Strona 1 z 1

Jak odzyskać dane z dysku

PostWysłany: 24 Paź 2018, 18:39
przez djlukasz18
Witam pad mi komputer stacjonarny a miałem na nim wszystkie zdjęcia i kupiłem przejściówkę z starego dysku do laptopa za pierwszym razem działo i teraz jak chciałem zgrać to okazuje się ,że na dysku nic nie ma a jak pokazuje to dysk jest zajęty , jest jakiś program do odzyskania danych ? Czuje ,że tam jest wirus dlatego nie pokazuje żadnych plików na dysku . DYSK SAMSUNG SP1624N

Re: Jak odzyskać dane z dysku

PostWysłany: 24 Paź 2018, 18:47
przez Illidan
Niekoniecznie wirus, możliwe że dysk uległ uszkodzeniu. Czy komputer wykrywa go prawidłowo? Jest widoczny w systemie po podłączeniu i możesz na niego wejść? Zobacz czy w koszu nie masz jakiś plików. Co do programów to jest ich sporo, na początek zalecam zobwczyć darmowy Pandora Recovery. Z tym że odzyskiwanie pliki nie zapisuj na tym dysku, by nie uszkodzić odzyskiwanych plików.

Re: Jak odzyskać dane z dysku

PostWysłany: 24 Paź 2018, 19:19
przez djlukasz18
Dysk był podzielony na 3 partycje System Programy i Multimedia wyświetlają się dyski ale sa jakies foldery ale puste

Re: Jak odzyskać dane z dysku

PostWysłany: 24 Paź 2018, 20:45
przez Illidan
Pokaż też dane SMART dysku, pobierz darmowy CrystalDiskInfo i pokaż screen po uruchomieniu programu. Wcześniej przełącz się na ten dysk w programie. Czyli widzisz pozycję i możesz na nie wejść przez Eksplorer Windows? Dobrze zrozumialem?

Re: Jak odzyskać dane z dysku

PostWysłany: 26 Paź 2018, 12:05
przez djlukasz18
Nie wiem czy dane są widoczne ze zdjęcia, na każdy dysk mogę wejść ale tylko jest autorun

Re: Jak odzyskać dane z dysku

PostWysłany: 26 Paź 2018, 13:28
przez JEDREK
Do odzyskiwania polecam program Recuva. Z autorunem już się kiedyś spotkałem na polibudzie jak zainfekował mi pendriva też mi pliki zniknęły - możliwe zatem, że jest to wirus.
http://technologie.ngo.pl/wiadomosc/1674123.html

Re: Jak odzyskać dane z dysku

PostWysłany: 26 Paź 2018, 15:06
przez Illidan
Dyski masz także uszkodzone, co pokazuje program. Masz Garaż Sectors, na systemowym także jest coś nie tak, nie wiem co, bo nie widzę danych, ale program ostrzega. Co do wirusa, to sprawdźmy logi z systemu na początku, zrób je za pomocą programu FRST, wiem je na stronę "Pastebin.pl"po kolei, tu podaj link do tych logów. A jeśli chodzi o dyski to zabezpieczeń z nich powoli ważne dane bo pewnego dnia mogą całkiem odmówić życia. Wszelkie spowolnienia systemu wolne działanie także może i ma pewnie proszę w tych uszkodzonych dyskach twardych.
https://sites.google.com/site/twierdzac ... i-wersja-2