TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu  [X]

Jakość kopii LaserJet M1132

Wszystko co wiąże się ze sprzętem komputerowym.

Jakość kopii LaserJet M1132

Postprzez 311Da » 05 Maj 2016, 18:45

PostUA: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; WOW64; rv:45.0) Gecko/20100101 Firefox/45.0


Mam HP LaserJet M1132 MFP i ilekroć muszę coś skopiować, to zawsze staję przed problemem gdy poza czarną zawartością strony są też elementy szare i kolorowe. Podczas kopiowania jako ksero tj. bez udziału kompa robią się takie jaja, że to co w oryginale czarne jest w kopii oddane super ale to co w oryginale kolorowe czy szare zamiast w kopii wyglądać jak odcienie szarości, prezentuje się jak ledwo widoczne coś i nie zawsze pomaga maksymalne wzmocnienie kontrastu a jak pomaga to i tak efekt nie jest zadowalający.
Inaczej jest gdy najpierw zeskanuję coś a następnie przystąpię do drukowania tego, bo wtedy to co kolorowe w oryginale jest widoczne w wydruku jako ładne, dobrze stonowane odcienie szarości. Próbowałem zmienić w ustawieniach drukarki jakość kopii między tekst / obraz / fotografia ale szału nie ma, bo i tak zawsze lepiej wychodzi gdy uprzednio zeskanuję a potem printnę to sobie z peceta.
Wygląda to jakby źle dobrana paleta kolorów do kopiowania czyli problem software'owy ale nie wiem jak to ugryźć, ponieważ nie mam alternatywnego firmware'u do tego HPka o ile jakiś istnieje. Macie jakieś pomysły?
311Da
Forumowicz
Forumowicz
 
Posty: 3
Dołączenie: 31 Gru 2015, 14:30

Powróć do Sprzęt komputerowy

Kto jest na forum

Zarejestrowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]

cron