TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu  [X]

Problem z połaczeniem -> tylko lokalne

Problemy dotyczące sieci Internet, konfiguracja sieci LAN, WLAN, konfiguracja serwerów. Rozdzielanie połączeń internetowych. Rozwiązywanie problemów związanych ze sprzętem i oprogramowaniem. Routery, huby, switche, anteny itp.

Problem z połaczeniem -> tylko lokalne

Postprzez banan » 15 Maj 2010, 20:43

PostUA: Opera/9.80 (Windows NT 6.0; U; pl) Presto/2.5.24 Version/10.53


witam, wróciłem na forum z pewnym problemem, mianowicie zakupiłem router WIFI TP-LINK TL-WR740N, podłączyłem kabel z internetem RJ do portu WAN, drugą RJką podłączyłem swój komputer z routerem, i nie moge połączyć się z internetem, mam "tylko lokalne" i nie wiem co mam z tym zrobić.internet mam światłowodem, adres mac klonowałem no ale jakoś nic mi to nie dało.gdy wpinam rjke z netem do mojego kompa to wszystko jest okej, ale gdy do routera i 2 rjke to swojego to nie ma neta.
moja wiedza nt routerów jest znikoma, dlatego prosze was o pomoc.
aha, przy konfiguracji dałem Adres IP stały, i IP wpisałem to które miałem wcześniej przed zakupem routera.
PS: na routerze świeci tak jak ma być ( tzn tak mi się wydaje)

Licze na was! pozdrawiam
banan
Aktywny w piśmie
Aktywny w piśmie
 
Posty: 800
Dołączenie: 18 Kwi 2006, 21:40
Miejscowość: Będzin ;)

Re: Problem z połaczeniem -> tylko lokalne

Postprzez 1jaa » 18 Maj 2010, 21:10

PostUA: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 6.0; Trident/4.0; Maxthon; SLCC1; .NET CLR 2.0.50727; .NET CLR 1.1.4322; .NET CLR 3.5.30729; .NET CLR 3.0.30729; AskTB5.6)


Witam,

Czy przed routerem masz jakiś modem? Skąd ten kabel idzie do wanu? Bezpośrednio wchodzi Ci do mieszkania już zarobiona skrętka z rjtką? W komputerze(po podłączeniu bezpośrenim - bez routera) automatycznie przypisuje Ci IP od Twojego usługodawcy?

Jeżeli automatycznie - to na routerze też niech pobierze sobie dynamicznie IP.
Jeżeli masz modem to po podlączeniu wszystkiego musisz zrestować modem(odpiąć od prądu, by mógł sobie ściągnać MAC adres routera - tak jest np w przypadku modemów od Vectry)
Awatar użytkownika
1jaa
Zacny pisarz
Zacny pisarz
 
Posty: 1151
Dołączenie: 24 Sty 2006, 21:35
Pochwały: 2

Re: Problem z połaczeniem -> tylko lokalne

Postprzez banan » 19 Maj 2010, 13:22

PostUA: Opera/9.80 (Windows NT 6.0; U; pl) Presto/2.5.24 Version/10.53


nie nie mam modemu, dokładnie tak jak napisałeś bezpośrednio z klatki schodowej idzie kabel RJ45 do komputera którą wpiołem do WANu, IP automatycznie
problem w zasadzie jest już rozwiązany, tzn ten problem mianowicie właśnie poprzez danie dynamicznego IP, no ale tak jak pisałem z tym sie już uporałem

1jaa, widze masz o tym wszystkim pojęcie, więc może pomógł byś mi z 2 problemem ? ;)
mianowicie :
są 3 komputery, 1 to stacjonarny połaczony poprzez RJ45 (Ten w którym ta RJka była przed zakupem routera), 2 laptop z WiFi, oraz 3 stacjonarny z WiFi.na pierwszym jest VISTA natomiast na obu pozostałych Windows XP

o ile laptop łaczy się bezproblemowo, o tyle komp 3 łączy sie tylko gdy zabezpieczenia są wyłączone, i tylko wtedy internet tam jest
jeśli dam zabezpieczenie WEP to ma ograniczenie lub brak łączności, jeśli WPA/WPA2/WPA-PSK/WPA2-PSK to przy wpisywaniu hasła wyskakuje error że
"Hasło sieciowe musi być 40-bitowe lub 104-bitowe, w zależności od konfiguracji sieci.
Można wprowadzić je jako 5 lub 13 znaków ASCII albo 10 lub 26 znaków szesnastkowych"

na lapku z WiFi to wszystko działa, na tym trzecim nie, system na obu jest ten sam więc w czym problem?
banan
Aktywny w piśmie
Aktywny w piśmie
 
Posty: 800
Dołączenie: 18 Kwi 2006, 21:40
Miejscowość: Będzin ;)

Re: Problem z połaczeniem -> tylko lokalne

Postprzez 1jaa » 19 Maj 2010, 15:22

PostUA: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 6.0; Trident/4.0; Maxthon; SLCC1; .NET CLR 2.0.50727; .NET CLR 1.1.4322; .NET CLR 3.5.30729; .NET CLR 3.0.30729; AskTB5.6)


Rozumiem, że 3 komputer z którym jest problem to komputer stacjonarny z windowsem XP z kartą sieciową na PCI. Przyczyn może być w sumie kilka. Łączysz się programem zarządzającym do karty sieciowej czy normalnie systemem? Jeżeli normalnie systemem(konfiguracja zerowa sieci bezp.) to usuń z preferowanych sieci wszystkie sieci. Połącz się na nowo z Twoją zabezpieczoną siecią. Sprawdź czy przyniesie to jakiś rezulatat, ponieważ w preferowanych sieciach zapisują się dane dostępowe do Twojej sieci i być może widnieje tam stara Twoja sieć z nieakutalnym hasłem. Druga sprawa jak Ci to nie pomożę to ustaw sobie IP statycznie w komputerze np jeżeli brame rotuera masz przykładowo 192.168.1.1 to ustaw sobie takie IP z którego nie korzysta żadnen komputer - przykładowo 192.168.1.199. Znów sprawdź czy się teraz łączy jak połączy to Start-> Uruchom-> cmd i enter sprawdź ping do bramy routera czyli ping 192.168.1.1. Kolejna sprawa może być taka, że np Twoja karta ma problem z WPA lub WEP spotkałem się już kilka razy z tym, potrzebna była reinstalacja sterwoników na nowsze. Jeszzce inna sprawa może być taka, że np masz zablokowany adres MAC na routerze jest na czarnej liście wifi. Jak już pisałem przyczyn może być sporo.

Pozdrawiam


Autor postu otrzymał pochwałę
Awatar użytkownika
1jaa
Zacny pisarz
Zacny pisarz
 
Posty: 1151
Dołączenie: 24 Sty 2006, 21:35
Pochwały: 2

Re: Problem z połaczeniem -> tylko lokalne

Postprzez banan » 20 Maj 2010, 14:57

PostUA: Opera/9.80 (Windows NT 6.0; U; pl) Presto/2.5.24 Version/10.53


kurde, ja już nic nie rozumiem. po napisaniu posta wczesniej, na lapku wyskakiwał ten sam błąd przy wpisywaniu hasła.Zresetowałem router, dałem zabezpieczenia wysokie ( to akurat ustawiałem przy konfiguratorze z płyty CD) i na laptopie działa, a na stacjonarnym nr 3 jest "sprawdzanie tożsamości"
o co z tym chodzi ?

tak, na kompie nr 3 jest karta sieciowa PCI dokładnie D-Link Air DWL-510

jak to do karty sieciowej, tzn jak? chyba systemem, nie do końca wiem ocb.Wszystkie preferowane skasowałem i jest dalej to sprawdzanie tożsamości
IP statyczne w komputerze tzn w którym, w tym nr 1 gdzie net jest przez LAN czy w tym trzecim ? i jak to się ustawia?
nie widze nic ala "blacklist"

pozdrawiam

EDIT
tak siedząc i kombinując klikłem w "dodaj sieć preferowaną" , i tam jeśli chodzi o szyfrowanie to jest tylko albo "wyłączone" albo "WEP" a ta sieć jest zabezpieczona przez WPA2-PSK, czy to dlatego nie może sie połączyć z tą siecią, bo nie "odczytuje" metody szyfrowania ?
banan
Aktywny w piśmie
Aktywny w piśmie
 
Posty: 800
Dołączenie: 18 Kwi 2006, 21:40
Miejscowość: Będzin ;)

Re: Problem z połaczeniem -> tylko lokalne

Postprzez smachal » 07 Cze 2013, 21:36

PostUA: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; WOW64) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/27.0.1453.110 Safari/537.36


Słuchajcie mam problem, bo oddałem komputer do naprawy tj. laptopa, wymieniłem twardy dysk i na nowo była wgrana vista.
i nie działa mi wifi, tj. wyłapuje sieć w domu. Ale tutaj pokazuje mi tylko lokalne :/ i nie działa.
Jeżeli chodzi o ruter to jest wszystko ok bo działają inne komputery z tego rutera. i po prostu pojęcia nie mam co zrobić.
smachal
Forumowicz
Forumowicz
 
Posty: 1
Dołączenie: 07 Cze 2013, 21:27


Powróć do Sieć Internet, Sieci LAN, WLAN

Kto jest na forum

Zarejestrowani użytkownicy: Bing [Bot]

cron