TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu  [X]

Horrory

Rozmowy na tematy związane z filmem. Opisy, recenzje.

Horrory

Postprzez pp3088 » 19 Sie 2006, 13:43

PostUA:


Jakie horrory lubcie, co ostatnio oglądaliście. Co polecacie a co odradzacie. Enjoyed!:P

Ja lubie japońskie horrory. Moim zdaniem są dużo lepsze niż amerykańskie, zawsze mają przesłanie. Grozę buduje się nie brzydkim ryjem choć też występuje xD) tylko muzyka, klimatem co bardzo cenię. Oczywiście zdarzają się też wyjątki czykli tandety, ale wyjąek potwierdza regułe.

Hmm ostatnio oglądałem film widmo(shutter)- film bardzo mi się spodobał, po ostatnich gniotach jakie oglądałem zejście(wstawili jakieś golumopodobne gówno i kazali się bać ^^) i lęk(kolejny gollum) nie myślałem ze trafię już woogóle na porządna produkcję. Film ma dość ciekawy przeebieg. Zakończenie jest kapitalne, a jego motyw może spowodać dreszcze. Było kilka innowacyjnych pomysłów, których zdradzać nie będę ściąnijcie film i zobaczcie bo naprawde warto. I nie czytajcie rencezji bo popsujecie sobie efekt.

Smakosze, a może raczej Jeepers Creepers to największa tandeta 20 wieku. Potwór w gumofilcach ze skrzydłami z gumy lata i pożera rozhisteryzowane nastolatki. Tocto gorsze niż Venom

Zalecam obejrzenie polskiego horroru Legenda, głównym motywem zabójstw jest ruch gwiazd(owned). Film ma, aż dwa efekty specjalne. Jak zwykle polacy przesadzili jakby jeden efekt niewystarczył


A jaki typ horrorów lubicie?? Ja osobiście lubię takie tajemnicze z jakaś tajemniczą, nie trawię zaś gore czy innych maszkaronów, ale podam kilka tytułów klasyków, o których opowiada mi mój szurnięty na tym punkcie kumpel.

Cannibal Holocoust-film włoski, na temat kanibali. Sceny można zobaczyć na yahoo.com w kategorii images, ale ostrzegam są obrzydliwe, aż robi się nie dobrze. Ponoć na planie filmu zabili zwierzęta i był wyrok w sądzie. Ponoć są domysły o 1 osobie, ale ich nie potwierdzili

Nekromantik-jeżeli lubisz bliskie stosunki z truposzami to film dla Ciebie

Man behind the sun-ponoć hardcore wg.kolesia

Guinea Pigs-Ponoć mocno okrutne sceny nakręcone na faktach.

Piła-kultowy już film, gra psychologiczna. Dobrze zarysowany motyw, morderca i okrutność

I tutaj całkowity debiutant, wątpie czy ktoś zna ów arcydzieło a nazywa się Killer Condom

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
pp3088
Aktywny w piśmie
Aktywny w piśmie
 
Posty: 999
Dołączenie: 11 Sie 2006, 23:59
Miejscowość: Szczecin

Postprzez Crock » 19 Sie 2006, 14:55

PostUA:


Gdyby nie horrory, filmy nie były by już tak ciekawe - bo nie można w kółko się śmiać na komediach czy płakać na romantych. Potrzebny jest ten dreszczyk.

Piła 2 - Jeden z lepszych horrorów. Fajna fabuła, bardzo dobre efekty. Mozna się bać :) .

Silent HillOglądałem go ostatnio i musze przyznać, spodobał mi się. Myślałem, że będzie to trochę takie denne 'straszysko', ale okazał się fajnym filmem.

Kanibal, Milczenie Owiec, Czerwony Smok - trylogia ta nie jest straszna, ale do komedii jej zaliczyć nie można ;) . Klasyka swojego gatunku.

The Ring cała seria. No chyba też już kultowy film. Nie można go nie obejrzeć :) .

Jak sami widzicie, gustuję w tych bardziej znanych ;) .
Glory, glory Man United

'Dążenie do bycia kimś innym, to niszczenie osoby, którą się jest' -Kurt Coban.

Pomogłem Ci? Daj mi pochwałę, kliknij w + ;) !
Crock
Forumowicz
Forumowicz
 
Posty: 96
Dołączenie: 12 Sie 2006, 13:00
Miejscowość: Miasto zwane Inowrocław.

Postprzez niunka » 19 Sie 2006, 15:54

PostUA:


Po melodramatach to horror jest najbardziej beznadziejnym gatunkiem filmow jak mozna nakrecic. 1 na 1000 moze jest dobry.

Crock

Piła 2,Kanibal, Milczenie Owiec , jakie to sa horrory ?
Awatar użytkownika
niunka
Zasłużony działacz forum
Zasłużony działacz forum
 
Posty: 2410
Dołączenie: 08 Maj 2005, 15:21
Miejscowość: Kempten
Pochwały: 1

Postprzez banan » 19 Sie 2006, 15:57

PostUA:


dużo by pisać o tych fajnych

ostatnio oglądałem "oni"
banan
Aktywny w piśmie
Aktywny w piśmie
 
Posty: 800
Dołączenie: 18 Kwi 2006, 21:40
Miejscowość: Będzin ;)

Postprzez czajek » 19 Sie 2006, 16:23

PostUA:


Jak dla mnie to:
Piła 2, Dark Water (wersja japońska), The Ring...

[..] japońskie horrory [...] są dużo lepsze niż amerykańskie, zawsze mają przesłanie

Prawda
Awatar użytkownika
czajek
Aktywny w piśmie
Aktywny w piśmie
 
Posty: 575
Dołączenie: 06 Gru 2005, 16:00
Miejscowość: K-ce

Postprzez lolexander » 19 Sie 2006, 16:31

PostUA:


wrong turn wypasny ;]
lolexander
Postujący
Postujący
 
Posty: 429
Dołączenie: 04 Maj 2006, 14:12

Postprzez Chief » 19 Sie 2006, 16:50

PostUA:


podzielam zdanie niunki !! horrory sa do bani!! krew lejaca sie litrami rozrzucone flaki itp.
Nic ciekawego nuda, nuda, nuda !!
a wracajac do pojecia horroru to widze ze niektórzy myla pojecia i chyba nie do konca wiedza co to jest horror!
staram sie nie ogladac tego gatunku filmów!


Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Chief
Zacny pisarz
Zacny pisarz
 
Posty: 1382
Dołączenie: 08 Gru 2005, 22:26
Miejscowość: Warmia

Postprzez pp3088 » 19 Sie 2006, 17:08

PostUA:


Ehh Chief wymieniasz tylko jeden z gatunków horrrorów, którymi gardzę-gore, czyli tak zwaną rzeżnię. Horrory takie są do kitu. Ja lubie japońskie horrory, ale nie wyszstkie. Takie z jakimś przesłąniem i morałem. Oglądnij film Shutter to porozmawiamy o prrawdziwych horrorach a nie gore.

Piła jest takim thllirerem, a na pół gore, więc można go podciągnąć.
Awatar użytkownika
pp3088
Aktywny w piśmie
Aktywny w piśmie
 
Posty: 999
Dołączenie: 11 Sie 2006, 23:59
Miejscowość: Szczecin

Postprzez Crock » 19 Sie 2006, 17:11

PostUA:


Crock

Piła 2,Kanibal, Milczenie Owiec , jakie to sa horrory ?


No Kanibal i Milczenie Owiec nie są straszne jak zresztą napisałem. Takie bardziej dreszczowce, no ale są zaliczane do gatunku horrorów.

A Piła? Dla mnie to horror. No bo thriler jak dla mnie, nie. Splatter też nie. A jeśli tak, to tylko po części. Więc dla mnie horror ;) .
Glory, glory Man United

'Dążenie do bycia kimś innym, to niszczenie osoby, którą się jest' -Kurt Coban.

Pomogłem Ci? Daj mi pochwałę, kliknij w + ;) !
Crock
Forumowicz
Forumowicz
 
Posty: 96
Dołączenie: 12 Sie 2006, 13:00
Miejscowość: Miasto zwane Inowrocław.

Postprzez Chief » 19 Sie 2006, 17:25

PostUA:


no bo w typowym horrorze tak wlasnie jest!!
ze teraz panuje moda na japonskie horroy to fakt one sa lepsze ale mi jesli ktos mowi horro to widze krew i flaki na podlodze!
Z tym wlasnie horroy sie kojarza a nie z dziewczynka wychodzaca ze studni itp.

Mowie o tym co sie kojarzy z horrorem jako gatunkie! kiedys nie bylo ringów czy filmów tego typu! Pojecie horroru to jest przede wszystkim to co pisalem wczesniej!

pozdrawiam
Awatar użytkownika
Chief
Zacny pisarz
Zacny pisarz
 
Posty: 1382
Dołączenie: 08 Gru 2005, 22:26
Miejscowość: Warmia

Postprzez Crock » 19 Sie 2006, 17:47

PostUA:


Ale kiedyś tak było. Czasy się zmieniają. Kiedyś ludzie bali się wampirów, teraz żadko kto boji się filmów o drakuli.

Przecież teraz nie w każdym horrorze muszą być 'flaki i rozlana krew' . Z resztą takich bezsensownych 'horrorów' jak Final Destination, gdzie co scenę leje się krew nie trawie.
Glory, glory Man United

'Dążenie do bycia kimś innym, to niszczenie osoby, którą się jest' -Kurt Coban.

Pomogłem Ci? Daj mi pochwałę, kliknij w + ;) !
Crock
Forumowicz
Forumowicz
 
Posty: 96
Dołączenie: 12 Sie 2006, 13:00
Miejscowość: Miasto zwane Inowrocław.

Postprzez komandos » 19 Sie 2006, 18:10

PostUA:


ja tam w przeciwienstwie lubie amerykanskie horrory typu Hellraiser , lub Koszmar z ulicy wiazów... japonskich horrorow nie trawie...moze i maja głebsze przesłanie ale czasami maja tak głebokie ze ich nawet nie rozumiem :grin: ... (jedynie lubie mange i anime z Japonii reszta to dla mnie crap :smile: )
Ostatnio edytowany przez komandos, 19 Sie 2006, 18:14, edytowano w sumie 1 raz
Ashes to ashes , Dust to dust... AMEN !!!
Awatar użytkownika
komandos
Postujący
Postujący
 
Posty: 322
Dołączenie: 30 Mar 2005, 18:02
Miejscowość: Kocborowo

Postprzez Chief » 19 Sie 2006, 18:14

PostUA:


ja nie mowie o wcale zamieszchłych czasach!! mowie o 7 moze 10 lat temu! Kiedy byly takie filmy, zreszta dalej takie sa!

dopiero pod koniec lat 90 cos zaczelo sie zmieniac! Wiec calkiem nie dawno!

Horror kojarzy mi sie z tandeta! ale te filmy ktore pokazuja sie teraz pod gatunkiem horror roznia sie znacznie od swoich poprzedników! sa dosyc dobre! głuwnie japonskie psychozy!
O to jest dobra nazwa dle tych filmów PSYCHOZA!

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Chief
Zacny pisarz
Zacny pisarz
 
Posty: 1382
Dołączenie: 08 Gru 2005, 22:26
Miejscowość: Warmia

Postprzez pp3088 » 19 Sie 2006, 18:27

PostUA:


Chief masz racje, horrory typu slasher czy choćby filmu tromy(dewiza "Po co wydawać dwadzieścia milionów na jeden film, skoro za te pieniądze można stworzyć sto innych?") to szrama na tym gatunku. Ja włąsnie oddzielam horrory od tego typu filmu nazwyając te ścierwa gore, obecnie tak też czynią inni ludzie. Tam nie ma się co bać, raczej czuć obrzydzenie. Ja ich nie trawie. Są tacy co je uwielbiają :?
Awatar użytkownika
pp3088
Aktywny w piśmie
Aktywny w piśmie
 
Posty: 999
Dołączenie: 11 Sie 2006, 23:59
Miejscowość: Szczecin

Postprzez Crock » 19 Sie 2006, 18:29

PostUA:


No ale masz podobny przykład. 10 lat temu ludzi straszyło Milczenie Owiec, teraz już tak nie jest.

opiero pod koniec lat 90 cos zaczelo sie zmieniac! Wiec calkiem nie dawno!


I chyba właśnie od wtedy mniej jest filmów, gdzie są 'same flaki i krew' ;] . A to że Ci się horror kojarzy tylko z flakami i krwią to już inna sprawa :] . Teraz nie każdy horror (a nawet mała ich część) tak wygląda.


P.S. Nie denerwuj się tak ;).


Pozdrawiam.
Glory, glory Man United

'Dążenie do bycia kimś innym, to niszczenie osoby, którą się jest' -Kurt Coban.

Pomogłem Ci? Daj mi pochwałę, kliknij w + ;) !
Crock
Forumowicz
Forumowicz
 
Posty: 96
Dołączenie: 12 Sie 2006, 13:00
Miejscowość: Miasto zwane Inowrocław.

Następna

Powróć do Film

Kto jest na forum

Zarejestrowani użytkownicy: Brak zarejestrowanych użytkowników