TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu  [X]

Jaki program p2p jest najlepszy?

Tematyka dotycząca bezpośredniej wymiany plików, czyli p2p

Jaki program p2p używacie?

eMule
16
37%
Kazaa
5
12%
DC++
4
9%
soulsek
1
2%
inne
17
40%
 
Razem głosów : 43

Postprzez zebra » 12 Lip 2005, 23:41

PostUA:


glizdu napisał(a):Co prawda to prawda, że emulak strasznie wolno ściąga i trzeba czekać w kolejce, ale żeby unikać czekania w kolejce należy wybrierać pliki, które mają najwięcej źródeł i wtedy o wiele szybciej zaczyna ściagać.
He, he. To chyba nie w tym rzecz, że eMule wolno ściąga pliki. Zależy jakie masz ustawienia i jak skonfigurowany program. Program eMule wymusza na użytkownikach ratio 3:1 (ratio - w programach p2p proporcja pomiędzy częścią łącza zarezerwowanego na ściąganie plików oraz przesyłanie ich do internetu. Dla przykładu, jeżeli ratio jest na poziomie 4:1 - to wysyłając dane 5 kB/s, możemy ściągać dane z maksymalnym transferem 20 kB/s.). Ograniczenie to przestała działać przy wysyłaniu ustawionym na poziomie powyżej 10 kB/s. Korzystając z tej właściwości eMule, posiadacze szybkich łącz (jak Neostrada czy DSL) mogą znacznie zwiększyć transfer... Dalej, aby eMule sprawnie ściągał pliki, należy dostosować nawiązywaną przez program liczbę połączeń z innymi użytkownikami do możliwości naszego łącza i właściwie wybrać liczbę źródeł dla pojedynczego pliku. Dobranie tych ustawień zależy od typu łącza, jakie posiadamy, bowiem dla każdego ustawienia są inne. Kolejnym krokiem, jest wspomniana przez glizdu tworząca się kolejka... Otóż czasami, mimo wielu znalezionych źródeł, dokument nie jest ściągany. Dzieje się tak dlatego, że wyszukani przez eMule użytkownicy p2p nie mają potrzebnej nam części pliku lub wolno przesyłają dane - tworzy się do nich kolejka. Aby ściąganie plików zostało rozpoczęte, eMule musi znaleźć nowe źródła. Wpierw jednak należy usunąć niepotrzebnych użytkowników z listy. eMule potrafi tego dokonać automatycznie, po odpowiednim skonfigurowaniu. To by było na tyle o eMule. Po odpowiedniej i właściwej konfiguracji jest to całkiem dobry program p2p. Należy przy tym wiedzieć, że jest to aplikacja OpenSource. Wielu użytkowników tworzy własne wersje klienta p2p, tak zwane mody. Warto z nich skorzystać, gdyż mają większe możliwości konfiguracyjne. Pozdrawiam!
zebra
Aktywny w piśmie
Aktywny w piśmie
 
Posty: 671
Dołączenie: 11 Cze 2005, 21:40
Miejscowość: ...Stąd

Postprzez glizdu » 13 Lip 2005, 09:42

PostUA:


zebra napisał(a): Kolejnym krokiem, jest wspomniana przez glizdu tworząca się kolejka... Otóż czasami, mimo wielu znalezionych źródeł, dokument nie jest ściągany.

No nie wiem ja jak coś sciągam i widze, że jest dużo źródeł przykładowo 196, to czekam tylko chwile, musze czekać, dosłownie ja wiem 1:30 min. może nawet mniej tylko mówie trzeba szukać plików, które mają najwięcej źródeł i w tedy stosunkowo szybko zaczyna ściągać.
glizdu
Postujący
Postujący
 
Posty: 191
Dołączenie: 23 Cze 2005, 10:43

Postprzez judasz » 13 Lip 2005, 10:24

PostUA:


Korzystam z wszystkich podanych w ankiecie programów i jak by niebyło eMule na DSL-u śmiga mi najlepiej.
INSTALKI.pl - programy, spolszczenia, kodeki, antywirusy, nagrywanie, komunikatory,
pełne wersje gier, odtwarzacze, tworzenie muzyki, p2p, tv player, ...

Ludzie cię oszukują, klamią, zostawiają, zmieniają się, a 100 kg jest zawsze 100 kg !
Awatar użytkownika
judasz
Postujący
Postujący
 
Posty: 266
Dołączenie: 25 Lut 2005, 15:19
Miejscowość: Żagań

Postprzez zebra » 13 Lip 2005, 18:22

PostUA:


glizdu napisał(a):
zebra napisał(a): Kolejnym krokiem, jest wspomniana przez glizdu tworząca się kolejka... Otóż czasami, mimo wielu znalezionych źródeł, dokument nie jest ściągany.

No nie wiem ja jak coś sciągam i widze, że jest dużo źródeł przykładowo 196, to czekam tylko chwile, musze czekać, dosłownie ja wiem 1:30 min. może nawet mniej tylko mówie trzeba szukać plików, które mają najwięcej źródeł i w tedy stosunkowo szybko zaczyna ściągać.

No tak, ale tak jak wcześniej pisałam, to nie zawsze jest tak, że nawet gdy plik posiada dużo źródeł, to eMule go nie ściąga lub robi to bardzo wolno. Bo, tak jak pisałam, użytkownik nie ma potrzebnej nam części pliku, lub plik jest uszkodzony!! Dlatego tworzą się kolejki, nawet przy dużej liczbie źródeł!! Dzieje się to rzadko, ale jednak... Dlatego ważna jest odpowiednia konfiguracja programu, o czym pisałam w poprzednim poście. Pozdrawiam!!
zebra
Aktywny w piśmie
Aktywny w piśmie
 
Posty: 671
Dołączenie: 11 Cze 2005, 21:40
Miejscowość: ...Stąd

Postprzez glizdu » 13 Lip 2005, 19:17

PostUA:


No nie wiem jeszcze nie maiłem takiego przypadku. Stosunkowo duzo rzeczy ściagałem z emulaka i nie miałem problemu z czekaniem w kolejce, tylko musiałem chwile poczekać aby znalazł źródła, ale to trwa naprawde szybko.
glizdu
Postujący
Postujący
 
Posty: 191
Dołączenie: 23 Cze 2005, 10:43

Postprzez zebra » 14 Lip 2005, 02:18

PostUA:


glizdu napisał(a):No nie wiem jeszcze nie maiłem takiego przypadku. Stosunkowo duzo rzeczy ściagałem z emulaka i nie miałem problemu z czekaniem w kolejce, tylko musiałem chwile poczekać aby znalazł źródła, ale to trwa naprawde szybko.

Tutaj masz link dotyczący konfiguracji eMule. Nie wiem, czy ci się to będzie potrzebne, ale to jest dowód, że eMule można odpowiednio skonfigurować, żeby sprawniej ściągał pliki. http://www.instalki.pl/forum/viewtopic.php?t=1473 Poczytaj... Pozdrawiam!
zebra
Aktywny w piśmie
Aktywny w piśmie
 
Posty: 671
Dołączenie: 11 Cze 2005, 21:40
Miejscowość: ...Stąd

Postprzez glizdu » 14 Lip 2005, 08:41

PostUA:


ok dzięki, zobaczymy co będzie się działo po skonfigurowaniu.
glizdu
Postujący
Postujący
 
Posty: 191
Dołączenie: 23 Cze 2005, 10:43

Postprzez GT161 » 21 Lip 2005, 23:12

PostUA:


Świetny jest ABC (klient torrent), a poza nim tylko Edonkey 2000
Myry161
Awatar użytkownika
GT161
Forumowicz
Forumowicz
 
Posty: 23
Dołączenie: 01 Maj 2005, 21:26

Najlepszy p2p

Postprzez Lamagalula » 23 Lip 2005, 10:12

PostUA:


:idea: BitComet
:arrow: Kazaa Lite Rewolucja
:!: DC++

Tych używam i jestem z nich zadowolony !
Awatar użytkownika
Lamagalula
Postujący
Postujący
 
Posty: 208
Dołączenie: 20 Lip 2005, 08:13
Miejscowość: Żywiec , Sosnowiec

Postprzez Padre_Lunio » 15 Sie 2005, 21:34

PostUA:


AZUREUS I BIT COMET, kiedys też Bit Tornado ale jego najnowsza wersja nieco szwankuje.
Awatar użytkownika
Padre_Lunio
Forumowicz
Forumowicz
 
Posty: 3
Dołączenie: 15 Sie 2005, 20:34

Postprzez Hpest » 15 Sie 2005, 22:10

PostUA:


No zeczywiscie temat był wielokrotnie. poruszany.
Sam nawet tworzyłem temat o podanej nazwie hehe.
Ok Mój ulbiony programik to Bit Comet oraz Bear share.


Pozdrawiam*Hpest 8)
Awatar użytkownika
Hpest
Zacny pisarz
Zacny pisarz
 
Posty: 1568
Dołączenie: 23 Lip 2005, 22:37
Miejscowość: [E]lita..

Dc++

Postprzez Dj.sliva » 20 Sty 2006, 12:32

PostUA:


Ja myśle że najleprzy p2p to dc ++ bo możesz łączyć się do wielu serwerów- hubów a nie jak np. w emule
Dj.sliva
Forumowicz
Forumowicz
 
Posty: 1
Dołączenie: 20 Sty 2006, 12:28
Miejscowość: Sępólno.Kraj

Postprzez Alvarees » 20 Sty 2006, 15:13

PostUA:


Najlepszy jest osiołek (jak dlamnie) ściągam co chce moze troche wolno. Tam zawsze znajde to czego szukam,filmy,gry itd.
Polecam rowniez DC++ (mozemy pooglądac kto co ma i sie chce podzielic)
Awatar użytkownika
Alvarees
Postujący
Postujący
 
Posty: 263
Dołączenie: 16 Sty 2006, 19:39
Miejscowość: ŚLĄSK 4 EVER
Pochwały: 2

Postprzez wojtas1125554 » 20 Sty 2006, 15:26

PostUA:


eMule;) ja używam eMule i jestem zadowolony tylko troche muli neta :P
Awatar użytkownika
wojtas1125554
Postujący
Postujący
 
Posty: 472
Dołączenie: 27 Wrz 2005, 13:03
Miejscowość: ze śmietnika:D

Postprzez Fingerboard » 24 Sty 2006, 19:02

PostUA:


eDonkey 2000
Fingerboard
 

PoprzedniaNastępna

Powróć do P2P - Wymiana plików

Kto jest na forum

Zarejestrowani użytkownicy: Bing [Bot]

cron