TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu  [X]

brak połączenia między routerem a modemem

Problemy dotyczące sieci Internet, konfiguracja sieci LAN, WLAN, konfiguracja serwerów. Rozdzielanie połączeń internetowych. Rozwiązywanie problemów związanych ze sprzętem i oprogramowaniem. Routery, huby, switche, anteny itp.

brak połączenia między routerem a modemem

Postprzez zulus22 » 14 Lis 2012, 23:04

PostUA: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.0; rv:16.0) Gecko/20100101 Firefox/16.0


Witam.
Proszę o pomoc w utworzeniu sieci bezprzewodowej. Po konfiguracji routera i utworzeniu sieci na laptopie, laptop łączy się z routerem (mam dostęp do menu routera), ale dostępne jest tylko połączenie lokalne - nie ma połączenia z Internetem. Wygląda to na problemy w połączeniu pomiędzy routerem a modemem, bo dioda na modemie zamiast mrugać, świeci przeciągle. Sprawdzałem już kabel Ethernet i sam sygnał Internetowy od dostawcy - wszystko jest ok. Konfiguracja routera raczej też jest ok. Całość jest połączona w następujący sposób: Modem jest połączony z gniazdkiem telefonicznym kablem. Z modemu jeden kabel Ethernet idzie do dekodera TV, a drugi do routera. Z routera, bezprzewodowo chcę odbierać Internet na jednym laptopie.Wcześniej miałem już taką sieć, na tym samym sprzęcie i działało, ale utworzenie nowej sieci bezprzewodowej trochę mnie przerasta. Używam router D-Link DI-524, Internet z Dialogu DSL razem z TV, modem ZTE model ZXDSL 832 Series, Windows Vista. Jeśli ktoś wie jak to sprawdzić, gdzie takich problemów z połączeniem szukać i usunąć, proszę o podpowiedzi. Za pomoc z góry dziękuję.
zulus22
Forumowicz
Forumowicz
 
Posty: 22
Dołączenie: 29 Lip 2012, 12:00

Powróć do Sieć Internet, Sieci LAN, WLAN

Kto jest na forum

Zarejestrowani użytkownicy: Bing [Bot]

cron