Strona 1 z 1

Utorrent dziwne zachowanie.

PostWysłany: 17 Sty 2010, 17:00
przez koczot
Witam
Używam utorrent od pewnego czasu i dzieje się z nim coś dziwnego...
Przy maksymalnej ilości seedow, nawet kilka tysięcy, przez cały dzień program ściąga z predkością do ok 20 kB/S.
Mam łącze 5 Mb/s i 10Mb/s w nocy w kablówce Aster. I dopiero rano, czasem wieczorem Utorrent przyśpiesza i pędzi z maksymalną szybkością. Rano włącze nowy torrent i śmiga maksymalnie. Sprawdzam swoje łacze kiedykolwiek speedtestem jest maks.
W Aster powiedzieli mi że nie blokują portów ale coś im nie wierzę... Mam IP wewnętrzne. Ale do niedawna śmigało mi wszystko pięknie. A testy swoje robię na maksymalnej liczbie seedów.

Ale czy to możliwe że Aster odblokowuje porty (jeśli je blokuje) w różnych godzinach?

Re: Utorrent dziwne zachowanie.

PostWysłany: 17 Sty 2010, 17:34
przez Palacio
Wątpliwe jest to, że ta firma coś takiego robi. Tak na marginesie to nie używaj stwierdzenia "maksylana liczba seedów", bo coś takiego nie istnieje. Naprawdę, wcale nie potrzeba tysięcy seederów, aby móc ściągać pełnią łącza. U mnie wystarczy już 8. Co do Utorrent`a, sprawdź czy nie ma określonego limitu prędkości pobierania. Możesz też spróbować poprzez proxy, w internecie znajdziesz mnóstwo informacji na ten temat.

Dodatkowo możesz wykonać ten trick.

Re: Utorrent dziwne zachowanie.

PostWysłany: 17 Sty 2010, 19:22
przez koczot
wiem , wiem o tych seedach. tylko zazwyczaj przy większej ilości teoretycznie łatwiej się podłaczyć. Ustawień nie ruszam bo jednak na nich ciągnie maksymalnie w pewnych godzinach a niedawno pracowało dobrze w każdym momencie.
Ze stron pobieram pliki z pełną szybkością tylko w utorrencie cos sie dzieje:/ może jakiś wirus? reinstalację robiłem. aaa i inne programy torrentowe działają w ten sam sposób. czyli tylko czasami.
Wygląda jakby mi coś do tych programów porty blokowało:/