TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu  [X]

GTA V Ustawienia ultra

Dyskusje o Waszych ulubionych grach komputerowych :-)

GTA V Ustawienia ultra

Postprzez Koliber » 12 Gru 2015, 16:57

PostUA: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; WOW64) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/47.0.2526.73 Safari/537.36 OPR/34.0.2036.25


Witam wszystkich. Niedawno kupiłem GTA V na platformie Steam. Postanowiłem jedynie wymienić moje GPU tj. z GTX 650 Ti 2GB na GTX Zotac 960 4GB. Pozostała konfiguracja sprzętowa to: Intel Core i5 2500 3,7GHz (bez K). 16 GB Ram-u (2x8 2400 MHz) oraz 19 calowy monitor o rozdzielczości 1280x1024. Przy wymianie karty zdawałem sobie sprawę, że najnowszą produkcję Rockstara nie uciągnie tak czy inaczej na najwyższych ustawieniach nawet w takiej rozdzielczości (czego nie zrobi także GTX 970), aczkolwiek zależało mi na GPU, które poradzi sobie z wysokimi detalami i będzie wystarczające do tej rozdziałki. Tak więc w opcjach graficznych wszystko jest ustawione na maksimum, natomiast w zaawansowanych opcjach graficznych również, oprócz jednej zakładki: "Rozszerzone skalowanie dystansu renderowania", które zostawiłem w spokoju jak tylko się okazało, że ustawienie to wymaga ponad 6,5 GiG ramu. Przechodząc do sedna sprawy, mam pytanie do użytkowników portalu. Ze względu na to, że przymierzam się do wymiany monitora na Full HD i zakupu karty z nieco wyższej półki GTX 980Ti lub Radeon X Fury, to chciałbym zapytać jak wygląda sprawa na tych GPU przy maksymalnych ustawieniach (w tym rozszerzonego skalowania dystansu) na Full HD. Pytanie to kieruję tylko do posiadaczy którejś z wymienionych wyżej kart. Czy mógłby opisać, jak zachowuje się gra, czy nie ma spowolnień, czy 6GB ramu na GTX 980/GTX 980Ti wystarczy pomimo, że GTA V wymaga ponad 6.5 GB VRamu, albo jeśli to Radeon to oczywiści pytanie pozostają te same. Będę bardzo wdzięczny za fachowe odpowiedzi (NIE odsyłające mnie linkami do YouTube:). Chciałbym po prostu poznać wasze doświadczenie w tej kwestii jako, że zamierzam zainwestować w któryś z tamtych GPU. Dziękuję za pomoc.
Ostatnio edytowany przez Koliber, 17 Gru 2015, 18:11, edytowano w sumie 1 raz
Koliber
Forumowicz
Forumowicz
 
Posty: 15
Dołączenie: 28 Wrz 2015, 01:55
Sprzęt: kluski

Re: GTA V Ustawienia ultra

Postprzez JEDREK » 17 Gru 2015, 14:07

PostUA: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.3; WOW64; rv:42.0) Gecko/20100101 Firefox/42.0


Właściwie do odpalenia tej gry na max detalach wystarczy 3 GB ramu dla karty graficznej.

Też mam tą grę na Steamie.
Gra na moim 4 letnim komputerze chodzi na max detalach w 1920x1080 i w dodatku z 4x wygładzaniem krawędzi i działa bardzo płynnie.

A posiadam i5 @ 4,3 Ghz, 16 GB DDR3 RAM - @ 2060 Mhz i 2 x GTX 660 Ti w SLI. Gra działająca w ustawieniach o jakich mówiłem wykorzystuje 3,5 - 3,6 GB pamięci ram karty graficznej.

Podejrzewam, że 6 GB RAM dla grafiki będzie potrzebne tylko i wyłącznie do ustawienia wygładzania krawędzi na wartość x8 lub x16 lub do uruchomienia gry na konfiguracji dwu monitorowej.

Gra jest bardzo dobrze zoptymalizowana.
Ja tu tylko sprzątam... ;)

i5 3570 @ 4,3 GHz + Noctua NH-U12P, Asus P8Z77-V, Corsair DDR3 2x8GB @ 2060MHz CL10 Ven., MSI GTX 1080 8GB, Samsung SSD 850 EVO 1 TB, Samsung DVD SH-222BB, NZXT Tempest, Corsair AX860i 860W, WIN 10 [x64]
Awatar użytkownika
JEDREK
Moderator
Moderator
 
Posty: 1570
Dołączenie: 11 Mar 2006, 19:27
Miejscowość: W ch** daleko z każdej strony xD (51° 24' N, 19° 41' E)
Pochwały: 24
Sprzęt: Komputer PC, Asus ZenFone 5Z

Re: GTA V Ustawienia ultra

Postprzez Koliber » 17 Gru 2015, 18:05

PostUA: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.3; Win64; x64; rv:43.0) Gecko/20100101 Firefox/43.0


Jak napisałem wyżej, ta gra wymaga 6.5 GB pamięci vram. Nie masz zapewne jej ustawionej w ultra detalach (chyba, że masz na myśli pierwszy poziom detali graficznych), wtedy faktycznie potrzebuje ok 3GB. Powyżej zaznaczyłem, że wszystko ustawione jest na rozdziałce ultra (w tym wygładzanie krawędzi x16) poza jedną, jedyną opcją: rozszerzonym skalowaniem. Tak więc przejdź do drugiej zakładki o nazwie "grafika zaawansowana" gdzie możesz ustawić cieniowanie, rozszerzone skalowanie (wymagające potężnego GPU) i dodatki. Uwierz mi, wtedy potrzebuje dokładnie tyle vramu ile napisałem, co jest pokazane w górnej części ekranu. Nie sądzę by wtedy dwa gtx 660 w SLI ją uciągnęły. Sprawdź sam. Ponawiam więc pytanie do posiadaczy tylko i wyłącznie konfiguracji z pojedynczymi kartami graficznymi Radeon Fury X lub NVidia GTX 980 / 980 Titan / Titan Z, ewentualnie dwuprocesorowym 295x2, którzy mogą mi opisać z własnego doświadczenia jak GTA V zachowuję się na którymś z powyższych GPU w ustwieniach ultra (tj. zarówno pierwsza jak i druga zakładka z zaawansowanymi opcjami graficznymi ustawionymi do "oporu"). Za konkretne odpowiedzi będę naprawdę wdzięczny. Dziękuję.
Koliber
Forumowicz
Forumowicz
 
Posty: 15
Dołączenie: 28 Wrz 2015, 01:55
Sprzęt: kluski


Powróć do Strefa Gracza

Kto jest na forum

Zarejestrowani użytkownicy: Brak zarejestrowanych użytkowników

cron