TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu  [X]

kamera cyfrowa - doradźcie

Tutaj możecie pisać o czym się tylko podoba, tematyka dowolna... niekoniecznie związana z oprogramowaniem.

kamera cyfrowa - doradźcie

Postprzez Yoo! » 11 Maj 2008, 20:23

PostUA:


Witam, zastanawiam się nad kupnem kameryki cyfrowej, ale tak do 1000zł. Ostatnio w MediaMartk była jakaś "specjalna" oferta z Samsunga, model VP-DX 100, za 699zł. Czy ktoś z was posiada tą kamerke i czy może mi coś o niej powiedzieć.
Wogóle chciałbym poznać wasze opinie na temat kamer cyfrowych, jakie najlepiej kupować, czy na karte pamięci czy na kasete, jaka firma itd. na co szczególnie zwracać uwagę przy kupnie kamery.
Z góry dzięki, pozdro :)
Awatar użytkownika
Yoo!
Zacny pisarz
Zacny pisarz
 
Posty: 1100
Dołączenie: 28 Cze 2005, 08:53
Miejscowość: PL

Postprzez kamuflasz » 12 Maj 2008, 12:41

PostUA:


Jeżeli Kamera ma obsługę kart pamięci to służy ono tylko do zapisu zdjęć, filmy zapisujemy na płycie, kasecie lub twardym dysku. Wg. mnie najwygodniejszym wyborem jest dvd lub hdd bo łatwo potem zrzucić film na kompa, przy nagrywaniu na kasetę większość kamer zgrywa filmy na kompa w czasie rzeczywistym więc jeśli nagrałem 1,5h filmu przez taki czas będzie ci go zgrywać. Opcja z twardym dyskiem jest dobra jeżeli masz stały dostęp do komputera aby zapełnione miejsce na dysku kamery przeżyć na dysk desktopa i nagrywać dalej, jeżeli będziesz np. w górach a zapełni ci się dysk (w przypadku gdy nie masz blisko komputera) będziesz musiał nagrane filmy kasować. W przypadku płyty dvd nie masz problemu ze zgrywaniem w czasie rzeczywistym i ze strachem przed zapełnieniem miejsca bo przecież płytki możesz sobie dokupić.

Jeżeli chcesz kupić kamerę zwróć uwagę na optykę jaką posiada, jeżeli ten Samsung korzysta Schneider Kreuznach to jest godna polecenia. Do tego Przetwornik CCD minimów 800k pikseli oraz optyczna stabilizacja obrazu to standard w dzisiejszych kamerach.
Jesteś Polakiem?? Szanuj swój język ojczysty !!!
Błędy się zdarzają każdemu ale nie 4 w jednym krótkim zdaniu :D

w razie wątpliwości skorzystaj z https://sjp.pwn.pl/
Awatar użytkownika
kamuflasz
Aktywny w piśmie
Aktywny w piśmie
 
Posty: 889
Dołączenie: 04 Mar 2005, 13:06
Miejscowość: Zielona Góra
Pochwały: 1

Postprzez murarz777 » 12 Maj 2008, 13:35

PostUA:


http://www.e-cyfrowe.pl/jaka-kamere-cyf ... -1287.html
To trochę Ci pomorze moim zdaniem nie warto wkładać dużych pieniędzy w kamerę bo nie ma aż takiej dużej różnicy pomiędzy kamerą za 1000zł a ta za 2000zł :)
mam nadzieje ze dobrze wybierzesz
Człowiek, który porusza się w tłumie, nie dojdzie dalej niż inni. Ten, który chodzi samotnie, może znaleźć się tam gdzie jeszcze nikogo nie było.
Awatar użytkownika
murarz777
Zacny pisarz
Zacny pisarz
 
Posty: 1405
Dołączenie: 09 Lip 2007, 01:51
Miejscowość: nie wiem
Pochwały: 3

Re: kamera cyfrowa - doradźcie

Postprzez niunka » 12 Maj 2008, 14:14

PostUA:


Yoo! napisał(a): na co szczególnie zwracać uwagę przy kupnie kamery.
Z góry dzięki, pozdro :)


Za 1000zl nie poszalejasz za bardzo,zalezy co chcesz filmowac (w jakich warunkach)
Najlepiej bylo by HD , ale to juz wyzszy koszt,ale roznica jakosci ogromna.
Szklo jest bardzo wazne (jasnosc obiektywu) im wiecej tym lepiej
Typ nosnika , bo z tym wiaze sie jakosc obrazu , najlepiej miniDV,albo mini DVD najwygodniejsza forma.
Przetwornik najlepiej 3CCD
Zoom optyczny ale im wiekszy tym wieksze drgania ,wiec przydal by sie statyw.
Stabilizacja obrazu ? Lepszy statyw,bo przy filmowaniu dynamicznych scen najlepszy stabilizator obrazu nic ci nie pomoze.
Zeby cos niecos dalo sie filmowac to konpensacja tylnego swiatla no i program do sportu.
Im wiecej manualu tym lepiej.
Najlepiej poczytaj i ewentualnie zapytaj tu -> http://www.swiatobrazu.pl/forumwideo/?f=31
Awatar użytkownika
niunka
Zasłużony działacz forum
Zasłużony działacz forum
 
Posty: 2410
Dołączenie: 08 Maj 2005, 15:21
Miejscowość: Kempten
Pochwały: 1

Postprzez Yoo! » 21 Cze 2008, 14:20

PostUA:


Witam ponownie, otóż zainteresowałem się wkońcu kamerami HDD, znalazłem dwa modele, które mnie za interesowały, ich cena wacha się w granicach 1500zł.

Pierwszy model to Sony DCR-SR35E
...druga z kolei to Panasonic SDR-H40


Sony ma dysk 30gb, ale za to ma funkcje, któryh pozbawiony jest Panasonic, jak np, filmowanie w ciemnościach (efekt noktowizora), Panasonic z kolei ma dysk 40gb, co też jest dużym plusem.

Poniżej zamieszczam zdjęcie z ich danymi technicznymi, z góry dzięki za każda odpowiedź, pozdrawiam :)

http://www.otofotki.pl/img3/obrazki/efgh145861950l.JPG
Awatar użytkownika
Yoo!
Zacny pisarz
Zacny pisarz
 
Posty: 1100
Dołączenie: 28 Cze 2005, 08:53
Miejscowość: PL

Postprzez gatta » 04 Sie 2008, 12:16

PostUA:


Jeśli chodzi o kamery, to polecam Sony. Mam kilkuletnią kamerę, na kasety, ale jakość filmów nie różni się bardzo od tych HDD. Oczywiście- trzeba mieć firewire. Plus Sony mają night shoty- i dobrą stabilizację obrazów. I zoomy. Naprawdę- moim zdaniem najlepszy sprzęt- ale tylko, jeśli jest made in Japan ;)
gatta
Forumowicz
Forumowicz
 
Posty: 78
Dołączenie: 11 Lip 2008, 18:44

Postprzez Yoo! » 04 Sie 2008, 12:41

PostUA:


heh dziki za odp, ale kamere juz kupiem, jednak Panasonica :grin: pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
Yoo!
Zacny pisarz
Zacny pisarz
 
Posty: 1100
Dołączenie: 28 Cze 2005, 08:53
Miejscowość: PL

Postprzez niunka » 04 Sie 2008, 15:13

PostUA:


Yoo! napisał(a):heh dziki za odp, ale kamere juz kupiem, jednak Panasonica :grin: pozdrawiam :)


To pochwal sie jakims filmikiem,zobaczymy co kamerka potrafi :)
Awatar użytkownika
niunka
Zasłużony działacz forum
Zasłużony działacz forum
 
Posty: 2410
Dołączenie: 08 Maj 2005, 15:21
Miejscowość: Kempten
Pochwały: 1

Postprzez gatta » 05 Sie 2008, 14:08

PostUA:


To gratuluję zakupu ;) Mam nadzieję, że będziesz zadowolony. Ale moim zdaniem- sony jest najlepsze ;) I ostatnio kręciłam imprezę swoją 6-letnią kamerą, i kolega swoją nową JVC. Zadziwiło mnie to, że w ciągu tylu lat jakość obrazu nie bardzo się poprawiła. Trochę jestem laikiem, ale to chyba o rozdzielczość chodzi- też były kwadraciki na filmie ;) tylko, że z HD było zrzucone na kompa od razu, natomiast ja zgrywałam przez firewire, a potem kompresowałam ( co by mniej miejsca zajmowało) i różnica naprawdę niewielka. Ale może też dlatego, że mam kamerę nagrywającą w systemie NTSC. Choć chyba w tym wypadku nie chodzi o ilość klatek na sekundę.
gatta
Forumowicz
Forumowicz
 
Posty: 78
Dołączenie: 11 Lip 2008, 18:44

Re: kamera cyfrowa - doradźcie

Postprzez lampus » 19 Sty 2012, 13:56

PostUA: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; WOW64; rv:9.0.1) Gecko/20100101 Firefox/9.0.1


Nigdy nie używałem kamery. Teraz gdy powiększyła nam się rodzina postanowiliśmy kupić sprzęt filmujący. Niestety nie mamy zbyt dużego budżetu. Przeglądając strony sklepów sprzedających kamery cyfrowe natknąłem się na Sony Bloggie. Czy ta niedroga kamera wystarczy do stworzenia rodzinnych pamiątek z dzieciństwa naszych dzieci?
lampus
Forumowicz
Forumowicz
 
Posty: 3
Dołączenie: 28 Lis 2011, 16:38

Re: kamera cyfrowa - doradźcie

Postprzez kominekl » 19 Sty 2012, 18:04

PostUA: Mozilla/5.0 (Windows NT 5.1; rv:9.0.1) Gecko/20100101 Firefox/9.0.1


Powinna wystarczyć.
Kiedy komputery staną się twoim jedynym życiem, jedynym totemem odstraszającym klątwę nudy, wtedy prędzej czy później granica między tymi dwoma wymiarami zniknie i postacie z Błękitnej Pustki zaczną pojawiać się w Realu. Czasem są twoimi przyjaciółmi. A czasem nie.
Awatar użytkownika
kominekl
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
 
Posty: 4530
Dołączenie: 03 Sty 2010, 16:07
Miejscowość: Pasztowa Wola Kolonia
Pochwały: 174

Re: kamera cyfrowa - doradźcie

Postprzez lampus » 24 Sty 2012, 16:52

PostUA: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; WOW64; rv:9.0.1) Gecko/20100101 Firefox/9.0.1


kamery sony bloggie, to jest w ogóle ciekawy wynalazek – w ogóle nie wypromowane, ale w sieci dostaniesz je bez problemu – ceny bardzo niewielkie, jakość (wg parametrów) całkiem git, a nikt o nich nie słyszał... to po co w ogóle robić taki manewr marketingowy.
lampus
Forumowicz
Forumowicz
 
Posty: 3
Dołączenie: 28 Lis 2011, 16:38

Re: kamera cyfrowa - doradźcie

Postprzez BlackCat » 10 Lip 2012, 12:43

PostUA: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; WOW64; rv:13.0) Gecko/20100101 Firefox/13.0.1


Przyznam szczerze, że mam taki sam dylemat jak lampus. Kamera Sony Bloggie jest dla mnie fenomenem. Jest, a jakby jej nie było.
BlackCat
Forumowicz
Forumowicz
 
Posty: 3
Dołączenie: 25 Maj 2012, 12:14


Powróć do Free Post

Kto jest na forum

Zarejestrowani użytkownicy: Majestic-12 [Bot]

cron