Strona 1 z 1

Internet LTE w Play i nowa konfiguracja

PostWysłany: 11 Lip 2016, 16:33
przez dampy
Witam piszę o kilka porad dotyczących internetu.
Mieszkam na wsi i posiadam internet radiowy z którego jestem bardzo niezadowolony 2mb/s downloadu9bez limitu) za 47 zł to można uznać za śmiech takze szukam innych alternatyw mam w tel play internet na karte z racji tego ze często z tego korzystam mam wykupiony internet bez limitu(100gb) za 45 zł z predkością AŻ 40 MB/s !! z racje tego że mam super zasieg z playa byłbym skłonny przejsć do nich ale na takich warunkach jakie sobie wymysliłem : kupuje router z obsługą LTE za około 400 zł np coś od firmy fritz jako że mam duży dom router lte byłby na samej górze gdzie mam najlepszy zasieg natomiast mój stary ale wciaż dobry i mocny router Tp-linka dałbym obok wyjścia na ogórd by miec tam full zasięg a oba routery połączył bym m.in za pomocą powerline np też od tp link lub od fritza .Koszt będzie spory bo łączenie około 700-800 zł z doładowaniem konta play na pół roku czyli inteernet w tej cenie za poł roku nie muszę płacić .Koszt spory lecz nikt nie da mi tak szybkiego internetu w takiej cenie ponadto miałem oferte od innego operatora lecz ten dawał mi 12mb/s za 69 zł co tez wydaje mi się nieopłacalne.Najwiecej problemu mam co do podłączenia tej całej sieci czy to co napisałem będzie działać tak jak trzeba ? Albo ktos ma jakieś sugestie lub robił coś podobnego ?

Re: Internet LTE w Play i nowa konfiguracja

PostWysłany: 12 Lip 2016, 09:22
przez rumun
Pytasz czy stwierdzasz, że wszystko będzie działało super? Jeżeli chodzi o FRITZ!Box 6820 LTE (te router dostępny jest aktualnie w Play) to jego zasięg jest świetny. U mnie w domu również na piętrze bez problemu pokrywa zasięgiem. Oczywiście możesz dokupić wzmacniacz sygnału FRITZ!WLAN Repeater 1750E i to powinno zupełnie wystarczyć pod Wi-Fi. Jeżeli jednak potrzebujesz więcej portów LAN to faktycznie do routera będziesz musiał podłączyć drugi router bo ten ma tylko 1 port.

Osiągasz w Play aż 40 MB/s ? Nieźle. U mnie ledwo ponad 20 się przebija.

Re: Internet LTE w Play i nowa konfiguracja

PostWysłany: 12 Lip 2016, 18:44
przez dampy
Oczywiście stale 40 MB/s nie mam wszytsko zalezy od pogody .Zasięg u mnie na wsi z playa jest naprawdę bardzo dobry z lte w domu z telefonu przy gorszej pogodzie ogólny najgorszy wynik to 15-20 Mb/s lecz stabilnie przez większość czasu utrzymuje się w granicach 30-40 MB/s. Teraz kwestia dobrania routera bo tu jest najwiekszy problem ich spory koszt racja można wziąć router w playu lecz internet tam jest już z ograniczeniem z tego co ostatnio sprawdzałem to po pol roku limitują internet do 55 Gb co mi się średnio widzi sam na miesiąc wykorzystuje z telfonu coś okolo 150 Gb gdzie mam wykupiony pakiet bez limitu (100Gb) za 45 zł lecz play mi nic nie limituje (podobno po przekroczeniu 200Gb robią limit).Także załatwienie ruotera i postawienie internetu na sieci play będzie najlepszym rozwiązaniem bo wydzwoniłem wszytskich operatorów i żaden z nich nie zaproponował mi odpowiedniej propozycji która by mnie satysfakcjonowała a co do tej konfiguracji co wspominałem tak to sobie ustaliłem na 2 routery z wykorzystaniem tego starego ale myśle że wzmacniacz sygnału który działał by np na tarasie (tylko czy on mógł by byc w warunkach polowych pod dachem) dał by dobry sygnał i mógłbym np zrezygnować z drugiego routera

Re: Internet LTE w Play i nowa konfiguracja

PostWysłany: 13 Lip 2016, 09:23
przez rumun
Brałeś pod uwagę LTE z Cyfrowego Polsatu? Mam od nich telewizję i dobrałem internet za 35 zł miesięcznie. Bez limitu, tzn jest limit niby 100GB a później mogą ograniczyć przepustowość ale nie zdarzyło mi się to jeszcze.

Re: Internet LTE w Play i nowa konfiguracja

PostWysłany: 14 Lip 2016, 11:51
przez dampy
To chyba to samo co internet w plusie ? bo mój wujek ma cyfrowy polsat + inetrnet w plusie i bardzo sobie to chwali sam byłbym skłonny to wziać lecz u mnie jeżeli chodzi o zasieg w plusie mówiąc krotko jest tragiczny po drugie cyfra od polsatu mnie nie interesuje ponieważ mam aktualną umowe z nc+ na 2 lata

Re: Internet LTE w Play i nowa konfiguracja

PostWysłany: 14 Lip 2016, 15:44
przez rumun
Żeby sprawdzić jakość LTE najlepiej kup starter każdej z sieci i sprawdź jak się sprawuje.