Strona 1 z 1

Laikike1/Młodzik - Milczmen Screamdustry

PostWysłany: 27 Gru 2011, 15:38
przez hax
info prasowe napisał(a):''Milczmen Screamdustry'' nadchodzi. Długo oczekiwane podziemne wydawnictwo klasycznego duetu MC/Producent w osobach Laikike1-a oraz Młodzika ukaże się w lutym przyszłego roku nakładem oficyny Stay True Label ( staytrue.pl,http://www.facebook.com/Wytwornia.Stay.True).

Album będzie charakteryzował się zimnym, minimalistycznym brzmieniem, którego duszę perfekcyjnie określa producencki materiał Młodzika ''Laboratorium'' wydany równolegle z underground'ową premierą debiutanckiej epki wspomnianego duetu ( ''Bybzi Bybzi'') w 2006 roku. ''Milczmen Screamdustry'' to twór bardzo specyficzny, wymykający się standardom dawno określonym przez wykonawców rozpoznawalnych głównie w przedszkolach i szkołach podstawowych naszego kraju. Ciężka perkusja łączy się tu z głębokim werblem. Melodyjny, aczkolwiek spartański w obyciu bas scala je klamrą inkrustowaną samplami, których nienachalna obecność pozostawia pewien niedosyt w uszach słuchacza. Teksty Laika raz są ukłonem w stronę trueschool'owych pionierów polskiego rapu ( vide singiel ''Bajera'' ), czasem natomiast stanowią zbiór pogmatwanych metafor złożonych w logiczny ciąg, który doprowadzi bystrego słuchacza do istoty tematyki podjętej przez rapera w utworze.

Mix wokali oraz mastering całości materiału to dzieło kultowego juz na tym polu, utalentowanego producenta Puzzla znanego ze współpracy z zasłużonymi ekipami jak Koligacja GK oraz czołowych reprezentantów sceny podziemnej jak PRZ czy Skorup. Za szatę graficzną digipacku, w który opakowana będzie płyta odpowiedzialny jest HypeOne, autor chorych wizualizacji na płytach wspomnianego już PRZ-a ( ''Hipocentrum'') oraz nadchodzącej wielkimi krokami ''Fabryki Snów'' Karwana.

Podsumowując, ''Milczmen Screamdustry'' to płyta dla słuchacza wymagającego. Osoby świadomej, identyfikującej się z odbiorcami lubującymi się w nurtach charakterystycznych dla społeczności wrażliwej i twardej. Wróć... Jeżeli identyfikujesz się z jakąkolwiek społecznością ten krążek prawdopodobnie nie jest dla Ciebie.


Zapraszamy na oficjalny fanpage: facebook.com/milczmen

Re: Laikike1/Młodzik - Milczmen Screamdustry

PostWysłany: 17 Mar 2013, 13:25
przez kajko
Ktoś to słuchał? WArto kupić płytkę?

Re: Laikike1/Młodzik - Milczmen Screamdustry

PostWysłany: 23 Mar 2013, 16:53
przez madonnas
Ja słuchałem. Nie warto kupować, bo jest za darmo, legalnie do ściągnięcia z neta :P :P :P

Re: Laikike1/Młodzik - Milczmen Screamdustry

PostWysłany: 27 Mar 2013, 00:47
przez wiosna
Obie jego płyty kozackie, na Milczmena czekałam długo, od dnia premiery przesłuchałam go już ładnych parę razy i jaram się jak pochodnia. W sumie tylko "Pod sceną" średnio mi podchodzi. Reszta na najwyższym poziomie. Dobrze, że teksty są w necie, bo niektóre słowa ciężko wychwycić ze słuchu.

Re: Laikike1/Młodzik - Milczmen Screamdustry

PostWysłany: 05 Maj 2013, 14:28
przez Masterer
madonnas napisał(a):Ja słuchałem. Nie warto kupować, bo jest za darmo, legalnie do ściągnięcia z neta :P :P :P

No dokładnie, w końcu to podziemie jeszcze mimo wszystko...