TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu  [X]

Jak podzielić film w VirtualDub 1.6.14??

Tematy związane z obróbka, edycją, konwersją plików foto, audio oraz video.

Jak podzielić film w VirtualDub 1.6.14??

Postprzez Magda » 22 Mar 2006, 20:03

PostUA:


Ściągnęłam virtualdub i trochę się nim pobawiłam, ale nie mgę dojśc do tago, jak się dzieli w nim filmy. Mam film 2,3GB i potrzebuję podzielić go na 3 części, tak, żeby zmieściło się to na 3 płytach 800MB. Będę bardzo wdzięczna za jakąś prostą instrukcję, jak to zrobić w virtualdub, albo za jakieś inne propozycje.
madzia
Magda
Forumowicz
Forumowicz
 
Posty: 1
Dołączenie: 22 Mar 2006, 19:57

Postprzez Chief » 22 Mar 2006, 20:58

PostUA:


mam opis do nandub program jest blizniaczo podobny do virtual dubba!!! wiekszosc funkcji ma identycznych.

Wrazie jezeli nie działalo byc ci jak nalezy sciagnij sobie nanduba.

Pozdrawiam i miłej zabawy zycze




Dzielenie pliku .avi

Jeżeli jakiś film w formacie .avi nie mieści sie na płytę (nawet przy aktywnym overburning-u) można go bez problemu podzielić i nagrać na 2CD lub obciąć np. końcowe napisy i w ten sposób pozbyć się zbędnych MB. Narzedziem, ktore chyba nadaje sie do tego najlepiej jest Nandub za pomoca ktorego mozna podzielic film w konkretnym momencie (klatce) jego trwania.

Uruchom program i kliknij zakladkę File >>> Open video file. W zakladkach Video i Audio zaznacz opcje Direct Stream Copy!!!
Suwakiem znajdujacym sie na dole wybierz moment w ktorym film powinien zostac podzielony i kliknij na ikonke z kluczem aby dokonac podzialu na klatce kluczowej. Nastepnie przejdz do zakladki Edit >>>>Set selection start.

KONIECZNIE zapamiętaj numer biezacej klatki (na dole pod suwakiem) i przesun suwak na koniec filmu po czym kliknij Edit >>> Set selection end. Czesc pola pod suwakiem zaznaczy sie na niebiesko. Teraz kliknij Edit >>>> Delete frames i pierwsza czesc filmu masz juz prawie gotowa. Przejdz jeszcze do zakladki File >>>> Save AVI i zapisz plik pod nowa nazwa!
Aby utworzyc druga czesc filmu musisz ponownie otworzyc oryginalny plik z filmem i kliknac Edit >>>>Set selestion start. Teraz przesun suwak na te klatke, ktora miales sobie zapamietac i kliknij Edit >>> Set selection end. Nastepnie kliknij na Edit >>>> Delete frames i zapisz plik pod jakas nowa nazwa. Jak zwykle nie zapomnij o opcji Direct Stream Copy!!!
Awatar użytkownika
Chief
Zacny pisarz
Zacny pisarz
 
Posty: 1382
Dołączenie: 08 Gru 2005, 22:26
Miejscowość: Warmia


Powróć do Obróbka Foto, Audio, Video

Kto jest na forum

Zarejestrowani użytkownicy: Google [Bot]

cron