TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu  [X]

Komórka powoduje reset peceta

Wszystko co wiąże się ze sprzętem komputerowym.

Komórka powoduje reset peceta

Postprzez 311Da » 31 Gru 2015, 14:44

PostUA: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; WOW64; rv:43.0) Gecko/20100101 Firefox/43.0


W skrócie sprawa wygląda tak - mam jedną z topowych obudów dla entuzjastów a konkretnie CM HAF XM i ma ona popularne w wielu obudowach wgłębienie (u góry obudowy, wyłożone gumopodobnym tworzywem) na położenie jakichś drobnych przedmiotów typu komórka czy inne paści. Do czasu zakupu i zainstalowania w kompie dysku SSD Samsung 850Pro wszystko było spoko ale odkąd mam wspomniany SSD nie mogę trzymać mojej Nokii w opisanym wyżej wgłębieniu, ponieważ przy każdym logowaniu się komórki do sieci a czasem też przy nadchodzących połączeniach / SMSach komp się bezczelnie sam resetuje. Macie jakiś pomysł by temu zaradzić?
311Da
Forumowicz
Forumowicz
 
Posty: 3
Dołączenie: 31 Gru 2015, 14:30

Re: Komórka powoduje reset peceta

Postprzez JEDREK » 03 Sty 2016, 12:38

PostUA: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.3; WOW64; rv:43.0) Gecko/20100101 Firefox/43.0


Być może układ elektroniczny - (ta płytka gdzie są wszystkie przyciski) nie ma odpowiedniego ekranowania, stąd taka podatność na zewnętrzne zakłócenia.
Dziwny przypadek. Sam mam obudowę dla entuzjastów tyle, że inną a mianowicie NZXT Tempest Link i nigdy nie miałem takich problemów.

Spróbuj też zainstalować dysk niżej w obudowie, a kable umieścić tak jakby bardziej z prawej strony obudowy.
Możesz również napisać maila do producenta z zapytaniem - może obudowa ma jakąś wadę fabryczną czy coś. Wówczas możliwa będzie naprawa gwarancyjna.
Ja tu tylko sprzątam... ;)

i5 3570 @ 4,3 GHz + Noctua NH-U12P, Asus P8Z77-V, Corsair DDR3 2x8GB @ 2060MHz CL10 Ven., MSI GTX 1080 8GB, Samsung SSD 850 EVO 1 TB, Samsung DVD SH-222BB, NZXT Tempest, Corsair AX860i 860W, WIN 10 [x64]
Awatar użytkownika
JEDREK
Moderator
Moderator
 
Posty: 1570
Dołączenie: 11 Mar 2006, 19:27
Miejscowość: W ch** daleko z każdej strony xD (51° 24' N, 19° 41' E)
Pochwały: 24
Sprzęt: Komputer PC, Asus ZenFone 5Z

Re: Komórka powoduje reset peceta

Postprzez 311Da » 03 Sty 2016, 23:31

PostUA: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; WOW64; rv:43.0) Gecko/20100101 Firefox/43.0


Okazało się, że winą było słabe ekranowanie. Zrobiłem tak: odciąłem przewód od jakiegoś starego zasilacza i rozizolowałem na obu końcach a do dysku wkręciłem z boku dodatkowy dowolny dłuższy wkręt aby trochę go wystawało. Potem jeden koniec przewodu połączyłem z wkrętem metodą skręcenia końcówki w uszko i tak też drugi koniec, który połączyłem z wkrętem trzymającym czytnik kart pamięci z boku. Przewód, można śmiało powiedzieć, wisi przez pół wysokości obudowy w środku a problem jak ręką odjął. Wszystkie elektromagnetyczne śmieci są teraz zwierane do masy przez tą "antenę" i po kłopocie.
311Da
Forumowicz
Forumowicz
 
Posty: 3
Dołączenie: 31 Gru 2015, 14:30


Powróć do Sprzęt komputerowy

Kto jest na forum

Zarejestrowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]

cron