TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu  [X]

Win 8.1 - brak dostępu do pliku hosts

Tematyka związana z produktami firmy Microsoft.

Win 8.1 - brak dostępu do pliku hosts

Postprzez kamien8 » 12 Kwi 2017, 18:54

PostUA: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.3; WOW64; rv:52.0) Gecko/20100101 Firefox/52.0


Staram się zmodyfikować plik "hosts":
c:\Windows\System32\drivers\etc\
ale każda próba kończy się niepowodzeniem. Usunąłem atrybut 'tylko do odczytu', nadałem uprawnienia dostępu, wprowadziłem odpowiednie wykluczenia w programie antywirusowym i firewall'u.

Każda próba zapisania (notepad uruchomiony z uprawnieniami administratora), czy podmiany pliku kończy się komunikatem:
Dostęp do pliku zabroniony lub Proces nie może uzyskać dostępu do pliku, ponieważ jest on używany przez inny proces.


Mam uprawnienia administratora w systemie. Wszystkie znalezione tutoriale wskazują te same sposoby rozwiązania problemu, które nie działają u mnie.
Nie mam pomysłu w czym problem.

Adam
kamien8
Forumowicz
Forumowicz
 
Posty: 27
Dołączenie: 05 Lut 2010, 10:39

Re: Win 8.1 - brak dostępu do pliku hosts

Postprzez krystian3w » 13 Kwi 2017, 13:39

PostUA: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; Win64; x64) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/55.0.2883.75 Safari/537.36 Slimjet/13.0.8.0


Spróbuj unlockerem portable http://www.instalki.pl/programy/pobierz ... ?mid=63036 zobaczyć co używa pliku.
Notatnik dodatkowo włączaj z opcji "uruchom jako administrator".

Możesz do edytowania też użyć http://www.instalki.pl/programy/download/Windows/sieciowe/HostsMan.html
Awatar użytkownika
krystian3w
Forumowicz
Forumowicz
 
Posty: 27
Dołączenie: 16 Gru 2016, 11:51


Powróć do Microsoft Windows

Kto jest na forum

Zarejestrowani użytkownicy: Bing [Bot]

cron