Strona 1 z 1

Problem z konfiguracja routera NetGear

PostWysłany: 16 Wrz 2017, 13:34
przez netgearwgr614v9
Witajcie przedstawie pierw jak wyglada u mnie sytuacja z internetem.
mieszkam za granica. w wielorodzinnym domu,ja mieszkam w mieszkaniu aczkolwiek sasiedzi sa na tak zwanych pokojach'' dlugi korytarz i pokoje po lewo i po prawo. na tym korytarzu wisi netgear z internetem,.wszyscy znamy haslo itd. ale. odleglosc od mojego pokoju do niego jest zbyt duza i nie siega mi zasieg,tak wiec od niego kiedys pociagnalem ponad 30m KABLA LAN .do naszego mieszkania,i zakonczylem go wlasnym routerem LINKSYS.on rozsiewal zasieg dla moich domownikow w tym mnie,ale czesto go trzeba resetowac,jednej anteny nie ma. widac po prostu ze to wrak.tak wiec kupilem dzisiaj NETGEAR WGR614v9 ale gdy otwieram jego konfiguracje by ustawic haslo,badz cokolwiek automatycznie otwieraja mi sie mozliwosci do routera NETGEAR na korytarzu u sasiadow.. zupelnie tego nie rozumiem,mam wglad do predkosci lacza czy do zmiany hasla. mysle sobie,no fajnie,w sumie wszyscy korzystamy z tego samego,to obnize im predkosc by u mnie bylo lepiej.ale nie mam wcale mozliwosci ustawienia tego routera ktorego kupilem,on nie rozsiewa mi wcale sygnalu,kojarzy ktos ten model? bylby w stanie mi pomoc?

Re: Problem z konfiguracja routera NetGear

PostWysłany: 19 Kwi 2018, 09:19
przez jakub223as
Dalej występuje ten problem czy dało się to jakoś posprawdzać

Re: Problem z konfiguracja routera NetGear

PostWysłany: 20 Kwi 2018, 05:14
przez Illidan
Nie wiem jak łączysz się z docelowym routerem, ale może jak przez WiFi to może jest ono wyłączone? Mimo to nie powinno być tak że łączysz się z drugim routerem w sieci... Chyba że nie miał on zmienionego adresu IP?
Podłącz komputer bezpośrednio do rutera po kablu, jak jest WiFi to wyłącz. Spróbuj połączyć się z routerem w celu konfiguracji. W drugim routerze zmień przy okazji adres IP, ale to jak chcesz mieć jedną sieć po mostku nie dwie, wyłącz DHCP i podłącz kabel nie do portu WAN, tylko do LAN. Na obu ruterach taka sama nazwa sieci WiFi i hasło do niej. Adres IP powinien mieć tylko zmienioną końcówkę, czyli jak ruter macierzysty ma np. 192.186.1.1 to drugi ma mieć 192.186.1.2.