TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu  [X]

Komendy Linux madrake 10.0

Tematyka związana z rodziną systemów operacyjnych Unix. Klony i pochodne danego systemu operacyjnego oraz inne typy OS

Komendy Linux madrake 10.0

Postprzez Raullno1 » 01 Paź 2006, 10:38

PostUA:


Problem 1

Witam. Mógłby ktoś zapodac mi komendy (albo link na nie) do linuxa mandrake 10.0? Chociaz te najwazniejsze ...

Problem 2

Zainstalowałem linuxa mandrake 10.0 i chce włączyć interfejs graficzny monedą "startx" i wyskakuje error. wie może ktoś co z tym zrobić?

Pzdr
|| ::. Core 2 Duo e6550 .:: ||
|| ::. GIGABYTE GA-P35-DS3L .:: ||
|| ::. DDR2 2X1GB GOOdRAM cl6 800mhz.:: || <- wymieniam na jakies cl4 :P.
|| ::. Twintech 9800gt xxt .:: ||
|| ::. MAXTOR 250 GB SATAII .:: ||
|| ::. TRACER 4LIFE 450W PFC .:: ||
|| ::. Sound Blaster Audigy 2 GOLD .:: ||
Awatar użytkownika
Raullno1
Forumowicz
Forumowicz
 
Posty: 68
Dołączenie: 08 Kwi 2006, 23:32

Postprzez proktor » 01 Paź 2006, 16:47

PostUA:


Takie duperele jak startx to sa dobre np. dla slackware. W mandreaku wydaje mi sie, że to jest niepotrzebne, wszystko samo ci sie powinno odpalic. A przy instalacji zaznaczyles jakieś środowisko graficznei? Może poprostu serwer X-ow inaczej startuje. Na temat startx i serwera X-ow jest masa artow w internecie.

ps. Wczesniej odpalales juz tego MD w trybie graficznym, czy caly czas lecisz w terminalu??

Napisz jaki to jest błąd - moze byc ich kilkadzieśąt(przypuszczam)

www.google.pl/linux - tu sobie komendy znajdziesz... ale najwazniejsza komenda to i tak "man" ;)

www.linux.pl - tu jest duzo artow.

Te komendy to sa poprostu programy...... to jakie sa w mandreaku zalezy od tego jakie sa zainstalowane.
strony internetowe: Błonie, Brwinów, Pruszków, Milanówek, Grodzisk Mazowiecki
Awatar użytkownika
proktor
Aktywny w piśmie
Aktywny w piśmie
 
Posty: 641
Dołączenie: 28 Kwi 2005, 19:59

Postprzez Raullno1 » 01 Paź 2006, 18:59

PostUA:


no własnie włączam mandrake to musze wpisać mój login i wtedy komendy musze wypisywac :? . Przeinstaluje system i zaznacze to środowisko graficzne. Ale wydaje mi sie że zaznaczyłem ...



pzdr
|| ::. Core 2 Duo e6550 .:: ||
|| ::. GIGABYTE GA-P35-DS3L .:: ||
|| ::. DDR2 2X1GB GOOdRAM cl6 800mhz.:: || <- wymieniam na jakies cl4 :P.
|| ::. Twintech 9800gt xxt .:: ||
|| ::. MAXTOR 250 GB SATAII .:: ||
|| ::. TRACER 4LIFE 450W PFC .:: ||
|| ::. Sound Blaster Audigy 2 GOLD .:: ||
Awatar użytkownika
Raullno1
Forumowicz
Forumowicz
 
Posty: 68
Dołączenie: 08 Kwi 2006, 23:32

Postprzez proktor » 02 Paź 2006, 14:18

PostUA:


Zrób pełną instalacje - może programy automatyzujace odpalanie systemu gdzies tam sa.... ;p
strony internetowe: Błonie, Brwinów, Pruszków, Milanówek, Grodzisk Mazowiecki
Awatar użytkownika
proktor
Aktywny w piśmie
Aktywny w piśmie
 
Posty: 641
Dołączenie: 28 Kwi 2005, 19:59


Powróć do Unix / Linux / Inne typy OS

Kto jest na forum

Zarejestrowani użytkownicy: Google [Bot]

cron