Strona 1 z 1

Czym zrobić bootowalny obraz systemu Ubu 12.4 ?

PostWysłany: 18 Cze 2013, 09:28
przez rocky2
Nie instalacja, a doinstalowanie, i cała konfiguracja systemu i programów po instalacji zajmuje dużo czasu.

mam Ubu 12.4 - 32b.
Potrzebuję program którym zrobi mi obraz tego Ubuntu który mam obecnie zainstalowany i skonfigurowany według moich preferencji. Tak, aby po zrobieniu tego obrazu można było go nagrać na płytę i jeśli coś się zepsuje z tej płyty powtórnie zainstalować od nowa Ubuntu 12.04 i wtedy od razu po instalacji byłoby wszystko zainstalowane i ustawione tak jak chcę według moich preferencji.

Jakim programem można to zrobić ?

Re: Czym zrobić bootowalny obraz systemu Ubu 12.4 ?

PostWysłany: 18 Cze 2013, 14:48
przez JEDREK
Może zrób po prostu backup. Ja tak robię ze swoimi komputerami w domu. Jeśli chodzi o komputer stacjonarny z Windows 8, to mam zainstalowanego Norton Ghosta i przy pomocy tego właśnie programu robię obraz partycji, który później przywracam gdy coś się schrzani. Jeśli chodzi o Ubuntu, to mam na domowym serwerze wersję 10.4 LTS. Obraz partycji dla komputera z systemem Linux zrobisz bez problemu przy pomocy programu Acronis True Image Home. Nic nie musisz instalować w systemie. Program uruchamia się z bootowalnej płyty (można też chyba z pendriva, lub zainstalować konsolę odzyskiwania na dysku twardym). Program jest szybki, łatwy w obsłudze i intuicyjny. Polecam. Przywracanie systemu po awarii jest szybkie i bezproblemowe.

Re: Czym zrobić bootowalny obraz systemu Ubu 12.4 ?

PostWysłany: 11 Paź 2013, 14:01
przez dracon80
Czy nie lepiej zamiast bawić się w backup postawić partycję "HOME" osobno (wydzielić z domyślnego katalogu systemu) jeżeli nie robiłeś tego przy instalacji. Wszystkie ustawienia programów i preferencji zapisują się właśnie tam jedyne co to trzeba doinstalować pakiety których nie ma ale to z apt-get zajmuje kilka minut ;) . Tak zrobiona partycja Home może i się zaśmieca ale nie ma wpływu na stabilność działania. Sam mam tak rozwiązane i nawet przy różnych dystrybucjach to się sprawdzało ;)

ps. wiem iż temat nie aktualny już ale może się komuś innemu ta informacja przyda