Strona 1 z 1

Konfiguracja komunikatora Tlen.pl + GG

PostWysłany: 16 Mar 2006, 23:45
przez rumun
Optymalizacja i konfiguracja komunikatora Tlen.pl + GG

Nie każdy wie, że aby korzystać z Gadu-Gadu nie trzeba wcale używać oryginalnego klienta. Wiele komunikatorów oferuje dużo lepsza szatę graficzna oraz ciekawsze opcje, a jednocześnie dostęp do znajomych z GG. Jako, że sam od lat używam takiej konfiguracji postanowiłem ją opisać.

Na początek należy pobrać komunikator Tlen.pl, aby to zrobić wystarczy odwiedzić odpowiedni dział w serwisie:
http://www.instalki.pl/programy/downloa ... en.pl.html

Po pomyślnej instalacji i założeniu konta przystępujemy do konfiguracji GG. W tym celu z menu programu wybieramy Ustawienia Programu / Sieć / Gadu-Gadu.

Image

Aby mieć dostęp do GG w Tlenie wystarczy zaznaczyć opcję "Chcę mieć możliwość rozmowy z użytkownikami Gadu-Gadu". Kolejna czynnością jest wpisanie swoich danych z systemu GG oraz import kontaktów z pliku na dysku twardym bądź z serwera.

Jeżeli zaznaczymy opcję "synchronizacja ze stanem Tlenu" opis oraz status będzie identyczny dla obydwu komunikatorów.

Następną czynnością jest dostosowanie wizualne komunikatora. Aby ikonki były bardziej czytelne proponuje pobranie nowych ze strony http://ekipa.tlen.pl, polecam ikony o nazwie: Kane icons (link do ikon: http://ekipa.tlen.pl/index.php/ida/14/?idp=2&p=1&sb=plik_ilosc_pobran&sbd=desc&ins=5). Pobrany plik należy rozpakować i umieścić w folderze C:\Program Files\Tlen.pl\skins\icon_sets\ - a następnie w opcjach programu w zakładce Skórki wybrać odpowiedni styl z listy. Zaznaczamy opcję "Użyj własnego zestawu ikonek".

Image

Dzięki temu uzyskujemy ładny efekt, a standardowe ikonki Tlenu są zastąpione nowymi.

Image

Wielu użytkowników pewnie zapyta po co zmieniać standardowe GG na GG przez Tlen. Odpowiedź jest prosta - Tlen daje dużo więcej rozbudowanych opcji, można zmienić praktycznie wszystko jeżeli chodzi o graficzny wygląd komunikatora czy okna rozmowy, dostępne są skórki, ikonki, dźwięki, style rozmów, wtyczki, emoikonki, itd.

Na stronie ekipa.tlen.pl do pobrania jest kilkaset dodatków do komunikatora. Polecam wtyczki, które w znacznym stopniu poszerzają funkcjonalność komunikatora.

Tlen.pl jest dużo stabilniejszym programem niż Gadu-Gadu, nie należy zapominać, że w testach Komputer Świat prawie zawsze jest na 1 pozycji.

PostWysłany: 18 Mar 2006, 10:10
przez Chief
W momencie kiedy pojawiły mi się pierwsze problemy z gg zacząłem szukać alternatywy!!
Zacząłem testować tlen i wypadł fenomenalnie w porównaniu do gg!!
Również polecam ten komunikator, jest świetny!!!
Pozdrawiam