TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu  [X]

Jaka wersja linuxa?

Tematyka związana z rodziną systemów operacyjnych Unix. Klony i pochodne danego systemu operacyjnego oraz inne typy OS

Jaka wersja linuxa?

Postprzez stik » 24 Wrz 2007, 12:52

PostUA:


Witam,
mam pewien problem nie wiem jakiego linuxa zainstalować czy 32bit czy 64bit i jaką wersje wybrać ?

dziękuję za odpowiedzi :)
stik
Forumowicz
Forumowicz
 
Posty: 11
Dołączenie: 17 Cze 2007, 20:26

Postprzez belladona123 » 24 Wrz 2007, 14:18

PostUA:


No wiec zaczynamy podpowiadac,kazdy pewnie inaczej!:)
ja polecam ci linuxmint,to takie rozbudowane ubuntu!
Nie musisz juz sciagac kodekow ,by odtworzyc mp3 albo dvd ,mietus od razu to ma ,to jak i wiele innych rzeczy.
Mnie sie podoba.poza tym ,korzysta z repozytoriow(takich "bankow instalek") ubuntu ,wiec nie ma problemow z dostepnoscia do aplikacji
Sprobuj.
Obraz plyty mozna zassac z neta ,wypalic i leciec od razu z instalka(oczywiscie po uprzednim podzieleniu dysku na partycje)
Awatar użytkownika
belladona123
Postujący
Postujący
 
Posty: 250
Dołączenie: 15 Paź 2006, 00:36
Miejscowość: Edinburgh

Postprzez LucaS » 24 Wrz 2007, 16:39

PostUA:


32bit.

Nawet jak masz procka 64bit to bierz system 32bit. Narazie nie opłaca się instalować 64bit bo jest na to o wiele mniej programow, nie zawsze znajdziesz sterowniki. Na windowsie tak jest, na linuksie na 99% tak samo [chociaz glowy nie daje].
Było, minęło...
LucaS
Zasłużony działacz forum
Zasłużony działacz forum
 
Posty: 2820
Dołączenie: 11 Maj 2006, 21:45
Pochwały: 7

Postprzez 1jaa » 25 Wrz 2007, 16:44

PostUA:


Jeżeli jesteś początkujący to proponuje na sam początek cdlinuxa. Pożniej ubuntu, a na koniec gentoo.
Awatar użytkownika
1jaa
Zacny pisarz
Zacny pisarz
 
Posty: 1151
Dołączenie: 24 Sty 2006, 21:35
Pochwały: 2


Powróć do Unix / Linux / Inne typy OS

Kto jest na forum

Zarejestrowani użytkownicy: Bing [Bot]

cron