TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu  [X]

Jaki kabel Ethernet?

Problemy dotyczące sieci Internet, konfiguracja sieci LAN, WLAN, konfiguracja serwerów. Rozdzielanie połączeń internetowych. Rozwiązywanie problemów związanych ze sprzętem i oprogramowaniem. Routery, huby, switche, anteny itp.

Jaki kabel Ethernet?

Postprzez jogipl » 30 Kwi 2012, 17:58

PostUA: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; WOW64) AppleWebKit/535.19 (KHTML, like Gecko) Chrome/18.0.1025.162 Safari/535.19


Witam wszystkich. Chciałbym się upewnić czy kabel który zamierzam kupić będzie dobry. Aktualnie posiadam Internet z kablówki 64Mb/s, oraz modem Cisco epc3925. Modem stoi ok 15 metrów od komputera i jak na dzień dzisiejszy używam połączenia wifi (tego z modemu). Odbiornik w pc to TP-Link TL-WN722N. Zasięg mam ok. 80% lecz maksymalna prędkość to 40Mb/s. Nawet gdy odbiornik stoi 2 metry od modemu i zasięg jest 100%. Wywnioskowałem że jest to wina tego odbiornika, ponieważ maksymalny transfer to 150Mb/s ale wiecie jak z tym jest. Zastanawiałem się nad kupnem nowej bezprzewodowej karty sieciowej ale która obsłuży 300Mb/s, lecz koszt takiej to ok. 100zł. Dlatego zdecydowałem się na kabel, potrzebowałbym ok. 30 metrów. Czy ten kabel będzie odpowiedni w mojej sytuacji? Czy prędkość będzie maksymalna (sprawdzałem na kablu 1m i była 64Mb/s). Czy będą jakieś zakłócenia, zaniki? -> http://allegro.pl/kabel-internetowy-30m ... 20664.html

Prosiłbym jeszcze o skomentowanie mojego połączenia wifi.

Pozdrawiam, z góry dziękuję :)
Awatar użytkownika
jogipl
Forumowicz
Forumowicz
 
Posty: 59
Dołączenie: 24 Kwi 2011, 14:20

Re: Jaki kabel Ethernet?

Postprzez proktor » 08 Cze 2012, 00:16

PostUA: Mozilla/5.0 (X11; Ubuntu; Linux i686; rv:12.0) Gecko/20100101 Firefox/12.0


Teoretycznie skrętka UTP 5 ma przepływność do 100Mbps ale nie wiem co oznacza te E więc to sobie sprawdź. Niestety nie miałem nigdy niczego podłączonego na tak długim kablu ale teoretycznie wifi jest o 30% wolniejsze(czego nawet sam dowiodłeś gdy kożystałeś z wifi 2 metry od nadajnika). Ale pamiętaj, że skętki są dość problematyczne szczególnie jak przez ściany je sobie poprzeciągasz po domu, bo potrafią się zapsuć.

Inna sprawa, że przed zakupem, tego kable spróbuj jeszcze przeinstalować sobie sterowniki karty sieciowej i sprawdź jak jest ona skonfigurowana w systemie(nie pamiętam gdzie to się na windowsie sprawdzało, gdzieś w panelu sterowania i zakładka zaawansowane ustawienia karty sieciowej czy jakoś tak)

Sprawdzałem, też na szybko twoją karte sieciową, ale nie miałem, nigdy karty sieciowej na usb więc się nie wypowiadam.
strony internetowe: Błonie, Brwinów, Pruszków, Milanówek, Grodzisk Mazowiecki
Awatar użytkownika
proktor
Aktywny w piśmie
Aktywny w piśmie
 
Posty: 641
Dołączenie: 28 Kwi 2005, 19:59


Powróć do Sieć Internet, Sieci LAN, WLAN

Kto jest na forum

Zarejestrowani użytkownicy: Brak zarejestrowanych użytkowników