TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu  [X]

Konto użytkownika w XP.

Tematyka związana z produktami firmy Microsoft.

Konto użytkownika w XP.

Postprzez Stempel » 16 Gru 2008, 14:44

PostUA: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl; rv:1.9.0.4) Gecko/2008102920 Firefox/3.0.4


Po przeinstalowaniu systemu (nadmieniam, że to nie ja robiłem), teraz próbuję znaleźć na dysku folder mojego konta. Jestem jedynym użytkownikiem komputera. Lokalizacja powinna być taka: C:/Documents and Settings/... i tu odpowiednio admin czy po prostu moja nazwa, prawda? Tak miałem poprzednio. A teraz są tylko dwa foldery: All Users i komputer.
Szczególnie chodzi mi o dostanie się do pliku dane aplikacji (programów).
Stempel
Forumowicz
Forumowicz
 
Posty: 76
Dołączenie: 03 Maj 2006, 12:56
Miejscowość: S-ko-Kam.

Re: Konto użytkownika w XP.

Postprzez Czarodziejczarek » 16 Gru 2008, 22:51

PostUA: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl; rv:1.9.0.4) Gecko/2008102920 Firefox/3.0.4


all users to all users, natomiast komputer to "ty" dlaczego patrze naswoje dane i widze ze mam all users, moja nazwa konta, Administrator, Default User, LocalService, NetworkService, i plik konfgiguracyjny Deskop, z tym żę wszytskie te pliki widze (prócz all users i moja nazwa konta)dopiero gdy włącze moj komputer -> narzędzie ->opcje folderow tam wybieram zakladke widok dalej zaznaczam "pokaz ukryte pliki i foldery" a od chaczam "ukryj chronione pliki systemu operacyjnego (zalecane)" i wtedy jak juz wspominialem mam wszytsko widoczne osoba ktroa instalowala tobie system najwodoczniej zdefiniowala ciebie jako "komputer" :) wiec zeby odkryc co jest w dane aplikacji musisz wprowadzic nastepujaća komende sciezki czy jakos tak to sie nazywa:
C:\Documents and Settings\***\Dane aplikacji ---- gdzie te gwiazdki oznaczaja ciebie "komputer" mysle ze jasno wytłumaczylem jesli to nie pomoze to czekaj na dalsze informacje od innych forumowiczow.
zaznacam ze w innych folderach, ktore podalem wyzej tez jest folder dane aplikacji ale tam nie zagladaj i nie grzeb bez wiedzy oki, ja tak kiedys zrobilem i tylko foramt mi pomogl
Dodam jeszcze ze jesli wejdziesz do panelu sterowania i tam zaznaczysz opcje konta uzytkownika to tam pojawi się nazwa komputer i gosc to klikajac na komputer bedziesz mogl zmienic jego nazwe i wtedy w Documents and Settings\***\Dane aplikacji zamiast tych *** a u ciebie komputer powinno byc juz to co wpisales dla pewnosci uruchom komp raz jeszcze. (tej opcji nie jestem pewien ale komputera to nie uszkodzi)
:( pozdrawiam :500: :501:


Autor postu otrzymał pochwałę
Znalazłem kiedyś fajną stronę:
www.google.pl
Awatar użytkownika
Czarodziejczarek
Postujący
Postujący
 
Posty: 430
Dołączenie: 20 Lut 2008, 23:57
Miejscowość: Berlin - Słupsk
Pochwały: 1

Re: Konto użytkownika w XP.

Postprzez Stempel » 17 Gru 2008, 14:30

PostUA: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl; rv:1.9.0.4) Gecko/2008102920 Firefox/3.0.4


Dzięki za wytłumaczenie. Odhaczanie, haczenie :) załatwiło sprawę. Już wszystko jest...
Tylko jeszcze taka rzecz.
Przez Mój komputer jest ok, ale chciałbym to też zobaczyć za pomocą Total Commander. Coś trzeba tam zmienić w ustawieniach, czy co? Zauważyłem, że w Mój komputer np. folder Dane aplikacji, jest jakiś taki "niewyraźny", tzn. przyblakły, w odróżnieniu od np. Menu Start. Może w tym jest problem?
Stempel
Forumowicz
Forumowicz
 
Posty: 76
Dołączenie: 03 Maj 2006, 12:56
Miejscowość: S-ko-Kam.

Re: Konto użytkownika w XP.

Postprzez niunka » 17 Gru 2008, 14:49

PostUA: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl; rv:1.9.0.4) Gecko/2008102920 Firefox/3.0.4


Stempel napisał(a):Przez Mój komputer jest ok, ale chciałbym to też zobaczyć za pomocą Total Commander. Coś trzeba tam zmienić w ustawieniach, czy co?


TC.Konfiguracja -> ustawiania -> wyswietlanie -> wyswietlanie plikow -> zaznacz (zaptaszkuj) pokaz pliki ukryte/systemowe
po zaznaczeniu tej opcji bedziesz widzial w TC wszystkie pliki foldery.

Stempel napisał(a): Zauważyłem, że w Mój komputer np. folder Dane aplikacji, jest jakiś taki "niewyraźny", tzn. przyblakły, w odróżnieniu od np. Menu Start. Może w tym jest problem?


Foldery,pliki ktore sa mniej wyrazne to sa normalnie foldery ukryte po zaznaczeniu opcji pokaz ukryte pliki foldery sa wlasnie te ukryte w taki sposob wyswietlane.


Autor postu otrzymał pochwałę
Awatar użytkownika
niunka
Zasłużony działacz forum
Zasłużony działacz forum
 
Posty: 2410
Dołączenie: 08 Maj 2005, 15:21
Miejscowość: Kempten
Pochwały: 1

Re: Konto użytkownika w XP.

Postprzez Stempel » 17 Gru 2008, 15:21

PostUA: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl; rv:1.9.0.4) Gecko/2008102920 Firefox/3.0.4


Dzięki, wszystko już wiem, lubię takie rzeczowe odpowiedzi, jestem mądrzejszy... :)
Stempel
Forumowicz
Forumowicz
 
Posty: 76
Dołączenie: 03 Maj 2006, 12:56
Miejscowość: S-ko-Kam.

Re: Konto użytkownika w XP.

Postprzez Czarodziejczarek » 17 Gru 2008, 19:29

PostUA: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl; rv:1.9.0.5) Gecko/2008120122 Firefox/3.0.5


Do "Niunki" te ustawienia wprowadzamy w total comanderze?? a nie w tym co podałem wyżej?? Bo ja nie używam totala więc chciałbym to wiedzieć dla pewności. pozdrawiam. :500: :501:
Znalazłem kiedyś fajną stronę:
www.google.pl
Awatar użytkownika
Czarodziejczarek
Postujący
Postujący
 
Posty: 430
Dołączenie: 20 Lut 2008, 23:57
Miejscowość: Berlin - Słupsk
Pochwały: 1


Powróć do Microsoft Windows

Kto jest na forum

Zarejestrowani użytkownicy: Brak zarejestrowanych użytkowników

cron