TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu  [X]

Instalacja skanera Plustek OptiPro S24 pod Windows 7

Tematyka związana z produktami firmy Microsoft.

Instalacja skanera Plustek OptiPro S24 pod Windows 7

Postprzez wigton » 04 Sty 2014, 13:54

PostUA: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; WOW64; rv:26.0) Gecko/20100101 Firefox/26.0


Witam

Mam problem z zaistalowaniem skanera Plustek OptiPro S24 pod Windows 7 64-bit. Na stronie Pluistka jest info, że są niekompatybilne ale na jednym z forów przeczytałem, że jak najbardziej współpracują ze sobą. Instrukcja podpowiada, jak to uczynić ale przy próbie zainstalowania sterowników i programu narzędziowego wyskakuje okno "doesn't support this OS". Czy to znaczy, że gdybym miał Windows 32 bit a nie 64 bit, poszłoby?

Poniżej rozwiązanie problemu związanego z niekompatybilnością Windows 7 i Plustka OptiPro S24 skopiowane z forum, o którym wspomniałem. Niestety, u mnie nie działa, podejrzewam że własnie dlatego że mam 64 bit a nie 32 bit, ale nie jestem pewien. Proszę o poradę.

RE: Scaner Plustek Optic Pro S24
Na wstępie kilka uwag odnośnie skanera optic pro S24.
Win 7 w moim przypadku wersja ultimate po instalacji systemu pokazuje że mam skaner 1200DPI USB Scanner i oczywiście nie znajduje do niego sterowników. Próbowałem wielu rzeczy łącznie z trybem XP mode. Nie pomagało.
A teraz rozwiązanie
-Sciągnąć ze strony plustka sterowniki wraz z programem narzędziowym, są to sterowniki również do Visty, wersja s24_driver_V4000 (ok 24 mega-plik rar).
-Wypakować je.
-Odinstalować z systemu błędnie zainstalowany skaner wraz ze sterownikami
-Odłączyć kabel skanera od portu USB w komputerze
-Zrestartować komputer
- Uruchomić plik SETUP z folderu gdzie wypakowaliśmy sterowniki w trybie zgodności z VISTĄ ale nie z Vista SERVICE PACK 1 ani 2. Win 7 posiada opcję uruchamiania w trybie zgodności z poprzednimi systemami.
-Zostanie zainstalowany program narzędziowy wraz ze sterownikami.
-Restartujemy komputer
-Po restarcie pojawi się okno że nie można ustanowić połączenia, klikamy ok
-Podłączamy kabel skanera do komputera
-System szuka sterowników do urządzenia 1200DPI USB Scanner no i oczywiście informuje o błędzie i braku sterowników.
- My się tym nie przejmujemy. W zakładce urządzenia i drukarki odszukujemy skaner klikamy na właściwości, sprzęt, u dołu okna znowu właściwości, u dołu pojawiającego się okna klikamy na zmień ustawienia, dalej klikamy u góry okna na sterownik, a potem na opcję aktualizuj sterownik.
-Wskazujemy mu lokalizację gdzie wypakowaliśmy sterowniki ściągnięte ze strony plustka, a konkretnie folder 919 Optic_Pro S24 CMA V4.0.0 VebDriver i klikamy ok. System aktualizuje sobie sterowniki i informuje nas o sukcesie aktualizacji.Oczywiście dalej zostaje nazwa skanera 1200DPI USB Scanner, ale skaner powinien zadziałać. Program narzędziowy i cała reszta działa.
Ja zastosowałem taką procedurę i u mnie zadziałało.
Pozdrawiam i życzę powodzenia.
wigton
Forumowicz
Forumowicz
 
Posty: 11
Dołączenie: 04 Sty 2014, 13:50

Powróć do Microsoft Windows

Kto jest na forum

Zarejestrowani użytkownicy: Brak zarejestrowanych użytkowników

cron