Dyskusje na tematy związane z nagrywaniem płyt CD/DVD. Software, Hardware.
07 Sie 2009, 16:15
Mam nagrywarkę LG DVD i następujący problem przestała mi ona czytać jakiekolwiek płyty wcześniej jakoś je czytała ale musiałem wchodzić w mój komputer i samemu odpalać ale teraz w ogóle nie czyta ich, próbowałem odłączać i podłączać jeszcze raz aktualizowałem SCSI nawet w moim komputerze nie mam ikonki dysku DVD, kiedy wkładam płytę DVD widać że ja zaczyna czytać słychać charakterystyczny dźwięk ale po chwili przestaje zielona dioda świeci się później jeszcze chwile mrugając ale po chwili przestaje i jest koniec nie mogę odpalać żadnej płyty próbowałem rożnymi sposobami opisanymi na hotfix ale to też nic nie dało proszę o pomoc to nie jest nic z laserem!
07 Sie 2009, 22:40
gringo napisał(a):proszę o pomoc to nie jest nic z laserem!
Na jakiej podstawie wysnuwasz ten wniosek. Opisałeś obiawy, których przyczyną może byc wlasnie zepsucie się lasera. Podaj model tej nagrywarki, ile ma lat oraz jak często ją użytkowałeś.
08 Sie 2009, 09:47
no cóż otwierałem ją i w środku wszystko wygląda normalnie DVD ma z 4 lata LG Model: GSA-4167B
08 Sie 2009, 11:55
Jak dla mnie 4 lata życia nagrywarki to sporo, mogła by jeszcze pociągnąć, ale znając życie już nic z niej nie będzie. Ewentualnie spróbuj podłączyć na innym komputerze jak ci bardzo na niej zależy. Dzisiaj kupisz porządną nagrywarkę za 80-100zł. Poza tym to loteria, bo trafiają się modele lepsze i słabsze. Ja mam dwie nagrywarki Samsunga (identyczny model) i jedna z nich chodzi już 3 lata, a druga splajtowała miesiąc po gwarancji. I bądź tu mądry.
08 Sie 2009, 13:28
no cóż widzę że trzeba będzie zainwestować w nową dzięki za pomoc. A czy mógłbyś mi jakąś dobrą doradzić?
08 Sie 2009, 18:45
Trochę do poczytania:
- Kod:
http://www.pctips.pl/artykuly/48554/Nagrywarki.DVD.ktora.wybrac.html
Posiadam i polecam:
Pioneer DVR-215
Link do testu tejże nagrywarki:
- Kod:
http://www.cdrinfo.pl/artykuly/testy-mini/pioneer-dvr-215/
10 Sie 2009, 15:02
sorry palacio ale teraz sobie przypomniałem ta nagrywarka ma 2 lata i to nie może być jej wina chyba mi coś w paseczku się zepsuło bo jak podpinałem 2 nagrywarkę miałem to samo
11 Sie 2009, 13:27
Zmień taśmę jak masz możliwość, chociażby ze stacją dyskietek.
17 Sie 2009, 19:28
kiedy tylko będe miał taką możliwość powiadomie cię w tym temacie
Powered by phpBB © phpBB Group.
phpBB Mobile / SEO by Artodia.