TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu  [X]

Księstwo Sarmacji

Tutaj możecie pisać o czym się tylko podoba, tematyka dowolna... niekoniecznie związana z oprogramowaniem.

Księstwo Sarmacji

Postprzez Sophie » 01 Sty 2022, 21:32

PostUA: Mozilla/5.0 (Linux; Android 11; moto g(30)) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/93.0.4577.62 Mobile Safari/537.36


Witam!
Chciałabym zapoznać Was z pewnym ciekawym tematem jakim są mikronacje. Jakoże mam z nimi styczność (dzialam w jednej), to na tej podstawie przybliżę wam nieco temat.
Skupię się głównie na opisie Księstwa Sarmacji (mikronacji, w której działam), gdyż jest to dla mnie najłatwiejsza opcja. Proszę nie odbierać wątku jako reklamy. Bez zbędnego przedłużania przechodzę do sedna.

Mikronacje w Polsce są czym innym niż te w Stanach. Nie mają one realnych terenów (nawet niewielkich), a jedynie działają w internecie. Z tego powodu często nazywane są również v-państwami. Mikronacje są czymś w stylu symulatorów państwa. W większości posiadają gospodarkę oraz politykę opartą o strony internetowe i aplikacje webowe. Jedną z takich mikronacji jest Księstwo Sarmacji.

Księstwo Sarmacji to mikropaństwo istniejące od 25.05.2002 roku, a więc dziala już blisko 20 lat. Życie w Sarmacji opiera się o Forum Centralne, Discorda oraz tzw. Doskonały System Gospodarczy. To w tych miejscach Sarmaci (mieszkańcy Sarmacji) wymieniają się informacjami, poglądami, pomysłami itp.

Co oferujemy? Jak wyżej wspominałam mikronacje, a w tym Sarmacja, to symulatory działania państw. Tak więc, gdy zdecydujesz się do nas dołączyć (o tym później) będziesz mógł z nami uczestniczyć w życiu naszego państwa.
W Sarmacji występuję rozwinięty system gospodarczy. Walutą jest libert, za którego możemy brać udział w różnych aktywnościach wewnątrz Sarmacji. Posiadamy giełdę, loterię państwową czy na przykład mennicę.
Zainteresowanych polityką zapraszamy do życia politycznego w Sarmacji. Tak mamy politykę. Co jakiś czas odbywają się wybory na urzędy. Mamy również swoje prawo, które w całości można poznać w Dzienniku Praw.
Możesz robić co chcesz! Możesz pisać posty narracyjne na forum, pisać artykuły, "uprawiać" sport, utworzyć firmę, brać udział w wyborach i wiele, wiele więcej. Wejdź i się przekonaj!

Jak dołączyć do zabawy? Jest to bardzo proste. Wpisz w wyszukiwarkę
Księstwo Sarmacji
, wejdź na naszą stronę i utwórz konto, albo po prostu kliknij tu: [link został usunięty]. Podczas rejestracji podaj potrzebne dane. W polu na twoje personalia wpisz wymyślone dane osobowe, którymi będziesz chciał się posługiwać podczas pobytu. Jeśli już założyłeś konto wejdź na nasze forum i się przywitaj. Reszta wyjaśni soę podczas rozmowy z Sarmatami!

Podsumowując:
Sarmacja jest ciekawym miejscem dla wszystkich. Elastyczność co do aktywności jest tak duża, że miejsce znajdzie każdy. Wystarczy chęć oraz kilka kliknięć.

Przydatne linki:
Kod: Zaznacz wszystko
https://wiki.mikronacje.info/Strona_g%C5%82%C3%B3wna

sarmacja.org


PS: w Sarmacji działam pod pseudonimem Sophie. Jeśli ktoś z was odwiedzi naszą stronę proszę o mnie pamiętać.

Pozdrawiam
Sophie
Sophie
Forumowicz
Forumowicz
 
Posty: 1
Dołączenie: 01 Sty 2022, 20:58
Sprzęt: Medion Akoya, Motorola Moto G30

Powróć do Free Post

Kto jest na forum

Zarejestrowani użytkownicy: Bing [Bot]

cron