TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu  [X]

Aparat cyfrowy jako kamerka internetowa.

Tematy związane z obróbka, edycją, konwersją plików foto, audio oraz video.

Aparat cyfrowy jako kamerka internetowa.

Postprzez Gaber » 08 Lip 2008, 20:16

PostUA:


Witaski :)
Od niedawna jestem w posiadaniu aparatu cyfrowego "Canon PowerShot A560" z możliwością kamerowania.
Czy ktoś wie jak odpowiednio przeprowadzić konfigurację cyfrówki i za pomocą jakich programów sprawić, by mieć odbiór video na czatach i komunikatorach z tejże cyfrówki :?:

(Aparat ma podłączenie do komputera z kabla USB oraz oprogramowanie "ZoomBrowser")
Awatar użytkownika
Gaber
Forumowicz
Forumowicz
 
Posty: 67
Dołączenie: 04 Lut 2007, 01:38
Miejscowość: Częstochowa

Postprzez Palacio » 08 Lip 2008, 22:25

PostUA:


najpierw zainstaluj sterowniki i powiedz czy coś cię pojawia (ewentualnie czy można używać np. przez skype)
Awatar użytkownika
Palacio
Zasłużony działacz forum
Zasłużony działacz forum
 
Posty: 2625
Dołączenie: 05 Paź 2007, 20:14
Miejscowość: Władywostok
Pochwały: 82

Postprzez Gaber » 09 Lip 2008, 08:53

PostUA:


Palacio napisał(a):najpierw zainstaluj sterowniki i powiedz czy coś cię pojawia (ewentualnie czy można używać np. przez skype)


Po wgraniu "ZoomBrowser'a" z płyty i podłączenia włączonego aparatu do kompa za pomocą kabla USB, obiektyw w aparacie natychmiast się chowa, a na komputerze uruchamia się kreator "ZoomBrowser'a" z opcjami.
Na lcd apratu ukazuje się ostatnia zapisana fotka.

Programy "Skype", czy "Kamerzysta" z Oneta nie widzą żadnego urządzenia przechwytującego :(
Awatar użytkownika
Gaber
Forumowicz
Forumowicz
 
Posty: 67
Dołączenie: 04 Lut 2007, 01:38
Miejscowość: Częstochowa

Postprzez Palacio » 09 Lip 2008, 10:05

PostUA:


...z tego pośpiechu zapomniałem podać do poprzedniego posta linku ze sterownikami (camera Canon drivers). Zainstaluj to -> http://software.canon-europe.com/files/ ... 701mux.exe
Awatar użytkownika
Palacio
Zasłużony działacz forum
Zasłużony działacz forum
 
Posty: 2625
Dołączenie: 05 Paź 2007, 20:14
Miejscowość: Władywostok
Pochwały: 82

Postprzez ryskowski-smigac » 14 Lip 2008, 14:14

PostUA:


i co udalo ci sie podłaczyc? mam Canon PowerShot A620 i jestem ciekaw bo sam bym podlaczyl.
luknij tu http://www.breezesys.com/PSRemote/features.htm#ps
Awatar użytkownika
ryskowski-smigac
Postujący
Postujący
 
Posty: 132
Dołączenie: 04 Paź 2007, 15:48

Postprzez Gaber » 16 Lip 2008, 19:50

PostUA:


ryskowski-smigac napisał(a):i co udalo ci sie podłaczyc? mam Canon PowerShot A620 i jestem ciekaw bo sam bym podlaczyl.
luknij tu http://www.breezesys.com/PSRemote/features.htm#ps


Po wgraniu stera od "Palacio" nie było oczekiwanych, pozytywnych zmian, poza tym firewall sie rozkraczył i Winda padła.
Konieczny był format kompa.
Awatar użytkownika
Gaber
Forumowicz
Forumowicz
 
Posty: 67
Dołączenie: 04 Lut 2007, 01:38
Miejscowość: Częstochowa


Powróć do Obróbka Foto, Audio, Video

Kto jest na forum

Zarejestrowani użytkownicy: Bing [Bot]