TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu  [X]

sieci bezprzewodowe-jak sie z nimi placzyc?

Logi, zabezpieczenie komputera, danych. Programy antywirusowe antyspyware, firewall itp.
Regulamin forum
1. Każdy temat powinien odzwierciedlać treść wątku.
2. W przypadku wklejania logów; należy je wykonać od razu przynajmniej z dwóch narzędzi: FRST oraz z GMER
3. Wszelkie logi proszę publikować na przeznaczonych do tego stronach a w poście wklejać tylko link.
4. Nie wskazane jest skracanie logów, należy wkleić cały - od początku, do końca.
5. Nie wskazane jest podczepianie się do tematów innych użytkowników - proszę założyć nowy temat w dziale Bezpieczeństwo, ułatwi to pomoc sprawdzającemu.
6. Osoby nie posiadające odpowiedniej wiedzy, nie powinny sprawdzać logów, ponieważ grozi to poważnym uszkodzeniem systemu lub aplikacji zainstalowanych na komputerze.
7. Należy dokładnie opisać problem, występujące objawy oraz wszelkie podjęte działania.
8. Każdy skrypt jest unikatowy, napisany dla każdego przypadku z osobna, więc nie może być stosowany przez innych.
9. W przypadku zamieszczenia zrzutu ekranu (screenshot'a) proszę korzystać z zewnętrznego serwisu oferującego hosting zdjęć.

sieci bezprzewodowe-jak sie z nimi placzyc?

Postprzez s. » 26 Mar 2009, 20:21

PostUA: Opera/9.27 (Windows NT 5.1; U; pl)


Witam,
moj laptop wykrywa niezabezpieczona siec bezprzewodowa...proba polaczenia jednak sie nie udaje- chcialam zapytac co trzeba zrobic, zeby moc sie z nia polaczyc?
pozatym mam troche moralniaka, bo zdaje sie, ze to jest nielegalne- pytanie tez, czy posiadacz takiej niezabezpieczonej sieci orientuje sie, ze ktos mu sie podpiol na krzywy ryj ;) ...zapewne traci na szybkosci ale poza tym mozna jakos namierzyc taka osobe, ktora sie wcieła?

jak to jest?
bede wdzieczna za info... :grin: , niekoniecznie dlatego, ze skorzystam, ale chocby po to, zeby zaspokoic ciekawosc


pozdrawiam

s.
s.
Forumowicz
Forumowicz
 
Posty: 49
Dołączenie: 19 Lut 2007, 21:38

Re: sieci bezprzewodowe-jak sie z nimi placzyc?

Postprzez Piskorz » 26 Mar 2009, 20:39

PostUA: Opera/9.63 (Windows NT 5.1; U; pl) Presto/2.1.1


wchodzisz w Panel Sterowania>>Połączenia Sieciowe>>Połączenie Sieci Bezprzewodowej
masz listę dostępnych sieci:
Image

jeśli syganł jest za słaby to się nie połączysz
tak ogólnie nie wydaje mi się żeby to było nielegalne, próbowałem się podłączyć po Neostradę (ktoś w bloku ma, dobry sygnał) ale była zabezpieczona hasłem (to byłoby nielegalne).
jeśli chodzi o połączenie legalne to w większych miastach jest sieć bezprzewodowa z całkiem niezłym sygnałem, radzę poszukać w okolicach ważniejszych lokacji typu urzędy, szpitale, uczelnie lub w centrum (w Chełmie się podłączałem w okolicach dworca PKS :D )
I'll be the greatest fan of your life
Windows Xp Home Edition + Service Pack 3
Procesor: Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU T5450 1.66GHz
Dysk fizyczny: TOSHIBA MK1646GSX (149 GB, IDE)
Stacja Dysków: MATSHITA DVD-RAM UJ870PC
Karta wideo: Mobile Intel(R) 965 Express Chipset Family (128 MB)
Karta sieci bezprzewodowej: Intel(R) Pro/Wireless 3945ABG Network Connection
Awatar użytkownika
Piskorz
Postujący
Postujący
 
Posty: 340
Dołączenie: 22 Mar 2008, 09:36
Pochwały: 5

Re: sieci bezprzewodowe-jak sie z nimi placzyc?

Postprzez s. » 26 Mar 2009, 20:47

PostUA: Opera/9.27 (Windows NT 5.1; U; pl)


a wiec mozliwe, ze polaczenie sie nie udaje bo jest za slaby sygnal? tam mam ilosc kresek w zasiegu prawie na ful- czy to nie jest tak, ze musialabym ta siec skonfigurowac, zeby pociagnelo? (po lewej stonie mam jakas taka opcje "skonfiguruj siec")

...no i czy naprawde nie zaszkodze nikomu, jesli jednak uda mi sie polaczyc?az mi sie w to wierzyc nie chce, ze moglabym nie placic a uzywac ;)
s.
Forumowicz
Forumowicz
 
Posty: 49
Dołączenie: 19 Lut 2007, 21:38

Re: sieci bezprzewodowe-jak sie z nimi placzyc?

Postprzez Piskorz » 26 Mar 2009, 20:58

PostUA: Opera/9.63 (Windows NT 5.1; U; pl) Presto/2.1.1


a wiec mozliwe, ze polaczenie sie nie udaje bo jest za slaby sygnal?tam mam ilosc kresek w zasiegu prawie na ful- czy to nie jest tak

powinno Ci wystarczyć 2/5 kresek, u mnie przy tym działa, ale wtedy chodzi bardzo wolno + taka sieć ma słabą prędkość zwykle 54kb/s
właśnie połączyłem się z tą siecią, szybkość 11Mb/s

, ze musialabym ta siec skonfigurowac, zeby pociagnelo? (po lewej stonie mam jakas taka opcje "skonfiguruj siec")


chodzi ci o opcję "skonfiguruj sieć bezprzewodową..." (zaznaczone na czerwono)?:
Image

ta opcja służy chyba do tworzenia własnej sieci bezprzewodowej.

...no i czy naprawde nie zaszkodze nikomu, jesli jednak uda mi sie polaczyc?az mi sie w to wierzyc nie chce, ze moglabym nie placic a uzywac ;)

jeśli się podłączysz pod np. Neostradę Livebox, to osoba która ją ma pewnie zauważy, prędkość spadnie.

http://www.pcworld.pl/artykuly/45397/In ... dowej.html


Autor postu otrzymał pochwałę
I'll be the greatest fan of your life
Windows Xp Home Edition + Service Pack 3
Procesor: Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU T5450 1.66GHz
Dysk fizyczny: TOSHIBA MK1646GSX (149 GB, IDE)
Stacja Dysków: MATSHITA DVD-RAM UJ870PC
Karta wideo: Mobile Intel(R) 965 Express Chipset Family (128 MB)
Karta sieci bezprzewodowej: Intel(R) Pro/Wireless 3945ABG Network Connection
Awatar użytkownika
Piskorz
Postujący
Postujący
 
Posty: 340
Dołączenie: 22 Mar 2008, 09:36
Pochwały: 5

Re: sieci bezprzewodowe-jak sie z nimi placzyc?

Postprzez s. » 26 Mar 2009, 21:32

PostUA: Opera/9.27 (Windows NT 5.1; U; pl)


pokazuje mi sie jakis router... pisze teraz z innego kompa- ten router ma jakas nazwe taka, ktorej nie kojarze specjalnie z zadna siecia...pozostaje mi wiec probowac- a noz sie uda :P

dzieki sliczne,

milego wieczorku :*
s.
Forumowicz
Forumowicz
 
Posty: 49
Dołączenie: 19 Lut 2007, 21:38

Re: sieci bezprzewodowe-jak sie z nimi placzyc?

Postprzez Bartolini86 » 29 Mar 2009, 11:41

PostUA: Mozilla/5.0 (Macintosh; U; Intel Mac OS X 10.5; pl; rv:1.9.0.7) Gecko/2009021906 Firefox/3.0.7


może być włączona filtracja adresów MAC więc trzeba trochę się pobawić aby to złamać...
Bartolini86
Forumowicz
Forumowicz
 
Posty: 48
Dołączenie: 26 Lis 2008, 22:56
Pochwały: 1


Powróć do Bezpieczeństwo

Kto jest na forum

Zarejestrowani użytkownicy: Bing [Bot]

cron