Wszystko co wiąże się ze sprzętem komputerowym.
Wyślij odpowiedź

Re: Komp nie widzi systemu operacyjnego

25 Wrz 2008, 22:44

W evereście: komputer->płyta główna->Bios, pola Bios Version oraz data biosu systemowego.

Re: Komp nie widzi systemu operacyjnego

25 Wrz 2008, 22:47

Dzięki cosik_ktosik . Moge montować nowego procka moja płyta go przyjmie z radością.

Re: Komp nie widzi systemu operacyjnego

26 Wrz 2008, 17:21

Zamontowałem nowego procka i dysk który otrzymałem z serisu. Wszystko działa ale nie rozumiem czemu na partycjach mam różne literki tzn. zrobiłem trzy partycje i zawsze miałem w kolejności C, D, E a teraz mam C, E, F, a D jest jako nagrywarka a zawsze była jako F. Wiem że to nie ma znaczenia na działanie komputera ale to mnie troche denerwuje jak na to patrze. Można to jakoś zmienić?

Re: Komp nie widzi systemu operacyjnego

26 Wrz 2008, 17:24

W menu start->uruchom->wpisz diskmgmt.msc

W zarządzaniu dyskami, zmień na początek literę przypisaną dla napędu CD/DVD (przestaw, aby nie kolidowało na np G, potem zmienisz na co chcesz, np na F). Potem pozamieniaj litery przypisane dla poszczególnych partycji.

Więcej :arrow: http://support.microsoft.com/kb/307844/pl

EDIT//
Ważne: Zmiana litery przyporządkowanej danej partycji, może uniemożliwić uruchomienie aplikacji zainstalowanych na tej partycji.

Re: Komp nie widzi systemu operacyjnego

26 Wrz 2008, 17:35

Dzięki cosik_ktosik. Zadziałało.
Wyślij odpowiedź