Strona 1 z 1

Problem kali linux na VirtualBoxi

PostWysłany: 13 Paź 2020, 14:41
przez rawly45
Witam.

Wczoraj chciałem odpalić sobie Linuxa Kaliego 2 na VirtualBoxie. Wszystko ładnie poustawiałem ,wpisałem też w odpowiednie pole w ustawieniach Adres Mac. Instalacja się nie powiodła ponieważ ściągnąłem wersje 64, a do wyboru miałem Debiana tylko w wersji 32 (swoją drogą niewiem dlaczego ponieważ mój obecny system jest 64bitowy). Ustawienia karty,utwórz nowe połączenie,ustawienia w BIOSie. Nic. Nie wyszukuje nawet żadnej sieci. Niewiele myśląc poleciałem poszukać kabla internetowego. Znalazłem. Działa, działa nawet wielekroć lepej niż połączenie bezprzewodowe.

Dodam, iż wcześnej bawiłem się z kolegą Kalim (on próbował złamać moje połączenie i a ja ściągałem Kaliego). Po tym jak się zawinął zauważyłem że mój internet wolniej chodzi[size=1]

Kod: Zaznacz wszystko
cmd:ping onet.pl -t; skaczący ping nawet do 400


Zresetowałem router i zaczęło działać lepiej, chociaż dalej nie tak jak pierwotnie.

Teraz mam siano w mózgu: czy on coś jednak zrobił tym Linuxem (chociaż mówił że skończył na obserwowaniu sieci, bo miał jakieś problemy ze swoją kartą sieciową) czy to ten VirtualBox, bo jednak po tej operacji przestał mi działać internet następnego dnia. Deinstalacja VirtualBoxa ani usunięcie wszystkich folderów i plików owego programu nic nie pomogło.

Czekam na twoją pomoc.

Z poważaniem.

Re: Problem kali linux na VirtualBoxi

PostWysłany: 14 Paź 2020, 03:26
przez Illidan
Z tego co piszesz to raczej problem z siecią w domu u ciebie. Tym bardziej że piszesz, że internet przestał działać dnia następnego. Jeśli ponowne resety routera nie pomagają, to wina leży po stronie sieci. Tu byś musiał jeszcze zaobserwować, jak działa internet na innych urządzeniach. Sprawdzić też w VirtualBoc inna dystrybucje Linux.