TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu  [X]

Brak możliwości działania po zalogowaniu się do systemu

Tematyka związana z produktami firmy Microsoft.

Brak możliwości działania po zalogowaniu się do systemu

Postprzez SHINGO » 19 Gru 2015, 04:22

PostUA: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.3; WOW64) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/47.0.2526.106 Safari/537.36


Witam, mam problem z którym nie mogę sobie poradzić od kilku dni dlatego proszę o pomoc w jego rozwiązaniu tu na forum.
Otóż posiadam komputer stacjonarny, płyta główna w nim jest firmy Asus a model jej to: M5A97 EVO R2.0 (numer seryjny: EAM0AJ169930) widnieje jeszcze jeden numer podany na pudełku dlatego wolę go także podać aby nie było niedomówień, itd. (90-MIBJJ0-G0EAY0MZ)
Do czego zmierzam, w biosie widzi wszystkie 3 dyski bezproblemowo o pojemności 1 TB i 750 GB oraz dysk ssd o pojemności 120 GB.
Lecz przy próbie instalacji nowego systemu obojętne czy będzie to z płyty dvd czy przygotowanego odpowiednio pendrive zawsze jest ten sam problem, już opisuję w czym on tkwi.
Gdy próbuję zainstalować system na początku instalacja przebiega bezproblemowo lecz do momentu gdy ukazuje się plansza z wyborem systemu operacyjnego.
Lecz jeśli chcę obojętne czy myszą lub wyborem z klawiatury wybrać odpowiedni system do zainstalowania wówczas przestają działać mysz i klawiatura.
Mysz oraz klawiatura oczywiście są podłączone do portu usb każda osobno rzecz jasna do płyty głównej bezpośrednio.
Nawet gdy jest już wybrany system pierwszy który istnieje na nośniku bez własnego wyboru po naciśnięciu klawisza Enter, niestety ze strony komputera zero reakcji.
Można tak czekać w nieskończoność i nic się nie dzieje, niestety.
Próbowałem nawet naprawy systemu po niedługim czasie oczekiwania niby ukazuje się informacja że naprawa przebiegła pomyślnie.
Niestety po wpisaniu hasła i zalogowaniu się oraz ukazaniu się pulpitu nic nie można zrobić.
Mam na myśli rzecz jasna brak możliwości wejścia w menu start z zainstalowanymi programami, itd.
Mysz i klawiatura nadal działają lecz nic jak wspomniałem nie można zrobić.
Komputer jestem zmuszony wówczas niestety wyłączać głównym przyciskiem na przodzie obudowy komputera, przytrzymując go na kilka sekund.
Może mi ktoś pomóc w rozwiązaniu tak irytującego mnie problemu ???
Będę ogromnie wdzięczny za pomoc bo bez komputera i dostępu do internetu dla mnie to tragedia niestety.
Pozdrawiam oczywiście wszystkich i liczę na pomoc oraz przepraszam za tak obszerne opisanie problemu, lecz wolę aby potem nie było zbędnych pytań.
Windows 11 Pro (23H2) x64
Asus Rog Strix X570-E Gaming
AMD Ryzen 7 5800X
Noctua NH-D15S
Samsung 990 Pro 1TB M.2
ASUS GeForce RTX 3060 Dual OC V2 LHR 12GB GDDR6
G.SKILL 32GB (2x16GB) 3200MHz CL16 Ripjaws V Black
Pioneer BDR-S09XLT
SeaSonic Prime PX-850 (80 Plus Platinum) 850W
Awatar użytkownika
SHINGO
Postujący
Postujący
 
Posty: 103
Dołączenie: 21 Paź 2007, 01:36
Miejscowość: Sosnowiec

Re: Brak możliwości działania po zalogowaniu się do systemu

Postprzez mateo8898 » 19 Gru 2015, 22:58

PostUA: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.2; WOW64; rv:42.0) Gecko/20100101 Firefox/42.0


Na początek reset BIOS-u. Następnie możesz się pobawić pamięciami tj. pozamieniać miejscami, wyjąć jedną itp.
Awatar użytkownika
mateo8898
Moderator
Moderator
 
Posty: 15377
Dołączenie: 15 Maj 2009, 14:55
Pochwały: 966


Powróć do Microsoft Windows

Kto jest na forum

Zarejestrowani użytkownicy: Bing [Bot]