TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu  [X]

Czym się kierować przy zakupie laptopa?

Wszystko co wiąże się ze sprzętem komputerowym.

Czym się kierować przy zakupie laptopa?

Postprzez BoDo » 28 Mar 2009, 11:04

PostUA: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl; rv:1.9.0.7) Gecko/2009021910 Firefox/3.0.7


Proszę o udzielenie ważnych wskazówek dotyczących zakupu laptopa. Na co najbardziej zwrócić uwagę? Jakie podzespoły najlepiej wybrać? Na jakich interfejsach itd.... Przeszukałem to forum i nie znalazłem tego rodzaju informacji,a na innych stronach są to informacje z poprzednich lat. Zależy mi abym kupił jak najnowszy laptop z możliwością późniejszej rozbudowy.
Awatar użytkownika
BoDo
Forumowicz
Forumowicz
 
Posty: 40
Dołączenie: 19 Lis 2006, 08:17

Re: Czym się kierować przy zakupie laptopa?

Postprzez rumun » 28 Mar 2009, 11:56

PostUA: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 6.0; pl; rv:1.9.0.8) Gecko/2009032609 Firefox/3.0.8


Oferta sprzętowa na rynku laptopów jest tak szeroka, że trudno jednoznacznie powiedzieć czym się kierować. Kieruj się zdrowym rozsądkiem :) a tak poważnie jeżeli chcesz mieć sprzęt który będzie można rozbudować to zwróć uwagę na to ile pamięci RAM obsługuje dany model. Notebooki to komputery które nie nadają się raczej do rozbudowy, możesz wymienić pamięć, dysk twardy, kartę WiFi i jeszcze kilka mniej istotnych elementów. Nie wymienisz za to karty graficznej ;) Poniżej moja subiektywna lista czym kierowałbym się przy zakupie nowego laptopa:

- Procesor Intel® Core™2 Duo w technologii 45 nm (np. T9600 lub niższy :) )
- Pamięć DDR2 SDRAM lub SO-DIMM DDR2 z możliwością rozbudowy
- Pojemny dysk z dobrą prędkością (np. 5400)
- Napęd Blu-ray
- Dobre jakości matryca (np. X-black LCD) z rozdzielczością co najmniej 1600x900
- Wyjście TV HDMI
- Czytnik kart pamieci
- Wbudowany Bluetooth
- Kamera (min. 1,3mpx)
- Karta WiFi 802.11a / b / g / Draft n

Dodam, że dla mnie najistotniejszym elementem jest rozdzielczość matrycy - 1600x900 to absolutne minimum. Jeżeli chodzi o marki to śmiało mogę Ci polecić Sony VAIO, Asus lub HP.


Autor postu otrzymał pochwałę
Programy, Gry, Download https://www.instalki.pl/
Sklep z oprogramowaniem https://www.vebo.pl/
Windows 7 https://windows7.pl/
Awatar użytkownika
rumun
Administrator
Administrator
 
Posty: 1499
Dołączenie: 10 Maj 2004, 20:52
Miejscowość: PL
Pochwały: 14

Re: Czym się kierować przy zakupie laptopa?

Postprzez VampirLord » 28 Mar 2009, 16:26

PostUA: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl; rv:1.9.0.7) Gecko/2009021910 Firefox/3.0.7


Wszystko zależy od Kasy ile masz na Laptopa muszę chyba zrobić jakieś zestawy Laptopów :D bo PC już zrobiłem

Obecnie Króluje na Rynku HP i Toshiba te dwie marki się liczą najbardziej osobiście jestem fanem marki MSI


no to tak:

CPU: Intel Core 2 Duo im większy tym lepiej(Taktowanie patrz,L2 cache) ewentualnie Athlon (mniej wydajny)
RAM: DDR2 najlepiej jak będzie miał 4sloty np 2x2GB czyli 2 wolne (max 8GB) szybkość pamięci im wyższa tym lepiej max 1066Mhz dla DDR2
HDD: (Prędkość 5400obr/min 16lub32MB Pojemność wedle uznania )
GPU: byle by nie zintegrowana ATI lub NVIDIA im lepszy model tym lepiej no i więcej pamięci też lepiej
Napęd: Blue-Ray lub DVD zależy ile masz kasy
Matryca(wielkość ma znaczenie im większa tym krócej trzyma bateria chyba że chcesz grać to weźmiesz większą parametry: Koty widzenia(większe lepiej)Odświeżanie(im krótsze tym lepiej np 2ms) Kontrast (Im większy tym lepiej)Plamka, Typ Matrycy LCD(do wyboru do koloru)
Czytnik Kart(opcjonalnie im większy tym lepiej zamiast FDD w standardzie)
TV HDMI
Bluetooth (przydaje się do Komórki)
Kamera(1.3mpx można se bez wziąść i kupić osobno lepszą )
WiFi im więcej standardów tym lepiej
OS: Vista lub XP 64Bit


Autor postu otrzymał pochwałę
VampirLord
Aktywny w piśmie
Aktywny w piśmie
 
Posty: 852
Dołączenie: 17 Cze 2007, 18:02
Pochwały: 5

Re: Czym się kierować przy zakupie laptopa?

Postprzez BoDo » 30 Mar 2009, 16:41

PostUA: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl; rv:1.9.0.8) Gecko/2009032609 Firefox/3.0.8


VampirLord napisał(a):Wszystko zależy od Kasy ile masz na Laptopa muszę chyba zrobić jakieś zestawy Laptopów :D bo PC już zrobiłem


Jak byś mógł to proszę o wykonanie kilku zestawów. Mam jeszcze pytanie jak kupować laptopa to w normalnym sklepie np. SFERIS,czy może przez internet? Chodzi mi głównie o cenę i warunki gwarancji.
Awatar użytkownika
BoDo
Forumowicz
Forumowicz
 
Posty: 40
Dołączenie: 19 Lis 2006, 08:17

Re: Czym się kierować przy zakupie laptopa?

Postprzez Bozz » 30 Mar 2009, 19:17

PostUA: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl; rv:1.9.0.8) Gecko/2009032609 Firefox/3.0.8


Jest już kilka tematów o laptopach w różnych przedziałach cenowych więc proponuje użyć forumowej wyszukiwarki ;)
Co do marek notebook'ów... Dużo już zostało powiedziane na ten temat, ja od siebie dodam: Toshiba, Asus i HP - liderzy (kolejność przypadkowa), zawsze odradzam Acer'a, zazwyczaj tańszy ale awaryjny i "mniej dopasowany" (miałem już kilka przypadków).
Cena w internecie będzie pewnie ciut tańsza, warunki gwarancji nie zmieniają się czy kupujesz w sklepie internetowym czy zwykłym (mowa o nowych laptopach).
Awatar użytkownika
Bozz
Moderator
Moderator
 
Posty: 2862
Dołączenie: 21 Sie 2006, 14:08
Miejscowość: 49°54' N 21°03' E
Pochwały: 20


Powróć do Sprzęt komputerowy

Kto jest na forum

Zarejestrowani użytkownicy: Bing [Bot]

cron