TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu  [X]

Grub błedy przy wyborze systemów

Tematyka związana z rodziną systemów operacyjnych Unix. Klony i pochodne danego systemu operacyjnego oraz inne typy OS

Grub błedy przy wyborze systemów

Postprzez djsalat1 » 02 Lis 2011, 16:10

PostUA: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; WOW64; rv:7.0.1) Gecko/20100101 Firefox/7.0.1


Witam!

Otóż moja sytuacja wygląda następująco:
Zakupiłem sobie nowego lapka http://www.samsung.com/pl/consumer/pc-peripherals-prtinters/ultra-mobile-pc/essential/NP-RC730-S01PL/index.idx?pagetype=prd_detail i wywaliłem z niego wszystko. Zacząłem instalować systemiki od nowa. Na początek win xp potem win 7 a na końcu ubuntu 11.04. Systemy wybieram za pomocą gruba.
Jedak istnieje problem. Jeśli jestem na dowolnym systemie i klikam uruchom ponownie i chce przejść na inny system to w Grubie załadowuje mi system, widzę logo wybranego systemu ale w tym momencie laptop się restartuje i muszę wybrać ponownie system. Kiedy czynność powtarzam dla tego samego systemu to wtedy już się włącza normalnie. Z tego co zaobserwowałem to jeśli zaraz po włączeniu laptopa widzę logo samsunga i możliwość wejścia do biosu to systemy się odpalają za 1 razem. Jeśli jednak nie widzę ( tak jak po uruchomieniu ponownym) to muszę dwa razy wybierać system ;/. Jak wiadomo kiedy podczas włączania systemu wali sie taki reset to się może uszkodzić system ;/

Może macie jakieś pomysły żeby rozwiązać taki problem?? Myślałem że najlepiej jakby zawsze laptop wyłączał sie do końca tylko jak to zrobić?? :)

Mam nadzieje że pomożecie mi :)
djsalat1
Forumowicz
Forumowicz
 
Posty: 1
Dołączenie: 02 Lis 2011, 16:10

Re: Grub błedy przy wyborze systemów

Postprzez jogipl » 10 Sty 2012, 00:06

PostUA: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; WOW64) AppleWebKit/535.7 (KHTML, like Gecko) Chrome/16.0.912.75 Safari/535.7


Mam to samo od roku na moim PC. Dalej nie wiem co jest przyczyną :). Najciekawsze że jak jestem na linuxie i wyłączę komputer to po włączeniu i tak się zrestartuje :I. Zauważyłem że problemu nie było gdy miałem starsze wersje linuxów np mint 10, ubuntu 10.04. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
jogipl
Forumowicz
Forumowicz
 
Posty: 59
Dołączenie: 24 Kwi 2011, 14:20

Re: Grub błedy przy wyborze systemów

Postprzez kominekl » 10 Sty 2012, 11:12

PostUA: Mozilla/5.0 (Windows NT 5.1; rv:9.0.1) Gecko/20100101 Firefox/9.0.1


Podaj pełną konfigurację komputera.
Kiedy komputery staną się twoim jedynym życiem, jedynym totemem odstraszającym klątwę nudy, wtedy prędzej czy później granica między tymi dwoma wymiarami zniknie i postacie z Błękitnej Pustki zaczną pojawiać się w Realu. Czasem są twoimi przyjaciółmi. A czasem nie.
Awatar użytkownika
kominekl
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
 
Posty: 4530
Dołączenie: 03 Sty 2010, 16:07
Miejscowość: Pasztowa Wola Kolonia
Pochwały: 174

Re: Grub błedy przy wyborze systemów

Postprzez prawy_pan » 01 Lip 2012, 19:31

PostUA: Mozilla/5.0 (X11; Ubuntu; Linux i686; rv:13.0) Gecko/20100101 Firefox/13.0.1


Zainstaluj sobie linxu mint 13, miałem ten sam problem gdy miałem ubuntu 11.04. Teraz mam Winde 7 i linuxa mint 13 i wszystko śmiga i hula jak należy. pozdrawiam
Strony internetowe nie są wcale takie trudne do zrobienia, gdy się zna podstawy html i php.
prawy_pan
Forumowicz
Forumowicz
 
Posty: 2
Dołączenie: 01 Lip 2012, 19:26


Powróć do Unix / Linux / Inne typy OS

Kto jest na forum

Zarejestrowani użytkownicy: Brak zarejestrowanych użytkowników

cron