Strona 1 z 1

Odłączanie dysku zewnętrznego

PostWysłany: 23 Wrz 2021, 17:31
przez Rom
Prose o pomoc w następującej sprawie: za każdym razem, kiedy chcę odłączyć dysk zewnętrzny od kompa, pokazuje się komunikat jak poniżej. Zamykam wszystkie pliki, których używałem, tak mi się wydaje, ale to widać nie wystarcza. Na dysku zewnętrznym (Hdd) mam wszystko zanim zainstalowałem dysk ssd i boję się utracić z niego wszelkie dane, a jest tam ich sporo. Proszę powiedzieć jak sobie z tym poradzić.
Życzliwych i cierpliwych serdecznie pozdrawiam (dodam ,że jestem samoukiem i niewiele umiem).

Re: Odłączanie dysku zewnętrznego

PostWysłany: 25 Wrz 2021, 01:04
przez Illidan
Jeśli masz wszystko pozamykane, nic nie kopiujesz, przenosisz z użyciem dysku, to możesz go bezpiecznie odłączyć, nic się nie stanie. Zawsze możesz to zrobić też z zasobnika systemowego i wybrać opcje bezpiecznego odłączenia. Może być tak, że system np. indeksuje pliki na nim i stad taki monit.
https://support.microsoft.com/pl-pl/win ... 44b9cec369

Re: Odłączanie dysku zewnętrznego

PostWysłany: 25 Wrz 2021, 09:37
przez Rom
Dziękuję za odpowiedź. Nieco mnie uspokoiłeś. Jeśli chodzi o odłączanie w zasobniku systemowym, to właśnie w wyniku kliknięcia w podłączony sprzęt pojawia się powyższy komunikat (zrzut ekranu). Zastanawiam się, czy istnieje sposób na zamknięcie pootwieranych plików, których nie widać.
Pozdrawiam serdecznie.

Re: Odłączanie dysku zewnętrznego

PostWysłany: 25 Wrz 2021, 13:06
przez Illidan
Może być jeszcze tak że system defragmentuje dysk z automatu. Możesz te funkcje o których pisze wyłączyć i zobaczyć jak będzie. Z tym że indeksowanie powoduje to że łatwiej i sprawniej działa wyszukiwarka plików na w systemie. Defragmentacja powoduje że dysk działa szybciej, czyli dostęp do jego zawartości. Defragmentację zawsze możesz sam przeprowadzić w dowolnej chwili. Także jak chcesz, to powiem co i jak wyłączyć.

Re: Odłączanie dysku zewnętrznego

PostWysłany: 25 Wrz 2021, 14:14
przez Rom
Bardzo chętnie dowiem się jak to zrobić.