Strona 1 z 1

Brak obrazu Windows XP

PostWysłany: 01 Maj 2021, 22:50
przez SPZ2115
Problem z starym komputerem. Chodzi konkretnie o brak obrazu po wymianie kart pamięci RAM. Na początku były dwie karty po 128mb I jak wsadziłem dwie napewno odpowiednie karty po 512mb to komputer tylko raz się włączył I pokazał pulpit, ale się zaciął tak że nie mogłem cokolwiek zrobić więc go zresetowałem. Po zresetowaniu go słychać że komputer odpala normalnie tak jak odpalał zawsze tylko że bez obrazu. Po tym jak próbowałem bez skutku go kilka razy odpalić, stwierdziłem że wsadzę stary RAM. Niestety nie dało to żadnego efektu. Sprawdziłem wszystko co możliwe. Restart BIOS, czyszczenie kart RAM i ich slotów, wyjęcie I wsadzenie procesora, wyjęcie I wsadzenie karty graficznej, dysk, wszystkie inne kable podpięte do płyty głównej I wszystkie możliwe wejścia I kilka kabli od obrazu. Próbowałem nawet podłączyć go aż pod 3 monitory, które czytały komputer ale nie wyświetlały obrazu. Czy możliwe jest że w jakiś sposób zepsułem sloty od RAM lub coś innego???
Od razu dopisze że nie mam żadnych informacji na temat nazwy płyty głównej.

Dostępne informacje;
Typ pamięci RAM: DDR
Procesor: Intel Pentinum Inside 1.8GHz

Re: Brak obrazu Windows XP

PostWysłany: 03 Cze 2021, 21:28
przez Illidan
Objawy które opisujesz sugerują awarię karty graficznej lub może mniej prawdopodobne monitora, czy potem płyty głównej. Na początek jak masz inny monitor to pidłacz do komputera i sprawdź czy pojawi się obraz. Jak masz inną kartę grafiki to też podmień do testu.

Re: Brak obrazu Windows XP

PostWysłany: 26 Cze 2021, 19:18
przez SPZ2115
A czy kartą graficzna z komputera nowszego niż ten stary xp też można wsadzić??

Re: Brak obrazu Windows XP

PostWysłany: 26 Cze 2021, 22:25
przez Illidan
Można wsadzić o ile w tym starszym, jego płyta główna ma slot na kartę graficzną PCI-Express. To musisz sprawdzić, lub podaj specyfikacje komputerów, lub jakie mają płyty główne.