misztalewski Ty wiesz co ... no nie? ;)

Na studia wystarczy Ci Ti-89, w miare tanio solidnie i sporo darmowego softu zarowno w sferze rozwiazywania w miare powaznych zagadnien uczelniano-inzynierskich jak i zababawy w postaci ton gier napisanych przez profesjonalistow jak i uzytkownikow. Voyage sobie daruj, bez sensu nosisc taka kobyle, no chba, ze chcesz pisac na niej pamieniki, ale z profilu prognozowanych przez Ciebie studiow wynika, ze raczej nie bedziesz mial na to czasu. Od strony CAS to toczka w toczke to samo co TI89.

HP sobie daruj jak na poczatek, glownie ze wzgledu na cene samego sprzetu jek i pozniej komercyjnego softu bo tego za friko jest znacznie mniej niz w przypadku TI. No i dokumentacja raczej kiepskawa i nie kompletna. Jak skonczysz te studia dyplomem i zatrudnisz sie w dobrej firmie ktora wezmie na siebie te wydatki to nie widze przeciw wskazan ... no i juz wiedzy praktycznej bedziesz mial wiecej po rozgryzieniu sprzetu TI, bo nie ulega watpliwosci, ze topowy inzynierski HP jest jednak ciut bardziej zawansowany niz jego odpowiednik w ofercie TI. Poza tym nie od dzisiaj wiadomo, ze TI to sprzet dla edukacji a HP dla inzynierow.

Co do Quonos'a to na razie zapomnij, projekt jeszcze jest w fazie badan i nie wiadomo kiedy wyjdzie na swiatlo dzienne a i jego cena jest raczej nie atrakcyjna bo za takie pieniadze kupisz juz calkiem niezly komputer kieszonkowy na ktorym zaemulujesz badz to hp49g+ badz ti89.

A Casio zostaw raczej swojemu mlodszemu bratu, bo za cene porownywalna z TI badzi wyzsza oferuja znacznie mniej niz TI ;)
Sneake
Forumowicz
Forumowicz
 
Posty: 8
Dołączenie: 28 Lut 2005, 00:35

Postprzez Pikalk » 28 Lut 2005, 09:50

PostUA:


Jaki misztalewski? No wiem że mamy podobne pytania (a nawet takie same) nie moja wina że idzie na te same studia!-ale nie myl mnie z nim. Jeśli to do ciebie nie dociera, to powtarzam nie jestem Misztalewski.
Pikalk
Forumowicz
Forumowicz
 
Posty: 15
Dołączenie: 26 Lut 2005, 17:42
Miejscowość: Białystok

Postprzez Sneake » 28 Lut 2005, 11:52

PostUA:


Pikalk napisał(a):nie moja wina że idzie na te same studia!


Pewnie to, ze on korzysta(ł?) kiedys ze skrzynki pocztowej, ktorej teraz Ty uzywasz tutaj to tez nie Twoja wina, ale czysty zbieg okolicznosci ... :lol:
A moze to ten Twoj oslawiony brat cioteczny, ktory co jakis czas "dorywa" Ci sie do kompa? :roll:
Sneake
Forumowicz
Forumowicz
 
Posty: 8
Dołączenie: 28 Lut 2005, 00:35

Postprzez Pikalk » 28 Lut 2005, 19:15

PostUA:


WIDOCZNIE-TAK!!!!!!!!!!!!!!!! A brata nie mam- jestem jedynakiem!
Pikalk
Forumowicz
Forumowicz
 
Posty: 15
Dołączenie: 26 Lut 2005, 17:42
Miejscowość: Białystok

Postprzez Pikalk » 28 Lut 2005, 19:16

PostUA:


Co ty się tak go uczepiłeś?? Zabił Ci kogoś?, zrobił Tobie coś złego?
Pikalk
Forumowicz
Forumowicz
 
Posty: 15
Dołączenie: 26 Lut 2005, 17:42
Miejscowość: Białystok

Postprzez Sneake » 28 Lut 2005, 21:06

PostUA:


Co Ty tak ciagle o tej wojnie i zabijaniu? Nie ogladasz czasem za duzo tych nowoczesnych bajek w TV?
Sneake
Forumowicz
Forumowicz
 
Posty: 8
Dołączenie: 28 Lut 2005, 00:35

Postprzez Pikalk » 02 Mar 2005, 17:54

PostUA:


Jeszcze raz ci powtarzam- ja nie jestem Misztalewski. A przy wpisywaniu emaila to można wpisać jaki się chce.
Pikalk
Forumowicz
Forumowicz
 
Posty: 15
Dołączenie: 26 Lut 2005, 17:42
Miejscowość: Białystok

Postprzez Sneake » 07 Mar 2005, 18:34

PostUA:


Tak, a swistaki zawijaja to w sreberka ... :D
Sneake
Forumowicz
Forumowicz
 
Posty: 8
Dołączenie: 28 Lut 2005, 00:35

Postprzez Pikalk » 07 Mar 2005, 19:38

PostUA:


Wiesz co-genialny jesteś i bystry jak potok. A czego ty uczysz nie mów że logiki!
Pikalk
Forumowicz
Forumowicz
 
Posty: 15
Dołączenie: 26 Lut 2005, 17:42
Miejscowość: Białystok

Postprzez Sneake » 08 Mar 2005, 12:23

PostUA:


Lukasz, jezyk Twoj przesycony epitetami i przebarwnymi opisami przyrody swiadczy o tym, ze powinienes raczej dac sobie spokoj z przedmiotami scislymi na rzecz humanistycznych, tam poczujesz sie jak ryba w wodzie i dasz pelen upust swojemu talentowi ... :D
Sneake
Forumowicz
Forumowicz
 
Posty: 8
Dołączenie: 28 Lut 2005, 00:35

Postprzez proktor » 30 Kwi 2005, 22:50

PostUA:


gdybym był adminem tego forum dostali byscie po banie ......

ale nie jestem :(

Sneake co on ci zrobił ?????????

czepiasz sie.....
Awatar użytkownika
proktor
Aktywny w piśmie
Aktywny w piśmie
 
Posty: 641
Dołączenie: 28 Kwi 2005, 19:59

Postprzez Dan-D » 06 Gru 2005, 22:50

PostUA:


hej ziomy ten temat jest o kalkulatorach a nie o jakims mistalewski czy jak mu tam
a co do sprawy TI sam posiadam TI89 jest to kalkulator dla ludzi co pracują w fabrykach i przystosowany on jest do fizyki a o chemii to raczej niewiem ale mozna sprawdzic .
TuPac4Ever
Awatar użytkownika
Dan-D
Postujący
Postujący
 
Posty: 143
Dołączenie: 06 Gru 2005, 05:49
Miejscowość: Ełk


Powróć do Hardware - TI

Kto jest na forum

Zarejestrowani użytkownicy: Brak zarejestrowanych użytkowników

cron