Strona 1 z 1

Problem z pobieraniem aplikacji - karta SD, brak pamięci

PostWysłany: 04 Sty 2020, 18:58
przez Tomek001
Witam Wszystkich !
Piszę wątek ponieważ nie mogę sobie poradzić z pobieraniem aplikacji z Google Play. Otóż kupiłem nową kartę pamięci, przełączyłem w ustawieniach Pamięć domyślna -> Karta SD i niestety pojawia się komunikat, że brak pamięci w telefonie.
Niżej zamieszczam screen'y może ktoś będzie wiedział o co chodzi.


Telefon: Huawei p9 lite
Image
Image

Z Góry dziękuję za pomoc.


Pozdrawiam
Tomek001

Re: Problem z pobieraniem aplikacji - karta SD, brak pamięci

PostWysłany: 06 Sty 2020, 01:42
przez Illidan
Co masz za model telefonu? Musisz i tak zwolnic trochę miejsca na pamięci wewnętrznej. Chodzi o pliki tymczasowe, które na niej lądują. Czym pobierasz, zobacz czy apka owa sama nie ma zmiany miejsca zapisu pobieranych plików.
Niech zgadnę? Masz Huawei?

Re: Problem z pobieraniem aplikacji - karta SD, brak pamięci

PostWysłany: 06 Sty 2020, 10:01
przez Tomek001
Napisałem wyżej że Huawei p9 lite.
Niestety nic nie pomaga.

Re: Problem z pobieraniem aplikacji - karta SD, brak pamięci

PostWysłany: 06 Sty 2020, 11:31
przez Illidan
Sorry, nie zauważyłem. No to masz problem, te telefony nie wspierają przenoszenia apel na kartę SD w żadnym wypadku.Tam możesz jedynie zdjęciami filmy sobie zapisywać.Jesli chcesz mieć nad tym większą kontrolę i swobodnie wykorzystywać kartę SD na apki i dane trzeba root'ować telefon. A i to tu nie będzie proste, bo trzeba odblokować bootloader,a bez kodu do tego,nic nie zrobisz. Huawei zamknął stronę gdzie taki kod można było uzyskać,inne strony są płatne,nieoficjalne.znam ten ból,mam dwa tablety od Hujoweja i P9 Lite mini. Także zwalniaj pamięć wewnętrzną, nic normalnie nie poradzisz. Ewentualnie zmiana telefonu na coś o większej pamięci i wsparciem dla przenoszenia danych na SD. No i radzę pomijać Hujoweja,nie wiem czy w nowszych modelach w tej kwestii się coś poprawiło. Obecnie mam Alcatel 3 2019 z Andkiem 9 który ma od razu wsparcie i może pamięć wewnętrzną rozszerzyć o kartę SD bez kombinowania z rootem.