Strona 1 z 1

Lokalizator do drobnych przedmiotów

PostWysłany: 07 Maj 2020, 07:08
przez tymeon
Bardzo często zdarza się tak, że gubi się jakieś drobne ale istotne rzeczy np klucze do samochodu, do domu itd. Czy są jakieś aplikacje rozwiązania techniczne które umożliwiłby ich sprawną lokalizację?

Re: Lokalizator do drobnych przedmiotów

PostWysłany: 07 Maj 2020, 12:17
przez karpek
Opcji z tego zakresu jest co najmniej kilka. Zwłaszcza, że na rynku jest dosyć dużo urządzeń o całkiem interesujących funkcjonalnościach z tego zakresu. Lokalizatory wykorzystujące gps, oraz gprs z transmisją danych mają swoje zalety, ale wadą jest to, że stosunkowo szybko się rozładowują. Mogą być też niewygodne ze względu na ciężar oraz rozmiary.
Alternatywą może być lokalizator wykorzystujący bluetooth, czyli działający na trochę innym protokole łączności. Zalety są takie, że jest on lekki, bateria trzyma stosunkowo długo. Przy wyszukiwaniu określonego przedmiotu do którego podpięty jest taki lokalizator wykorzystuje się smartfona, a w zasadzie aplikację która jest na nim zainstalowana. Chodzi dokładnie o notiONe do ściągnięcia np z Google Play. Szerszy opis znajdziesz tutaj: [link został usunięty]