Strona 1 z 1

HijackThis; opis na forum

PostWysłany: 11 Gru 2011, 11:56
przez bajbus
witam co do tego narzedzia do analizy logow skoro jest to narzedzie ktore obecnie do niczego sie nie nadaje tylko jak napisal moderator ze do muzeum wiec dlaczego on znajduje sie na forum skoro sa od niego lepsze narzedzia takie jak OTL I GMER wiec uwazam ze bezsensowne jest trzymanie tego narzedzia na forum skoro do niczego sie nie nadaje ktos zrobi tym narzedziem logi da do sprawdzenia a w odpowiedzi jest ''Hijack This obecnie sie nie nadaje podaj logi OTL i GMER''

Re: HijackThis

PostWysłany: 11 Gru 2011, 13:18
przez kominekl
Z jednej strony może masz rację. Jednak OTL opiera się poniekąd na HijackThis. Ponadto należy okazać szacunek temu narzędziu, gdyż mimo, że obecnie się do niczego nie nadaje to jeszcze wcale nie tak dawno był zdecydowaną podstawą. Należy także zauważyć, że przy Windows 98/ME prosimy o podanie logu z HijackThis. Przy platformach z rodziny NT faktycznie nie używamy HijackThis`a. Ponadto mamy jeszcze więcej argumentów. Często pojawiało się pytanie, czy HijackThis jest bezpiecznym i dobrym tego typu programem. Otóż w przypadku skanowania jest bezpieczny, jednak kiedy niedoświadczony użytkownik bierze się za usuwanie za jego pomocą to wtedy nie jest już bezpieczny. Jeśli chodzi o użyteczność to zależy dla kogo, specjaliści się nim nie posługują do diagnozy, ale użytkownik domowy może sobie z niego korzystać w prywatnym zakresie. Wracając do samego HijackThis`a to w Polsce pojawił się bodajże około 2003 roku w szerszym gronie użytkowników. Jednak myślę, że mogę już śmiało stwierdzić, że odszedł do lamusa. Głównie ze względu na obecne wskazanie do prywatnego użycia myślę, że propozycja odnośnie usunięcia go z tematu -> otl-gmer-silent-runners-sdfix-i-inne-poradnik-t13967.html jest nie na miejscu. Mam nadzieję, że rozumiesz już istotę jego obecności tutaj. Nie odbieraj również tego posta, jako "pretensje". Chciałeś odpowiedzi to ja dostałeś, tym bardziej, że to dział właśnie dla takich dyskusji, więc temat jak najbardziej na miejscu.

Re: HijackThis; opis na forum

PostWysłany: 12 Gru 2011, 21:13
przez mateo8898
W sumie ja byłbym za tym, aby utworzyć oddzielny temat, coś typu narzędzia archiwalne i tam przenieść opisy HijackThis itp. przestarzałych narzędzi. A w przyklejonym w dziale Bezpieczeństwo zostawić tylko te, które są faktycznie obecnie przydatne.

Re: HijackThis; opis na forum

PostWysłany: 13 Gru 2011, 12:32
przez bajbus
mati8898 napisał(a):W sumie ja byłbym za tym, aby utworzyć oddzielny temat, coś typu narzędzia archiwalne i tam przenieść opisy HijackThis itp. przestarzałych narzędzi. A w przyklejonym w dziale Bezpieczeństwo zostawić tylko te, które są faktycznie obecnie przydatne.

Bardzo dobry pomysl :D

Re: HijackThis; opis na forum

PostWysłany: 13 Gru 2011, 19:14
przez kominekl
Raczej proponowałbym dopisywać do instrukcji, że narzędzie jest już nieużywane.

Re: HijackThis; opis na forum

PostWysłany: 13 Gru 2011, 19:20
przez bajbus
kominekl napisał(a):Raczej proponowałbym dopisywać do instrukcji, że narzędzie jest już nieużywane.

A czy to jakas roznica niech bedzie jak zasugierowal moderator i bedzie git :p

Re: HijackThis; opis na forum

PostWysłany: 13 Gru 2011, 19:40
przez kominekl
Nie mam nic przeciwko ;) .

Re: HijackThis; opis na forum

PostWysłany: 16 Gru 2011, 16:19
przez mateo8898
W takim razie potrzeba tylko zgody admina i mogę się za to zabrać.