TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu  [X]

Problem kali linux na VirtualBoxi

Problemy dotyczące sieci Internet, konfiguracja sieci LAN, WLAN, konfiguracja serwerów. Rozdzielanie połączeń internetowych. Rozwiązywanie problemów związanych ze sprzętem i oprogramowaniem. Routery, huby, switche, anteny itp.

Problem kali linux na VirtualBoxi

Postprzez rawly45 » 13 Paź 2020, 14:41

PostUA: Mozilla/5.0 (Windows NT 10.0; Win64; x64; rv:81.0) Gecko/20100101 Firefox/81.0


Witam.

Wczoraj chciałem odpalić sobie Linuxa Kaliego 2 na VirtualBoxie. Wszystko ładnie poustawiałem ,wpisałem też w odpowiednie pole w ustawieniach Adres Mac. Instalacja się nie powiodła ponieważ ściągnąłem wersje 64, a do wyboru miałem Debiana tylko w wersji 32 (swoją drogą niewiem dlaczego ponieważ mój obecny system jest 64bitowy). Ustawienia karty,utwórz nowe połączenie,ustawienia w BIOSie. Nic. Nie wyszukuje nawet żadnej sieci. Niewiele myśląc poleciałem poszukać kabla internetowego. Znalazłem. Działa, działa nawet wielekroć lepej niż połączenie bezprzewodowe.

Dodam, iż wcześnej bawiłem się z kolegą Kalim (on próbował złamać moje połączenie i a ja ściągałem Kaliego). Po tym jak się zawinął zauważyłem że mój internet wolniej chodzi[size=1]

Kod: Zaznacz wszystko
cmd:ping onet.pl -t; skaczący ping nawet do 400


Zresetowałem router i zaczęło działać lepiej, chociaż dalej nie tak jak pierwotnie.

Teraz mam siano w mózgu: czy on coś jednak zrobił tym Linuxem (chociaż mówił że skończył na obserwowaniu sieci, bo miał jakieś problemy ze swoją kartą sieciową) czy to ten VirtualBox, bo jednak po tej operacji przestał mi działać internet następnego dnia. Deinstalacja VirtualBoxa ani usunięcie wszystkich folderów i plików owego programu nic nie pomogło.

Czekam na twoją pomoc.

Z poważaniem.
Ostatnio edytowany przez rawly45 27 Paź 2020, 12:57, edytowano w sumie 3 razy
rawly45
Forumowicz
Forumowicz
 
Posty: 1
Dołączenie: 13 Paź 2020, 14:38

Re: Problem kali linux na VirtualBoxi

Postprzez Illidan » 14 Paź 2020, 03:26

PostUA: Mozilla/5.0 (Windows NT 10.0; Win64; x64) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/86.0.4240.75 Safari/537.36


Z tego co piszesz to raczej problem z siecią w domu u ciebie. Tym bardziej że piszesz, że internet przestał działać dnia następnego. Jeśli ponowne resety routera nie pomagają, to wina leży po stronie sieci. Tu byś musiał jeszcze zaobserwować, jak działa internet na innych urządzeniach. Sprawdzić też w VirtualBoc inna dystrybucje Linux.
Awatar użytkownika
Illidan
Zacny pisarz
Zacny pisarz
 
Posty: 1199
Dołączenie: 29 Paź 2017, 23:25
Miejscowość: Gliwice
Pochwały: 26


Powróć do Sieć Internet, Sieci LAN, WLAN

Kto jest na forum

Zarejestrowani użytkownicy: Bing [Bot]

cron