TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu  [X]

Karta sieciowa - nie włącza się

Wszystko co wiąże się ze sprzętem komputerowym.

Karta sieciowa - nie włącza się

Postprzez Kosmo » 25 Sty 2014, 14:06

PostUA: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; WOW64; rv:26.0) Gecko/20100101 Firefox/26.0


Witajcie,
Ostatnimi czasy mam pewien problem - otóż przy włączaniu komputera nie włączała mi się karta sieciowa. Musiałem uruchomić komputer drugi raz aby zaskoczyło (w ustawieniach karty sieciowej w ogóle nic nie wykrywało). Myślałem, że to wina Windy (7 HP x64), bo od dawien dawna nie robiłem formata i w miarę często czyściłem śmieci/rejestr. Po kilkunastu dniach problem się nasilił, bo karta zaskakiwała za 3 razem (rzadko za 1, czasem za drugim). Dzisiaj rano w ogóle nie chciała zaskoczyć po X uruchomieniach. Stwierdziłem, że wyłączę overclocking poprzez domyślne ustawienia BIOS'u i problem dalej następował. Pomyślałem, że sprawdzę czy to sprzęt czy faktycznie Windows i pobrałem Slaxa (lekkie distro linuxa) na pendrive i tam internet także nie działał. Chciałem go zrestartować ale zapomniałem zbootować i odpalił mi Windows i teraz internet zaskoczył cudem.

Po tych objawach stwierdziłem, że jest to wina karty sieciowej (mam rację?), która niestety jest zintegrowana na trochę starej, ale jarej pod OC płycie ASUS 5PK-EPU. Chciałbym się spytać, czy istnieje jakaś możliwość naprawy tego, bo nie mam zamiaru na razie wymieniać MOBO, czy dokupować innej karty sieciowej. Wykluczam winę routera, bo drugi komputer pod RJ-45 działa i laptop także.

Pozdrawiam
Intel Core2 Duo E8400 ov.3,8Ghz, ASUS P5K/EPU, Patriot PDC22G6400ELK 4x1024MB 800MHz, Nvidia Geforce GTX570, WD Black 512GB, Fatal1ty 550W, Obudowa jakaś Easy Touch :)
Awatar użytkownika
Kosmo
Postujący
Postujący
 
Posty: 206
Dołączenie: 09 Mar 2009, 21:33
Miejscowość: Bytom

Powróć do Sprzęt komputerowy

Kto jest na forum

Zarejestrowani użytkownicy: Google [Bot]