TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu  [X]

Hearthstone: Heroes of Warcraft: Otwarte Beta Testy

Dyskusje o Waszych ulubionych grach komputerowych :-)

Hearthstone: Heroes of Warcraft: Otwarte Beta Testy

Postprzez fred » 23 Sty 2014, 13:09

PostUA: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/32.0.1700.76 Safari/537.36


Zapraszam do otwartych testów beta gry firmy Blizzard, pt. Hearthstone: Heroes of Warcraft... Cyba nic więcej dodawać nie trzeba...

http://www.instalki.pl/aktualnosci/rozr ... craft.html
Awatar użytkownika
fred
Aktywny w piśmie
Aktywny w piśmie
 
Posty: 872
Dołączenie: 05 Kwi 2011, 14:44
Miejscowość: Outworld
Pochwały: 5

Re: Hearthstone: Heroes of Warcraft: Otwarte Beta Testy

Postprzez Snajperro » 03 Mar 2014, 16:24

PostUA: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.3; WOW64) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/33.0.1750.117 Safari/537.36


I jak wrażenia? Ja trochę pograłem ale mam mieszane uczucia. Gra bardzo przypomina mi Magica, jest prosta a rozgrywki są dynamiczne. Mam jednak wrażenie, że na razie w sumie mało jest kart i ciężko składać jakieś ciekawe decki. Postaci też nie wyglądają mi na do końca zbalansowane. Oczywiście ciężko na razie wyrokować bo na pewno kart będzie przybywać ale boję się, że decydujący będzie tutaj czynnik losowy: tzn. ten, kto wylosuje z boosterów lepsze karty będzie miał lepsze decki. Wiem, że to karcianka ale craftowanie kart i zbieranie proszku trwa naprawdę długo...
Snajperro
Forumowicz
Forumowicz
 
Posty: 8
Dołączenie: 03 Mar 2014, 09:34

Re: Hearthstone: Heroes of Warcraft: Otwarte Beta Testy

Postprzez fred » 04 Mar 2014, 09:59

PostUA: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/33.0.1750.117 Safari/537.36


Moim zdaniem gra zasługuje na uznanie. Stworzona przez Blizzard dała mi prawo do tego by oczekiwać wiele i nie zawiodłem się. Mówisz, że mało jest kart, że trudno złożyć jakąś sensowną talię. Pozwolę sobie, nie zgodzić się z tym twierdzeniem. ;) Po pierwsze co kilka poziomów awansu, każdy z bohaterów zdobywa nowe, dedykowane swej klasie karty. Po drugie kart uniwersalnych - czyli dostępnych dla wszystkich klas jest naprawdę wiele. Sumując więc te dwa fakty, otrzymujemy multum kombinacji, które rozrastają się wraz z postępami w grze. Jest oczywiście pewien warunek, należy pograć nieco dłużej niż trochę. Początkowo faktycznie zdani jesteśmy jedynie na podstawowe "karcioszki" ale to tak jak w przypadku gier RPG - ktoś mógłby narzekać, że jego postać w początkowych fazach rozgrywki nie dysponuje umiejętnościami, takimi jakimi będzie dysponować za jakieś 30 leveli. Mówiąc krótko, chcesz więcej kart - walcz, bierz udział w pojedynkach, wykonuj zadania, zdobywaj pieniądze, kupuj decki lub walcz o nie na arenie a także przetwarzaj te niepotrzebne na tajemny pył. Porównałeś to do Magicka i słusznie, nie rozumiem jedynie narzekania na czynnik losowy. Kupując w prawdziwym sklepie, realne bostery, też nie wiesz co będzie w środku po za tym to chyba lepiej że o posiadaniu lepszych kart decyduje szczęście a nie mikro opłaty ;)

I jeszcze temat zbalansowania postaci. Moim zdaniem ta kwestia została wykonana jak należy. Każda z klas dysponuje unikalną umiejętnością, która ma zarówno swoje plusy jak i minusy. Klucz do sukcesu to umiejętne jej połączenie z dostępnymi kartami. Wychodzi na to, że gra choć dynamiczna wymaga trochę pomyślunku i to jeszcze zanim rozpocznie się pojedynek...

P.S.

Battletag: fred610 ;)
Awatar użytkownika
fred
Aktywny w piśmie
Aktywny w piśmie
 
Posty: 872
Dołączenie: 05 Kwi 2011, 14:44
Miejscowość: Outworld
Pochwały: 5

Re: Hearthstone: Heroes of Warcraft: Otwarte Beta Testy

Postprzez Snajperro » 07 Mar 2014, 12:37

PostUA: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.3; WOW64) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/33.0.1750.146 Safari/537.36


Od lat gram w różnego rodzaju karcianki, nie tylko komputerowe. Zaczynałem od Magicka a przeszedłem przez Shadowrunna, L5K, Kult, polskie Veto a teraz głównie pogrywam w Netrunnera oraz Agot. Jak dla mnie obecna baza kart jest stosunkowo mała. Jasne, można składać różne decki ale to dlatego, że ich liczba w talii jest stosunkowo nieduża - 30. Widać to szczególnie przy liczbie kart frakcyjnych - tylko dla danego bohatera. Generalnie ciekawych archetypów decków jeszcze nie widziałem, moim zdaniem talie typowo kontrolne na razie są słabsze od typowych Aggro. Pomysł z sekretami bardzo mi się podoba ale trzeba poczekać na więcej kart żeby to się opłacało. Karcianka na pewno zdobyła dużą popularność i myślę, że jeśli Blizzard będzie dobrze ją rozwijał to moje uwagi staną się przeszłością, wszystko da się poprawić.

PS. Battle Taga podam jak sprawdzę w domu ;)
Snajperro
Forumowicz
Forumowicz
 
Posty: 8
Dołączenie: 03 Mar 2014, 09:34

Re: Hearthstone: Heroes of Warcraft: Otwarte Beta Testy

Postprzez fred » 11 Mar 2014, 11:46

PostUA: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/33.0.1750.146 Safari/537.36


Ja również z łezką w oku wspominam zamierzchłe czasy, gdy gry karciane nie wstąpiły jeszcze w struktury wirtualnej rozgrywki. Grało się gdzie popadnie - schody, uczelniane parapety, stoły itp. Zamiast counterów często używaliśmy monet :). Teraz tego typu gry dostępne są w Sieci i każdy może wybrać spośród nich coś dla siebie. Przemieliłem chyba wszystko co nazwać możemy komputerowymi karciankami i tak naprawdę dopiero w Hearthstone znalazłem swoją ziemię obiecaną. Wciąż zdobywam nowe karty, wciąż kombinuję przy konfiguracjach swoich talii bo za każdym razem gdy wydaje mi się, że jestem niepokonany, ktoś udowadnia mi swoją wyższość. Zagłębiwszy się mocno w dzieło Blizzarda stwierdzam, że ciekawe i oryginalne układy talii kart wcale nie są tu czymś niespotykanym i można dłuuuuuuugo eksperymentować nawet z tym co na chwilę obecną dostępne jest w grze. Co do rozwoju tej produkcji - to wciąż faza beta, więc rozmaite zmiany są po prostu kwestią czasu.
Awatar użytkownika
fred
Aktywny w piśmie
Aktywny w piśmie
 
Posty: 872
Dołączenie: 05 Kwi 2011, 14:44
Miejscowość: Outworld
Pochwały: 5

Re: Hearthstone: Heroes of Warcraft: Otwarte Beta Testy

Postprzez fred » 12 Mar 2014, 15:46

PostUA: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/33.0.1750.146 Safari/537.36


No i zakończyły się testy beta. Od teraz gra dostępna jest w wersji finalnej. Oto szczegóły :

http://www.instalki.pl/aktualnosci/rozr ... alnej.html
Awatar użytkownika
fred
Aktywny w piśmie
Aktywny w piśmie
 
Posty: 872
Dołączenie: 05 Kwi 2011, 14:44
Miejscowość: Outworld
Pochwały: 5


Powróć do Strefa Gracza

Kto jest na forum

Zarejestrowani użytkownicy: Bing [Bot]

cron